Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.

Użytkownik
  

Hasło
  





Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

Ostatnie wątki
Problem z dodawaniem kome...
Ostatni post: Tmire123
24.06.2026, 12:36
Rozkład jazdy 2026/2027
Ostatni post: pawi
21.06.2026, 10:45
Wagon 306Ad
Ostatni post: azel12312
19.06.2026, 23:31
Brakujące lokomotywy i da...
Ostatni post: a8szym611
17.06.2026, 21:33
Koleje Śląskie
Ostatni post: Adams
14.06.2026, 16:33
[KD] Koleje Dolnośląskie
Ostatni post: myszka
13.06.2026, 16:22
Wnioski, zauważone błędy,...
Ostatni post: a8szym611
07.06.2026, 19:33
Badania wstępne
Ostatni post: kibel57
07.06.2026, 12:10
GMFK
Ostatni post: Kocur2014
07.06.2026, 09:59
Tajemnicze obiekty na kol...
Ostatni post: CoVoX
04.06.2026, 22:17

Statystyki
» Użytkownicy: 13 619,   » Najnowszy użytkownik: mareksmigielski89,   » Wątków na forum: 7 550,   » Postów na forum: 140 050,  
Pełne statystyki

Exclamation Zapalenie się EN57 w Nowym Sączu.
Napisane przez: En57zKrakowa - 09.12.2025, 14:11 - Forum: WYPADKI I ZDARZENIA KOLEJOWE - Odpowiedzi (5)

Słyszał ktoś co spowodowało pożar EN57 w Nowym Sączu. W zeszły czwartek 4 grudnia 2025?

Wydrukuj tę wiadomość

Brick Czy parowozownia w Gnieźnie doczeka się dobrych czasów???
Napisane przez: Nudda_123 - 07.12.2025, 20:48 - Forum: HISTORIA KOLEI - Odpowiedzi (1)

Czy parowozownia w Gnieźnie doczeka się dobrych czasów???
Jak wiemy albo nie wiemy budynki parowozowni w Gnieźnie jest w fatalnym stanie.
Czy według forumowiczów budynki w Gnieźnie przyjmą jeszcze parowozy???



Materiał UTK:
https://youtu.be/5_g5T3Y-L-8?si=Wqad2HLiImN7myUC

Wydrukuj tę wiadomość

  Nastawniczy zarobki
Napisane przez: Matt8080 - 28.11.2025, 15:14 - Forum: NAUKA I PRACA NA KOLEI - Brak odpowiedzi

Witam serdecznie, mam propozycje pracy jako nastawniczy, oficjalnie 5000-6000 tys brutto, ogólnie rozumiem ze to podstawa, ale jak wygląda reszta? Czy teraz jest sens zatrudnić sie? Zarabiam teraz okolo 5tys zl, nie ukrywam ze zarobki sa wazne, bo jeśli chodzi o pracę poradze sobie wszędzie

Wydrukuj tę wiadomość

  Prośba o identyfikację
Napisane przez: wyspiarz - 22.11.2025, 15:14 - Forum: HISTORIA KOLEI - Brak odpowiedzi

    Witam wszystkich,

Mam prośbę o identyfikację typu lokomotywy i wagonu. Jest to zdjęcie Świnoujścia wówczas Swinemunde z lat 30tych.

Z góry dziękuję i podrawiam,
KM

Wydrukuj tę wiadomość

  Zajezdnie parowozów w Krakowie i Lesznie
Napisane przez: Keithec - 10.11.2025, 19:01 - Forum: HISTORIA KOLEI - Brak odpowiedzi

I'm writing a short article for an English magazine about the locomotive sheds in Leszno and Kraków-Płaszów. I have a few questions I'd appreciate if someone could answer.
When was the Leszno locomotive shed built? When was it last used to service steam locomotives?
When was the Płaszów locomotive shed built? What are these buildings used for now? There's a building there that still serves electric trains. When was it built, and was it originally used to service electric trains? Thank you.

