Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.

Użytkownik
  

Hasło
  





Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

Ostatnie wątki
Problem z dodawaniem kome...
Ostatni post: Tmire123
24.06.2026, 12:36
Rozkład jazdy 2026/2027
Ostatni post: pawi
21.06.2026, 10:45
Wagon 306Ad
Ostatni post: azel12312
19.06.2026, 23:31
Brakujące lokomotywy i da...
Ostatni post: a8szym611
17.06.2026, 21:33
Koleje Śląskie
Ostatni post: Adams
14.06.2026, 16:33
[KD] Koleje Dolnośląskie
Ostatni post: myszka
13.06.2026, 16:22
Wnioski, zauważone błędy,...
Ostatni post: a8szym611
07.06.2026, 19:33
Badania wstępne
Ostatni post: kibel57
07.06.2026, 12:10
GMFK
Ostatni post: Kocur2014
07.06.2026, 09:59
Tajemnicze obiekty na kol...
Ostatni post: CoVoX
04.06.2026, 22:17

Statystyki
» Użytkownicy: 13 619,   » Najnowszy użytkownik: mareksmigielski89,   » Wątków na forum: 7 550,   » Postów na forum: 140 050,  
Pełne statystyki

  Lokomotywy Gama 111ed
Napisane przez: Góra Kalwaria - 05.09.2025, 16:46 - Forum: LOKOMOTYWY - Odpowiedzi (1)

Cześć, od wielu miesięcy nie mogę znaleźć informacji, ile CARGOUNIT zamówiło lokomotyw GAMA MARATHON 111ed. Jeżeli ktoś wie ile, to będę bardzo wdzięczny za odpowiedź Smile 
Pozdrawiam

Wydrukuj tę wiadomość

  Album na bilety.
Napisane przez: Małgośka - 31.08.2025, 18:12 - Forum: DZIAŁ KOLEKCJONERA - Odpowiedzi (1)

Cześć. Chciałam mężowi na urodziny sprezentować album na jego liczne bilety kolejowe. Najlepiej spersonalizowany. Czy macie może pomysł skąd coś takiego wziąć?
Pozdrawiam: Małgośka

Wydrukuj tę wiadomość

  Do jakiej pracy?
Napisane przez: Mari_22 - 31.08.2025, 13:28 - Forum: NAUKA I PRACA NA KOLEI - Odpowiedzi (1)

Cześć, jestem Maciek, mam 21 lat, obecnie studiuję lekarski, jednak czuję, że to nie do końca jest moje powołanie. Zastanawiam się na pracą na kolei, zawsze trochę się tym interesowałem, stąd moje pytanie. Gdzie mógłbym pracować z maturą, po liceum ogólnokształcącym? Jak w ogóle wygląda praca, czy wogóle zdaniem bardziej doświadczonych w temacie jest to dobry pomysł?

Wydrukuj tę wiadomość

  Nasłuch Kolei - pomoc
Napisane przez: Miksonerikson - 31.08.2025, 12:16 - Forum: DZIAŁ KOLEKCJONERA - Odpowiedzi (9)

Witam !
Bardzo interesuję się koleją i chciałbym kupić radiotelfon do nasłuchu. Wybrałem sobie dwa modele : Beofang UV-82 5W i również Beofang UV-82 ale 8W. Zastanawiam, który by się lepiej sprawdził ? Czy mógłby ktoś pomóc jaki model wybrać lub ewentualnie zaproponować inny w tych okolicach cenowych oraz doradzić czy wartko kupić do niego antenę ? I czy nie potrzeba na to żadnego pozwolenia oraz czy jest na pewno legalne ? Z góry dziękuje za odpowiedź.

Wydrukuj tę wiadomość

  TLK czy IC?
Napisane przez: knypka - 27.08.2025, 18:12 - Forum: KOLEJ DALEKOBIEŻNA - Odpowiedzi (3)

Witam. Chciałbym zapytać się was co jest lepsze i wygodniejsze. TLK czy IC?

