Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.

Użytkownik
  

Hasło
  





Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

Ostatnie wątki
Problem z dodawaniem kome...
Ostatni post: Tmire123
24.06.2026, 12:36
Rozkład jazdy 2026/2027
Ostatni post: pawi
21.06.2026, 10:45
Wagon 306Ad
Ostatni post: azel12312
19.06.2026, 23:31
Brakujące lokomotywy i da...
Ostatni post: a8szym611
17.06.2026, 21:33
Koleje Śląskie
Ostatni post: Adams
14.06.2026, 16:33
[KD] Koleje Dolnośląskie
Ostatni post: myszka
13.06.2026, 16:22
Wnioski, zauważone błędy,...
Ostatni post: a8szym611
07.06.2026, 19:33
Badania wstępne
Ostatni post: kibel57
07.06.2026, 12:10
GMFK
Ostatni post: Kocur2014
07.06.2026, 09:59
Tajemnicze obiekty na kol...
Ostatni post: CoVoX
04.06.2026, 22:17

Statystyki
» Użytkownicy: 13 620,   » Najnowszy użytkownik: marmar3018,   » Wątków na forum: 7 550,   » Postów na forum: 140 050,  
Pełne statystyki

  Linie wymagające gruntownej modernizacji - wasze propozycje
Napisane przez: TOMEKKOT - 28.07.2010, 16:42 - Forum: INFRASTRUKTURA KOLEJOWA, MODERNIZACJE, REMONTY - Odpowiedzi (50)

No właśnie tak jak w tytule, moim założeniem jest abyśmy się nawzajem poinformowali jakie linie (czynne) są w fatalnym stanie, po których kursowanie planowych pociągów jest absurdem.

A więc ja na samym początku wymienię linię 356, a dokładniej odcinek od Poznania Wschód do Gołańcza, linia jest w opłakanym stanie, średnia prędkość przejazdu szynobusu po wyżej omawianej linii wynosi 32-35 km/h! Wliczając w to masę ograniczeń do prędkości odpowiadających jeździe rowerem, aby zauważyć że linia jest w stanie fatalnym nie trzeba wcale długo nią iść, co chwila mamy spróchniałe podkłady kolejowe. Co jak co, ma być modernizacja, ale przedłuża się coraz bardziej, przez co są znikome szanse że rozpocznie się ona jeszcze w tym roku.

Wydrukuj tę wiadomość

  Lubuska Kolej Regionalna
Napisane przez: mikrobart - 28.07.2010, 10:53 - Forum: HISTORIA KOLEI - Odpowiedzi (17)

W najnowszym odcinku KolejTV jest mowa o Lubuskiej Kolei Regionalnej, która funkcjonowała w latach 1993-94 na terenie byłego województwa zielonogórskiego. Przyznam, że pierwszy raz słyszę o takim przedsięwzięciu, podobno pociągi LKR rozpędzały się w ramach testów do prędkości 200 km/h. Tabor to głównie duńskie spalinowe zespoły trakcyjne Lyntog. Kolej upadła z powodu małego zainteresowania się nią wśród podróżnych.

Dla poszukujących informacji na temat LKR:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Lubuska_Kolej_Regionalna
http://www.katedr.republika.pl/lubuskie.htm

Wydrukuj tę wiadomość

  Parowozjada 2010
Napisane przez: Ty2.pl - 27.07.2010, 22:05 - Forum: IMPREZY KOLEJOWE - Odpowiedzi (42)

W dniach 28-29 sierpnia 2010 w Skansenie Kolejowym w Chabówce odbędzie się Parowozjada 2010, której organizatorem jest PKP Cargo.

Pierwszego dnia szereg atrakcji na terenie Skansenu, a drugiego pociągi specjalne z fotostopami (można już rezerwować bilety!).

Więcej informacji tu: Parowozjada 2010.

Wydrukuj tę wiadomość

  List otwarty do PLK w sprawie stawek dostępu do torów
Napisane przez: mikrobart - 27.07.2010, 19:15 - Forum: INFRASTRUKTURA I RUCH KOLEJOWY - Brak odpowiedzi

Railway Business Forum skierowało od Pana Szafrańskiego list otwarty w sprawie stawek dostępu do infrastruktury. Tu można zapoznać się z listem:
http://www.rynek-kolejowy.pl/apel.pdf

Wydrukuj tę wiadomość

  Jaka przyszłość czeka Wolsztyńską parowozownię?
Napisane przez: TOMEKKOT - 27.07.2010, 10:50 - Forum: INFRASTRUKTURA I RUCH KOLEJOWY - Odpowiedzi (10)

No właśnie tak jak w tytule, zapewne wielu z was dręczy myśl "ile jeszcze lat pojeżdżą parowozy" Ja nie patrzę "ile lat" ja chciałbym zwrócić uwagę z czym trzeba się poprawić aby owa parowozownia żyła jak najdłużej.
Ostatnim kłopotem dość dającym się we znaki jest brak taboru, który też jest powodowany tylko jednym miejscem gdzie można je przeprowadzać- Leszno.
Nie uważam również że przejęcie parowozowni od PKP Cargo było by dobry posunięciem, Cargo ma pieniądze a jakieś np. KW ich mieć nie będzie, poza tym moim zdaniem do czasu kiedy parowozownia jest w rekach pewnych możemy być o nią bezpieczni.
Czekam na wasze uwagi pomysły.

