Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.

Użytkownik
  

Hasło
  





Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

Ostatnie wątki
ER160 Kolei Mazowieckich
Ostatni post: Kocur2014
Wczoraj, 20:32
Problem z dodawaniem kome...
Ostatni post: Tmire123
24.06.2026, 12:36
Rozkład jazdy 2026/2027
Ostatni post: pawi
21.06.2026, 10:45
Wagon 306Ad
Ostatni post: azel12312
19.06.2026, 23:31
Brakujące lokomotywy i da...
Ostatni post: a8szym611
17.06.2026, 21:33
Koleje Śląskie
Ostatni post: Adams
14.06.2026, 16:33
[KD] Koleje Dolnośląskie
Ostatni post: myszka
13.06.2026, 16:22
Wnioski, zauważone błędy,...
Ostatni post: a8szym611
07.06.2026, 19:33
Badania wstępne
Ostatni post: kibel57
07.06.2026, 12:10
GMFK
Ostatni post: Kocur2014
07.06.2026, 09:59

Statystyki
» Użytkownicy: 13 622,   » Najnowszy użytkownik: Przejazd_techniczny,   » Wątków na forum: 7 551,   » Postów na forum: 140 051,  
Pełne statystyki

  Zdjęcie miesiąca - październik 2011
Napisane przez: przem710 - 02.12.2011, 20:35 - Forum: 2011 - Brak odpowiedzi

Informujemy iż zdjęcie miesiąca wyborem użytkowników forumkolejowe.pl z wynikiem 33% głosów została fotografia:
'
1. Zdjęcie użytkownika Jarysz:
[Obrazek: EU47-011.jpg]

Serdecznie gratulujemy zwycięstwa!

Wydrukuj tę wiadomość

  Nasze filmy kolejowe 2012
Napisane przez: Alfajet777 - 02.12.2011, 10:16 - Forum: FOTOGRAFIA I SYMULATORY KOLEJOWE - Odpowiedzi (493)

http://www.youtube.com/watch?v=CVkW5c8FmSw

Wydrukuj tę wiadomość

  Ropa, papierosy i Unia Europejska
Napisane przez: loony - 30.11.2011, 18:22 - Forum: O WSZYSTKIM I NICZYM - Odpowiedzi (49)

A ciekawiło Cię dlaczego benzyna i papierosy idą w górę? Bo postkomuchy wepchnęły nas do Unii Europejskiej. A wiesz co chce Unia? Podwyższenia we wszystkich krajach członkowskich cen papierosów do około 15pln za paczkę. Dlaczego? Bo chcą ograniczyć umieralność ludzi na raka spowodowanej paleniem fajków (no tak, więcej ludzi popracuje dłużej i podpompuje budżet). Ceny będą rosły dwa razy rocznie, aż do 2014 roku kiedy osiągniemy zaplanowany pułap.
Dlaczego benzyna drożeje? Nie dlatego, że w Polsce 48% to podatek, bo on się nie zmienił od kilku lat. A dlatego, że Unia zażyczyła sobie podniesienia we wszystkich krajach cen do kosmicznej granicy, po to żeby ludzie przesiadali się w pociągi, autobusy itd. czyli ogólnie w komunikacje zbiorową. W Czechach, Austrii, Słowenii ceny za litr są identyczne jak w Polsce, w jednych krajach wyższe, w innych niższe (np. w Czechach), ale jak najbardziej porównywalne.

To, że te ceny rosną to nie jest widzimisie rządu i łatanie dziury w budżecie, tylko coś na co sami wydaliśmy zgodę 7 lat temu. No bo przecież każdy wiedział, że tak będzie, nie czytaliście Traktatu, który podpisaliśmy?! ;]

Mam dalej wymieniać? Mówię, zacznij widzieć, a nie tylko patrzeć.
Polska traci suwerenność na rzecz Unii Europejskiej, do której wszyscy tak entuzjastycznie wskoczyli. Jakieś durne obostrzenia, wymagania, gówna, sranie w banie. A nasz rząd nie może powiedzieć - nie możemy obniżyć ceny paliwa, bo Unia tego zabrania. Bo jakby to wyglądało? A opozycja jest właśnie od tego żeby krytykować posunięcia rządu i obiecywać paliwo za 1pln.

Stalin też mówił o Europie bez granic Wink

Wydrukuj tę wiadomość

  Nowa funkcja PR - SMS z powiadomieniem
Napisane przez: Gżągal - 30.11.2011, 16:36 - Forum: KOLEJ REGIONALNA - Odpowiedzi (69)

Nową usługę dla swoich pasażerów wprowadzają Przewozy Regionalne.