Wydrukuj tę wiadomość

  Zakupię części z lokomotywy Eu07/Ep07/Et22
Napisane przez: Pozdro70 - 25.10.2025, 16:34 - Forum: HANDEL - Brak odpowiedzi

Witam,
Zakupię części pulpitu z lokomotyw Eu07/Ep07/Et22.
Generalnie poszukuję amperomierzy, woltomierzy, manometrów, przełączników hebelkowych, przycisków lub po prostu całych panelów z przełącznikami.
Poszukuje też prędkościomierza.

Wydrukuj tę wiadomość

  Rekrutacja i praca Rzemieślnika IC
Napisane przez: ziemniorix - 22.10.2025, 20:02 - Forum: OFERTY PRACY - Brak odpowiedzi

Cześć. Ostatnio pojawiła się oferta pracy "Rzemieślnik Sekcja Handlowo Przewozowa w Łodzi".
Czy jest może ktoś kto pracuje na takim stanowisku i mógłby podzielić się wiedzą na temat zakresu obowiązków, systemu pracy, wynagrodzenia?
Drugie pytanie dotyczy rekrutacji. W jaki sposób wygląda? Czy IC zbiera jakąś grupę kandydatów i wtedy przeprowadza rozmowy? Aplikowałem jakiś czas temu i jak na razie brak odzewu, a jestem kandydatem z doświadczeniem w takiej pracy.

Wydrukuj tę wiadomość

Question Niezaakceptowane zdjęcie EP07-411
Napisane przez: olek_pl_ - 22.10.2025, 15:00 - Forum: ILOSTAN POJAZDÓW TRAKCYJNYCH - Odpowiedzi (3)

Witam, ostatnio dodałem według mnie bardzo dobre zdjęcie EP07-411 które nie zostało zaakceptowane. Czy mógłbym się dowiedzieć co powinienem poprawić aby zostało przyjęte?
Pozdrawiam

   

Wydrukuj tę wiadomość

  Schematy i rysunki techniczne semaforów
Napisane przez: Skipper - 21.10.2025, 07:54 - Forum: INFRASTRUKTURA I RUCH KOLEJOWY - Brak odpowiedzi

Witam, poszukuję schematów lub rysunków technicznych semaforów używanych na kolei. Jestem modelarzem i chciałem wykonać taki model semafora dla mojego syna który bardzo interesuje się koleją. Docelowo model miałby 30-40 cm wysokości i byłby sterowany za pomocą Arduino . Wykonany byłby z kartonu modelarskiego Smile

Wydrukuj tę wiadomość

  Praca maszynisty - czy warto?
Napisane przez: bartek1 - 20.10.2025, 21:17 - Forum: NAUKA I PRACA NA KOLEI - Brak odpowiedzi

Witajcie,
już od pewnego czasu zastanawiam się nad zawodem maszynisty. Interesują mnie tylko i wyłącznie przewoźnicy pasażerscy. Zastanawia mnie także kilka spraw o które chciałbym zapytać:
1) Czy obecnie warto "iść" w ten zawód pod względem zarobków biorąc pod uwagę dosyć trudną i długą naukę? Jakie są widełki płacowe u przewoźników pasażerskich w np. IC, KŚ czy POLREGIO?
2) Czy łatwo jest znaleźć miejsce do odbycia świadectwa maszynisty? Bo z tego co wiem, że przewoźnicy szukają głównie już maszynistów po świadectwie (głównie interesuje mnie właśnie IC, KŚ, KMŁ czy POLREGIO ponieważ Ci przewoźnicy obsługują połączenia w moich okolicach (woj. Śląskie))
3) Jak wyglądają realia takiej pracy? Czyli jak szczerze wygląda ta praca czy np. dany maszynista kursuje tylko na jednej lub dwóch trasach czy jest to szerszy zakres (mówię tu np. o KŚ, KMŁ, POLREGIO (zakład w Krakowie)?

Wydrukuj tę wiadomość


Użytkownicy online
Aktualnie jest 291 użytkowników online. » 1 Użytkownik(ów) | 280 Gość(i)
Applebot, Baidu, Bing, Claude, Google, GoogleAI, Majestic, Semrush, UptimeRobot, Yandex, Dominik Piotrowicz

Polskie tłumaczenie © 2007-2026 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2026 Melroy van den Berg.
This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.