Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.

Użytkownik
  

Hasło
  





Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

Ostatnie wątki
ER160 Kolei Mazowieckich
Ostatni post: Kocur2014
Wczoraj, 20:32
Problem z dodawaniem kome...
Ostatni post: Tmire123
24.06.2026, 12:36
Rozkład jazdy 2026/2027
Ostatni post: pawi
21.06.2026, 10:45
Wagon 306Ad
Ostatni post: azel12312
19.06.2026, 23:31
Brakujące lokomotywy i da...
Ostatni post: a8szym611
17.06.2026, 21:33
Koleje Śląskie
Ostatni post: Adams
14.06.2026, 16:33
[KD] Koleje Dolnośląskie
Ostatni post: myszka
13.06.2026, 16:22
Wnioski, zauważone błędy,...
Ostatni post: a8szym611
07.06.2026, 19:33
Badania wstępne
Ostatni post: kibel57
07.06.2026, 12:10
GMFK
Ostatni post: Kocur2014
07.06.2026, 09:59

Statystyki
» Użytkownicy: 13 622,   » Najnowszy użytkownik: Przejazd_techniczny,   » Wątków na forum: 7 551,   » Postów na forum: 140 051,  
Pełne statystyki

  Różne książki na tematy kolejowe "download"
Napisane przez: Przemek19840 - 26.11.2011, 16:38 - Forum: LITERATURA, MEDIA I STRONY KOLEJOWE - Brak odpowiedzi

Temat będę starał się aktualizować, jeśli macie podobne wydawnictwa to wstawiajcie.

Schematy lokomotywy ST44:

Kod:
http://www.4shared.com/document/GzjU9KZa/Lokomotywy_spalinowe_serii_ST4.html

Wydrukuj tę wiadomość

  Monter sygnalizacji kolejowej - Belgia
Napisane przez: AdeccoPoland - 25.11.2011, 14:53 - Forum: OFERTY PRACY - Brak odpowiedzi

Adecco Poland Sp. z o.o. należy do międzynarodowej korporacji Adecco S.A. - światowego lidera wśród firm doradztwa personalnego, który posiada 7000 placówek w 60 krajach. W Polsce działamy od 1994 roku. Swoją wiedzą i doświadczeniem służymy w ponad 50 lokalizacjach na terenie kraju. W 2007 roku pracę dzięki Adecco Poland znalazło ponad 34 000 osób. Adecco Poland Sp. z o.o. jest Agencją Pośrednictwa Pracy (numer wpisu do rejestru 364).


Nr ref.: MSK/Bel/11

Miejsce pracy: Belgia

Aktualnie dla naszego belgijskiego klienta prowadzimy rekrutację na stanowisko
MONTER SYGNALIZACJI KOLEJOWEJ


Branża kolejowa


Wymagania:
• Min. 3 lata doświadczenia na podobnym stanowisku przy sygnalizacji kolejowej
• Komunikatywna znajomość języka angielskiego lub francuskiego
• Chęć wyjazdu na dłużej, nawet na stałe.
• Możliwość zabrania własnego samochodu

Oferujemy:
• Stawka 12, 763 E brutto / 1h + dodatki za pracę w weekend oraz na zmianie nocnej
• Kupony na posiłek
• Kurs językowy oraz kurs VCA na terenie Polski
• Rozpoczęcie kursu – styczeń 2012
• Ubranie ochronne
• Intencja długiego zatrudnienia
• Zakwaterowanie ok. 75 E na tydzień

Osoby zainteresowane udziałem w rekrutacji są proszone o przesłane CV wraz z podaniem numeru referencyjnego ogłoszenia na adres email - air.lublin@adecco.pl


Dziękujemy za nadesłane zgłoszenia, jednocześnie informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.
Na CV prosimy o dopisanie następującej klauzuli:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji rekrutacji /zgodnie z Ustawą z dn. 29.08.97.r. o Ochronie Danych Osobowych Dz. Ust. nr 133 poz. 883/

Wydrukuj tę wiadomość

  Monter linii napowietrznych / pracownik sieci trakcyjnej - Belgia
Napisane przez: AdeccoPoland - 25.11.2011, 14:51 - Forum: OFERTY PRACY - Brak odpowiedzi

Adecco Poland Sp. z o.o. należy do międzynarodowej korporacji Adecco S.A. - światowego lidera wśród firm doradztwa personalnego, który posiada 7000 placówek w 60 krajach. W Polsce działamy od 1994 roku. Swoją wiedzą i doświadczeniem służymy w ponad 50 lokalizacjach na terenie kraju. W 2007 roku pracę dzięki Adecco Poland znalazło ponad 34 000 osób. Adecco Poland Sp. z o.o. jest Agencją Pośrednictwa Pracy (numer wpisu do rejestru 364).


