Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.

Użytkownik
  

Hasło
  





Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

Ostatnie wątki
Problem z dodawaniem kome...
Ostatni post: Tmire123
24.06.2026, 12:36
Rozkład jazdy 2026/2027
Ostatni post: pawi
21.06.2026, 10:45
Wagon 306Ad
Ostatni post: azel12312
19.06.2026, 23:31
Brakujące lokomotywy i da...
Ostatni post: a8szym611
17.06.2026, 21:33
Koleje Śląskie
Ostatni post: Adams
14.06.2026, 16:33
[KD] Koleje Dolnośląskie
Ostatni post: myszka
13.06.2026, 16:22
Wnioski, zauważone błędy,...
Ostatni post: a8szym611
07.06.2026, 19:33
Badania wstępne
Ostatni post: kibel57
07.06.2026, 12:10
GMFK
Ostatni post: Kocur2014
07.06.2026, 09:59
Tajemnicze obiekty na kol...
Ostatni post: CoVoX
04.06.2026, 22:17

Statystyki
» Użytkownicy: 13 658,   » Najnowszy użytkownik: seebex,   » Wątków na forum: 7 549,   » Postów na forum: 140 050,  
Pełne statystyki

  Powieść "Kolejarze"
Napisane przez: Ty2.pl - 30.12.2010, 15:01 - Forum: HISTORIA KOLEI - Brak odpowiedzi

Pełnometrażowa powieść środowiskowa autorstwa Artura Gruszeckiego. Romans z socjalizmem i parowozem w tle. Warto przeczytać bo można poznać np. galicyzmy kolejarskie, organizację pracy na stacji kolejowej oraz stosunki panujące na ówczesnej kolei. Akcja dzieje się w C.K. Galicji w środowisku kolejarzy. Młoda, naiwna urzędniczka kolejowa, zafascynowana ideałami socjalizmu zderza się z rzeczywistością. Jest też wątek romantyczny. Przyjemnie się czyta. Polecam!

Link: Kolejarze

Wydrukuj tę wiadomość

  Bear Grylls - Książka o survivalu (nie o jedzeniu robaków)
Napisane przez: TOMEKKOT - 30.12.2010, 14:14 - Forum: O WSZYSTKIM I NICZYM - Odpowiedzi (8)

W ostatnich dniach stałem się posiadaczem książki autorstwa Beara Grylsa.
W swoich rękach miałem już kilka książek o survivalu, o tym jak przetrwać w różnych warunkach. Książkę "BEAR GRYLLS SZKOŁA PRZETRWANIA" polecam każdemu, książka ma w sobie coś czego inne nie mają, znajdziemy w niej masę porad, różne przypowieści, na co uważać. Naprawdę moim zdaniem zakup tej książki jest opłacalny. Ja tą książkę kierowałbym do przyjaciół harcerzy, oraz tych co chodzą po górach itp.

Wydrukuj tę wiadomość

  Nowa dostawa TRAXX-ów do Polski
Napisane przez: TOMEKKOT - 30.12.2010, 13:25 - Forum: LOKOMOTYWY - Odpowiedzi (104)

Jak można wypatrzeć na forach i zagranicznych galeriach zmierzają do nas dwie sztuki serii
Traxów F140 DC dla PMT

[Obrazek: E483_201DB.jpg]


Oraz pierwszy egzemplarz P160 DC dla Kolei Mazowieckich

[Obrazek: E583_001DB.jpg]

Mam takie pytanie czy te serie czekają testy/próby z racji że jeszcze nie gościły na naszych szlakach? Czy obecność serii F10MS wystarcza?

Wydrukuj tę wiadomość

  Service Point spółki Dworzec Polski
Napisane przez: mikrobart - 29.12.2010, 16:46 - Forum: DWORCE, STACJE I PRZYSTANKI KOLEJOWE - Odpowiedzi (4)

Spółka Dworzec Polski uruchomiła na Dworcu Centralnym swój service point. Prawdę mówiąc, nie wiem czy to różni się od zwykłej informacji pasażerskiej, ale może ktoś mnie oświeci?