Wydrukuj tę wiadomość

  Jak najlepiej obrobić zdjęcie - porady
Napisane przez: Łukasz Turek - 26.07.2010, 20:18 - Forum: FOTOGRAFIA I SYMULATORY KOLEJOWE - Odpowiedzi (21)

Dlatego przymykam oko. Jednak gdy zdjecie jest krzywe nie ma zmiłuj się, tak samo przepalone ciemne itp.

A jeszcze jedno - co do PS.

[Obrazek: p4041570.th.jpg]

Orginał tylko pomiejszony

http://rail.phototrans.eu//images/photo ... /48703.jpg

Tu po PS.

W rzeczywistości oko ludzkie nie wychwycało takiej mgły.

Wydrukuj tę wiadomość

  Sprzedaż pojazdów szynowych w 2010 r.
Napisane przez: mikrobart - 25.07.2010, 08:56 - Forum: TABOR KOLEJOWY - Odpowiedzi (2)

Na inforail ukazał się ciekawy artykuł, w którym zestawiono aktualne zamówienia na tabor wśród polskich przewoźników, przetargi w toku i przetargi oczekiwane.

Radzę zapoznać się z artykułem, można się wiele dowiedzieć:
http://inforail.pl/text.php?from=main&id=34138

Wydrukuj tę wiadomość

  Fala kasacji taboru w PKP Cargo
Napisane przez: mikrobart - 23.07.2010, 18:00 - Forum: LOKOMOTYWY - Odpowiedzi (49)

Żal patrzeć, jak giną lokomotywy z przekroczonym limitem kilometrów i z przekroczoną rewizją, bo wśród kasowanych są też takie:
http://www.rynek-kolejowy.pl/17179/PKP_ ... tywami.htm

Wydrukuj tę wiadomość

  Biała Prudnicka 2010
Napisane przez: *ARTUR* - 23.07.2010, 01:27 - Forum: IMPREZY KOLEJOWE - Brak odpowiedzi

Opolskie Stowarzyszenie Miłośników Kolei (Opolscy Drezyniarze) organizuje po małej przerwie kolejną już imprezę drezynową .
W sobotę 24 lipca o godzinie 15 na stacji kolejowej w Białej Prudnickiej rozpocznie się impreza drezynowa.
Główną atrakcją dwudniowej imprezy będą przejazdy drezyny lekkiej serii DL04 z wagonikiem WO06, mają być też przejazdy drezynką serii DL02 i DL03 na trasie Biała-Józefów.
Po torze stacyjnym będzie można się przejechać drezynką ręczną serii DR02.
Kolejną atrakcją będą mistrzostwa samorządowców w wyścigach drezyn ręcznych po torach stacyjnych.

W niedzielę od godziny 14 konkurs wyścigi drezyn ręcznych dla dzieci i młodzieży.
Od godziny 15 konkurs dla kobiet.
A od godziny 16 mężczyźni.
Od godziny 17 kategorie dowolna.
Impreza pod patronatem Marszałka Województwa Opolskiego i Starostów Prudnickich.
Wszystkich chętnych serdecznie zapraszam na tą imprezę.
Kto nie wie jak wygląda DLka tym bardziej zapraszam bo będą prawie wszystkie jej odmiany 8-)

Wydrukuj tę wiadomość

  Piknik kolejowy w Racławicach Śląskich
Napisane przez: przem710 - 22.07.2010, 11:16 - Forum: IMPREZY KOLEJOWE - Odpowiedzi (4)

Jak podaje Rynek kolejowy w dniach 21-22 sierpnia odbędzie sie piknik kolejowy w Racławicach Śląskich, fotoreporterzy forum kolejowego do dzieła.

Więcej tutaj:
http://www.rynek-kolejowy.pl/17138/Trwa ... askich.htm

Wydrukuj tę wiadomość


Użytkownicy online
Aktualnie jest 387 użytkowników online. » 1 Użytkownik(ów) | 375 Gość(i)
AhrefsBot, Applebot, Baidu, Bing, ChatGPT, Claude, Google, GoogleAI, Semrush, UptimeRobot, Yandex, marmar3018

Polskie tłumaczenie © 2007-2026 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2026 Melroy van den Berg.
This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.