Nr ref.: MLN/Bel/11

Miejsce pracy: Belgia

Aktualnie dla naszego belgijskiego klienta prowadzimy rekrutację na stanowisko
MONTER LINII NAPOWIETRZNYCH / PRACOWNIK SIECI TRAKCYJNEJ

Branża kolejowa

Wymagania:
• Min. 3 lata doświadczenia na podobnym stanowisku przy sieci trakcyjnej – 3000V i / lub 600V
• Komunikatywna znajomość języka angielskiego lub francuskiego
• Chęć wyjazdu na dłużej, nawet na stałe.
• Możliwość zabrania własnego samochodu

Oferujemy:
• Stawka 12, 763 E brutto / 1h + dodatki za pracę w weekend oraz na zmianie nocnej
• Kupony na posiłek
• Kurs językowy oraz kurs VCA na terenie Polski
• Rozpoczęcie kursu – styczeń 2012
• Ubranie ochronne
• Intencja długiego zatrudnienia
• Zakwaterowanie ok. 75 E na tydzień

Osoby zainteresowane udziałem w rekrutacji są proszone o przesłane CV wraz z podaniem numeru referencyjnego ogłoszenia na adres email - air.lublin@adecco.pl


Dziękujemy za nadesłane zgłoszenia, jednocześnie informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.
Na CV prosimy o dopisanie następującej klauzuli:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji rekrutacji /zgodnie z Ustawą z dn. 29.08.97.r. o Ochronie Danych Osobowych Dz. Ust. nr 133 poz. 883/

Wydrukuj tę wiadomość

  Oferta pracy - kierownik budowy (branża kolejowa)
Napisane przez: Jobfinder - 24.11.2011, 16:27 - Forum: OFERTY PRACY - Brak odpowiedzi

Nasz Klient to niemiecka firma z branży kolejowej, do swojego prężnie rozwijającego się zespołu poszukuje doświadczonego specjalisty na stanowisko :
Kierownik budowy/robót (branża kolejowa)
Miejsce pracy: Poznań
Nr ref WDR11BKBK
Zakres obowiązków
Prowadzenie budów w zakresie budowy torów łącznie z tworzeniem i kontrolą kosztów,
Współdziałanie przy przygotowywaniu ofert, kalkulacji/kosztorysów,
Odpowiedzialność za tworzenie budżetów realizowanych projektów oraz za ich wynik końcowy,
Zarządzanie firmami podwykonawczymi i siłami własnymi firmy oraz koordynacja ich prac na budowie,
Zarządzanie sprzętem na potrzeby realizowanych kontraktów,
Planowanie inwestycji.
Profil kandydata:
Ukończone studia politechniczne, kierunkowe budownictwo lądowe, specjalizacja związana z kolejnictwem – technika kolejowa/drogi żelazne/drogi szynowe/drogi kolejowe/
Uprawnienia budowlane w specjalności kolejowej do kierowania robotami budowlanymi związanymi z obiektami budowlanymi w zakresie linii, węzłów i stacji kolejowych,
Przynależność do Izby Inżynierów,
Min. 4-letnie doświadczenie zawodowe przy projektach kolejowych na stanowisku Inżyniera/Kierownika robót/Kierownika budowy
Mile widziana komunikatywna znajomość języka niemieckiego,
Dobra znajomość przepisów prawa budowlanego,
Gotowość do podróży służbowych,
Dobra znajomość obsługi komputera, a w szczególności takich programów jak: Office (Word, Excel)
Dodatkowym atutem będzie znajomość Ms Project, AutoCad, programów do kosztorysowania,
Ponadprzeciętna wytrzymałość oraz gotowość działania
Zdolności komunikacyjne oraz własna inicjatywa.
Prawo jazdy kat. B,
Osobowość lidera.
Klient oferuje:
Pracę w stabilnej, dynamicznie rozwijającej się firmie,
Samodzielne stanowisko oraz możliwość rozwoju zawodowego,
Atrakcyjne wynagrodzenie, samochód służbowy, laptop, telefon komórkowy,
Bardzo dobry pod względem fachowym oraz zmotywowany zespól specjalistów.


Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie CV na adres <!-- e --><a href="mailto:d.rzepka@jobfinder.pl">d.rzepka@jobfinder.pl</a><!-- e -->
Telefon kontaktowy: 48 22 862 72 50. Prośba o dodanie w temacie wiadomości numeru referencyjnego: WDR11BKBK


(z dopiskiem „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926)

Wydrukuj tę wiadomość

  Obliczanie maksymalnej teoretycznej zdolności przewozowej linii
Napisane przez: Mariusz W. - 23.11.2011, 16:22 - Forum: INFRASTRUKTURA KOLEJOWA, MODERNIZACJE, REMONTY - Odpowiedzi (1)

Do obliczania teoretycznej maksymalnej zdolności przewozowej linii korzystaliśmy odpowiednio z przeciętnej masy netto pociągów towarowych albo z przeciętnej liczby pasażerów w pociągu pasażerskim. Czy to jest poprawne?