Wydrukuj tę wiadomość

  PKF - reportaż z budowy parowozu Pt47
Napisane przez: Voycek - 29.12.2010, 10:41 - Forum: HISTORIA KOLEI - Brak odpowiedzi

Reportaż z budowy parowozu Pt47 w zakładach mechanicznych "Cegielski" w Poznaniu
Film dokumentalny, produkcja WFDIF 1949 - lina piętro niżej (gdzieś wśród tokarzy na tym filmie jest mój ojciec)

LINA

Wydrukuj tę wiadomość

  Parowozjada
Napisane przez: Ty2.pl - 29.12.2010, 01:47 - Forum: IMPREZY KOLEJOWE - Odpowiedzi (4)

O tym czym jest Parowozjada nie muszę chyba pisać. Ostatnio uruchomiłem stronę internetową Parowozjada. W założeniu ma być serwisem promującym tą imprezę i gromadzącym materiały archiwalne dotyczące Parowozjady. Zapraszam do współpracy!

Wydrukuj tę wiadomość

  Cesarsko-Królewskie Koleje Państwowe
Napisane przez: Ty2.pl - 29.12.2010, 01:44 - Forum: DZIAŁ KOLEKCJONERA - Odpowiedzi (3)

Moje zainteresowania poszły głównie w stronę historii kolei w Galicji ze szczególnym uwzględnieniem czasów Monarchii Austro-Węgierskiej. Zbieram zdjęcia, pocztówki, dokumenty, książki itd. związane z tym tematem. Niektóre rzeczy można obejrzeć na stronie "Cesarsko-Królewskie Koleje Państwowe". Zapraszam!

Mam w swoich zbiorach także kilka tomów Almanachu Cesarsko-Królewskich Kolei Państwowych. Jest to spis personalny pracowników C.K. kolei. Można sprawdzić gdzie i kiedy pracował pradziadek/prababcia, na jakim stanowisku i za jakie pieniądze. Poszukiwaniami genealogicznymi jednak się nie zajmuję, tutaj oddaję pole do popisu koleżance: www.genarch.pl

Wydrukuj tę wiadomość

  Płaskie miejsca na zestawie kołowym
Napisane przez: michał - 27.12.2010, 15:30 - Forum: TABOR KOLEJOWY - Odpowiedzi (4)

:?: mam problem w wagonie miałem płaskie miejsca na dwóch zestawach kolowych (na jednym wózku) ja uznaję, że przyczyną tego jest przymarznięcie wstawek hamulcowych do zestawów kolowych i wagon pojechał na smyka. Czy ktoś ma inne zdanie? bo są tacy ,co twierdzą, że to uszkodzenie hamulca.

Wydrukuj tę wiadomość

  Odnośnie zdjęć pytań kilka...
Napisane przez: johnny - 26.12.2010, 01:18 - Forum: FOTOGRAFIA I SYMULATORY KOLEJOWE - Odpowiedzi (130)

Cześć,

Otóż od dłuższego czasu interesuje się kolejami, aczkolwiek nie miałem za dużo czasu na zajęcie się fotografią kolejową, bo tak naprawdę to widoki pociągów, szczególnie późną wieczorową porą czy też w zimowym krajobrazie są najpiękniejsze.

A więc mam pytanie, jako początkujący w tej dziedzinie:
Posiadam aparat cyfrowy Panasonic Lumix DMC-FX55, z zoomem optycznym 3,6 i maksymalnym cyfrowym 5,6. Jeśli znacie mniej więcej parametry tego aparatu, czy na początku starczy nim robić zdjęcia?

Pytanie może wydać się głupie, aczkolwiek jestem mało obeznany w samych aparatach,
a liczę też na wasze porady jako tych zaprawionych w bojach!

Z góry dziękuję za odpowiedź i ewentualne wskazówki, jeśli takowe wskażecie

Pozdrawiam Smile

Wydrukuj tę wiadomość

  Wesołych Świąt
Napisane przez: Tp4 - 23.12.2010, 14:08 - Forum: O WSZYSTKIM I NICZYM - Odpowiedzi (37)

[Obrazek: kartka.gif]

Wydrukuj tę wiadomość


Użytkownicy online
Aktualnie jest 405 użytkowników online. » 0 Użytkownik(ów) | 395 Gość(i)
AhrefsBot, Applebot, Baidu, Bing, Claude, Google, GoogleAI, Semrush, UptimeRobot, Yandex

Polskie tłumaczenie © 2007-2026 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2026 Melroy van den Berg.
This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.