Wydrukuj tę wiadomość

  Prosze akceptacje
Napisane przez: Akaamjaa.com - 21.08.2025, 20:23 - Forum: ILOSTAN POJAZDÓW TRAKCYJNYCH - Brak odpowiedzi

Kiedy ktoś zaakceptuje post o EP07-1028i mam też problem bo żeby dodać foto to muszę zniszczyć jakość, jak dodawać z normalną jakością? Dodajcie mojego posta o EP07-1028

Wydrukuj tę wiadomość

  Stacja Żary z drona
Napisane przez: Pablo FZG - 18.08.2025, 16:03 - Forum: DWORCE, STACJE I PRZYSTANKI KOLEJOWE - Brak odpowiedzi

Wydrukuj tę wiadomość

  Badanie gruntu
Napisane przez: Dzedza - 12.08.2025, 20:18 - Forum: INFRASTRUKTURA I RUCH KOLEJOWY - Brak odpowiedzi

Cześć,

Zwracam się do was z pytaniem.
Przyjmuje się, że bada się tłuczeń przed rozpoczęciem realizacji czy jest odpadem niebezpiecznym.
Laboratoria przyjmują jedną próbkę na 1 km toru, pod każdym rozjazdem jedną próbkę oraz często pod semaforami i przy peronach lub w peronach.

Pytanie jest takie:
Jakie rozporządzenie, instrukcja kolejowa mówi wprost o tym w których miejscach powinno wykonywać się badania gruntu?

Jak na razie po rozmowie z Laboratorium, 3 inspektorami, oraz 6 kierownikami każdy wyrecytował mi to samo co wyżej bez podania podstawy prawnej/ instrukcji.
Według instrukcji ID-114: nie można zabudować wydobytego tłucznia spod rozjazdów.

Wydrukuj tę wiadomość

  Podsył PR 116013 - może ktoś się orientuje
Napisane przez: sdd - 07.08.2025, 16:01 - Forum: KOLEJ REGIONALNA - Brak odpowiedzi

Wczoraj zrobiłem sobie przejażdżkę małą, gdyż był ostatni dzień zamknięcia szlaku Dęba-Tomaszów.
Pojechałem Radomsko-Częstochowa-Włoszczowa Północ-Czarnca-Włoszczowa Północ-Opoczno Południe - tam przesiadka na KKA do Tomaszowa.

KKA w oógle rozkładu się nie trzymała - w Tomaszowie pół godziny przed czasem. Ale ja nie o tym.

W pewnym momencie przyjechał ten kibel (nie wiem, czemu obrazek się nie wyświetla, jak coś to http://185.25.150.131/edysk/ezt-tomaszow.jpg )
[Obrazek: ezt-tomaszow.jpg]
Przyjechał z oznaczeniem nr 116013 Łódź Kaliska-Tomaszów Mazowiecki

W rozkładzie takiego czegoś nie było

Czy to oznaczało, że rzeczywiście można było czymś takim przejechać z ŁK do TM? Czy po prostu to takie oznaczenie służbowe a pociąg i tak był niedostępny dla podróżnych a numer i relacja były po to, by była to jazda pociągowa a nie manewrowa?

Wydrukuj tę wiadomość

  19. Historik Mobil
Napisane przez: Pablo FZG - 05.08.2025, 08:40 - Forum: KOLEJE WĄSKOTOROWE, LINOWE, ORAZ MNIEJSZE SPÓŁKI KOLEJOWE - Brak odpowiedzi

Relacja z 19 edycji Historik Mobil, która odbyła się w dniach 1-3.08.2025 na Zittauer Schmalspurbahn.

Wydrukuj tę wiadomość


Użytkownicy online
Aktualnie jest 413 użytkowników online. » 3 Użytkownik(ów) | 400 Gość(i)
Applebot, Baidu, Bing, ChatGPT, Claude, Google, GoogleAI, Semrush, UptimeRobot, Yandex, jsp3970, Kolejowa_Mława, zubackar

Polskie tłumaczenie © 2007-2026 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2026 Melroy van den Berg.
This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.