Moim zdaniem powinniśmy podstawić uśrednione wartości maksymalnie możliwe dla danej linii (nie były podane w danych zadania), bo potem i tak liczymy rzeczywistą zdolność przewozową (tj. taka jak występuje) i wyliczamy % wykorzystania.

Ktoś wtajemniczony mógłby odpowiedzieć?

Wydrukuj tę wiadomość

  Pożegnalny przejazd Góra Śląska / Miejska Górka
Napisane przez: Domio - 23.11.2011, 01:54 - Forum: IMPREZY KOLEJOWE - Odpowiedzi (12)

10.12.2011 odbędzie się pożegnalny przejazd pociągiem specjalnym na trasie: Leszno - Bojanowo - Góra Śląska - Bojanowo - Rawicz - Miejska Górka - Rawicz - Leszno.
Pociąg zestawiony zostanie z lokomotywy SU45 i zestawu piętrowego Bhp. I takie pytanie czy ta linia będzie już zasypana po imprezie na zawsze ?

Wydrukuj tę wiadomość

  Arriva - cudowna konduktorka - linia Bydgoszcz - Chojnice
Napisane przez: johny000 - 22.11.2011, 19:58 - Forum: O WSZYSTKIM I NICZYM - Brak odpowiedzi

Witam

Może to dosyć nietypowe, ale zafascynowała mnie dzisiaj pewna Pani Konduktor, która jechała pociągiem z Bydgoszczy do Chojnic, odjazd z Bydgoszczy Gł. o 15:56.
Czy może ktoś zna Panią Konduktor? Wyjątkowo młoda, blondynka z długimi warkoczami. Jeździ na tej linii chyba od stosunkowo niedawna...
Jeżeli ktoś może zdradzić jakiś szczegół na Jej temat to proszę o PW.

Pozdrawiam Wink

Wydrukuj tę wiadomość

  Konkurs filmowy "Sfilmuj kolej z Lotos Kolej"
Napisane przez: Obleśny Szczur - 22.11.2011, 02:19 - Forum: FOTOGRAFIA I SYMULATORY KOLEJOWE - Odpowiedzi (26)

Cytat:To has³o konkursu na najlepszy film o LOTOS Kolej w sieci. Wystarczy, ¿e masz telefon, aparat fotograficzny czy kamerê, g³owê pe³n± pomys³ów i interesujesz siê kolejnictwem. Nagrod± g³ówn± jest przejazd lokomotyw± TRAXX, DRAGON czy SIEMENS na odcinku Gdañsk – Zduñska Wola. O tym jaka lokomotywa wyruszy w trasê zdecyduje sam zwyciêzca konkursu.
Wiêcej informacji tutaj: http://www.lotos.pl/korporacyjny/aktual ... osci/28929

Kamerzy¶ci na szlak! Nagroda wydaje siê byæ ciekawa, co¶ innego ni¿ zwykle (mam na my¶li ró¿ne rzeczowe upominki).

Wydrukuj tę wiadomość

  UTK - serwis dla pasażerów
Napisane przez: TOMEKKOT - 21.11.2011, 23:05 - Forum: LITERATURA, MEDIA I STRONY KOLEJOWE - Odpowiedzi (1)

http://pasazer.utk.gov.pl/

Na razie nie chce oceniać bo nie mam na tyle czasu aby się zagłębić w stronie, ale z tego co widzę jest to udana idea. Szczególnie ciekawa jest opcja "Oceń przewoźnika"

Wydrukuj tę wiadomość

  Częstochowski węzeł kolejowy
Napisane przez: Mytnik - 21.11.2011, 13:46 - Forum: LITERATURA, MEDIA I STRONY KOLEJOWE - Odpowiedzi (4)

Witam. Zwracam się do was z pewnym pytaniem.
Chodzi mi od dłuższego czasu po głowie myśl aby założyć stronę o Częstochowskim Węźle Kolejowym. W związku z tym poszukiwał bym osób, które by mi w tym pomogły.
Na stronie znalazły by się informacje na temat CWK, trochę historii o tymże węźle, może jakaś galeria, forum. Dlatego potrzebuję chętnych osób które nie rozmyślą się po jakimś czasie. W razie pytań proszeę pisać w tym temacie lub do mnie na gg:12806742

Wydrukuj tę wiadomość


Użytkownicy online
Aktualnie jest 332 użytkowników online. » 0 Użytkownik(ów) | 321 Gość(i)
AhrefsBot, Baidu, Bing, Claude, Facebook, Google, GoogleAI, Semrush, Twitter, UptimeRobot, Yandex

Polskie tłumaczenie © 2007-2026 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2026 Melroy van den Berg.
This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.