Kolejowy Komis

Ciekaw jestem jakie będzie zainteresowanie ;-)

EDIT. ja cytowałem tylko początek artykuło z Radia Szczecin :-P

Wydrukuj tę wiadomość

  Ratowanie parowozu
Napisane przez: przem710 - 30.11.2011, 09:21 - Forum: HISTORIA KOLEI - Odpowiedzi (59)

Drodzy forumowicze, mamy okazje pomóc przy ocaleniu parowozu Tkt48-170, który obecnie stoi na bocznicy w Zajączkowie Tczewskim i oczekuje dalszych losów. Pojawił się plan ze strony władz miasta Tczewa by parowóz ten wyremontować i postawić gdzieś w Centrum jako nieczynny eksponat podkreślający wpływ kolei na rozwój miasta Tczewa. Naszym zadaniem jest przygotowanie stosownego pisma jako że My miłośnicy kolei popieramy ta inicjatywę, przydały by się również pisma o poparciu z różnych stowarzyszeń miłośników kolei, wiem że na forum jest kilka osób z takich organizacji. Mamy okazję pomóc i ocalić ten parowóz, więc jak pomożecie?

Wydrukuj tę wiadomość

  [Szczecin] 44. rocznica katastrofy tramwajowej
Napisane przez: Gżągal - 29.11.2011, 20:06 - Forum: KOMUNIKACJA MIEJSKA I AUTOBUSOWA - Odpowiedzi (1)

7 grudnia 1967 roku - niezbyt doświadczona jeszcze motornicza Krystyna Presseisen przychodzi o godzinie 4.00 do swojej zajezdni by rozpocząć służbę na linii 6. Dyspozytor przydziela jej trójskład złożony z wagonu motorowego 4N 241 oraz dwóch przedwojennych doczep ("pulmanów"). Po niedługim czasie motornicza zgłasza mu, że wagon motorowy jest niesprawny. Dyspozytor poprosił mechanika o sprawdzenie tego, lecz ten stwierdził, że wszystko jest w porządku. Trójskład o godzinie 4.37 wyjechał nieco opóźniony na swoją służbę.

Źródło/Więcej: MKM Szczecin

Polecam też obejrzeć film na ten temat: Klik,klik

Wydrukuj tę wiadomość

  Dworzec w Gryfinie przejdzie remont
Napisane przez: Gżągal - 29.11.2011, 20:02 - Forum: DWORCE, STACJE I PRZYSTANKI KOLEJOWE - Odpowiedzi (1)

Niebawem w Gryfinie rozpocznie się przebudowa dworca kolejowego

Źródło: Kolejowy Komis

Wydrukuj tę wiadomość

  Parada Parowozów 2012 już na 100%
Napisane przez: Gżągal - 28.11.2011, 18:06 - Forum: IMPREZY KOLEJOWE - Odpowiedzi (23)

Cóż, chcąc uciąć wszelkie spekulacje dot. przyszłorocznej parady parowozów pozwolę sobie dodać info z strony paradaparowozow.pl:

Cytat:W ROKU 2012 PARADA PAROWOZÓW ODBĘDZIE SIĘ 28 KWIETNIA

Czyli można już sobie planować końcówkę kwietnia i nie drżeć o ew. organizowanie parady ;-) Chyba, że program ;-)

Wydrukuj tę wiadomość

  10.12.2011 mecz. Real vs Barcelona!
Napisane przez: Domio - 28.11.2011, 00:02 - Forum: O WSZYSTKIM I NICZYM - Odpowiedzi (27)

Nie długo wielki klasyk w Hiszpanii, mecz Realu z Barceloną !
Jakie są wasze opinie na temat meczu ? drużyn ? Piłkarzy ? ;-)

Wydrukuj tę wiadomość

  Praca inżynierska - kucie koła pojazdu szynowego
Napisane przez: skiera166 - 27.11.2011, 21:27 - Forum: TABOR KOLEJOWY - Brak odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.

Potrzebuję waszej pomocy i nigdzie indziej jak tutaj znajdę informacje potrzebne mi do mojej pracy inżynierskiej. Temat mojej pracy brzmi: Opracowanie procesu kucia koła pojazdu szynowego z uwzględnienie minimalnej siły prasy.

Do części teoretycznej potrzebuje Wszystkich Informacji Związanych z Kołami do pojazdów szynowych ich modernizacji, na temat składu chemicznego Stali do produkcji kół pojazdów szynowych na przestrzeni lat. Potrzebuje także Kształty kół jak zmieniały się na przestrzeni lat. Jestem bardzo zainteresowany informacjami na ten temat z czasów współczesnych i do lat 80 ponieważ mam już Zeszyty naukowe politechniki śląskiej gdzie jest opisana historia ale lat 60 i 70

Proszę o pomoc

Wydrukuj tę wiadomość


Użytkownicy online
Aktualnie jest 333 użytkowników online. » 0 Użytkownik(ów) | 322 Gość(i)
AhrefsBot, Baidu, Bing, Claude, Facebook, Google, GoogleAI, Semrush, Twitter, UptimeRobot, Yandex

Polskie tłumaczenie © 2007-2026 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2026 Melroy van den Berg.
This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.