Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.

Użytkownik
  

Hasło
  





Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

Ostatnie wątki
Problem z dodawaniem kome...
Ostatni post: Tmire123
24.06.2026, 12:36
Rozkład jazdy 2026/2027
Ostatni post: pawi
21.06.2026, 10:45
Wagon 306Ad
Ostatni post: azel12312
19.06.2026, 23:31
Brakujące lokomotywy i da...
Ostatni post: a8szym611
17.06.2026, 21:33
Koleje Śląskie
Ostatni post: Adams
14.06.2026, 16:33
[KD] Koleje Dolnośląskie
Ostatni post: myszka
13.06.2026, 16:22
Wnioski, zauważone błędy,...
Ostatni post: a8szym611
07.06.2026, 19:33
Badania wstępne
Ostatni post: kibel57
07.06.2026, 12:10
GMFK
Ostatni post: Kocur2014
07.06.2026, 09:59
Tajemnicze obiekty na kol...
Ostatni post: CoVoX
04.06.2026, 22:17

Statystyki
» Użytkownicy: 13 658,   » Najnowszy użytkownik: seebex,   » Wątków na forum: 7 549,   » Postów na forum: 140 050,  
Pełne statystyki

  Wypożyczenia na Euro
Napisane przez: DamianT - 24.02.2011, 20:12 - Forum: TABOR KOLEJOWY - Odpowiedzi (30)

Polscy przewoźnicy planują wypożyczyć składy od Niemców i Czechów na przewóz kibiców na Euro 2012. Pytanie... czy kasę, którą wydadzą na wypożyczenie nie lepiej przeznaczyć na naprawy swojego taboru? Czy może po prostu mamy już wszystkiego za mało?

Źródło: Teleexpres.

Wydrukuj tę wiadomość

  Parowozjada 2011
Napisane przez: Ty2.pl - 24.02.2011, 15:16 - Forum: IMPREZY KOLEJOWE - Odpowiedzi (6)

Parowozjada 2011 odbędzie się - to już oficjalna informacja.

Więcej: Parowozjada 2011.

Wydrukuj tę wiadomość

  Linia Kraków-Tarnów
Napisane przez: kris123 - 24.02.2011, 10:28 - Forum: INFRASTRUKTURA KOLEJOWA, MODERNIZACJE, REMONTY - Odpowiedzi (2)

Od tego rozkładu również na tej linii doszło do sporych zmian. Niestety na minus. najgorsze, że największe cięcia pojawiły się w kursowaniu pociągów w C.
Poważnie ograniczono pociągi przyśpieszone. Znikł regio+ Mościcki rel. Kraków-Tarnów-Kraków, również R+ Rzeszowianin pojedzie w jednym kierunku jako osob.
Plusem jest dodatkowy kurs po 9 rano z Krakowa na Tarnów.
Jaworzyna po cyrkach jedzie już z jednym numerem w bezpośredniej relacji Kraków-Krynica.

Wydrukuj tę wiadomość

  Rewitalizacja dworca w Rabce-Zdrój
Napisane przez: kris123 - 23.02.2011, 11:55 - Forum: DWORCE, STACJE I PRZYSTANKI KOLEJOWE - Odpowiedzi (9)

W Rabce także ma być remont dworca kolejowego, w ktorym ma powstać Biuro informacji turystycznej. Co ciekawe obecnie znajduje się tam skład mebli oraz fryzjer i budka z jadłem. Pytanie kluczowe: po co likwidowano kasę i poczekalnię. BIT bez kasy to tez bezsens...

Wydrukuj tę wiadomość

  Remont dworca Krakow Płaszów
Napisane przez: kris123 - 23.02.2011, 11:53 - Forum: DWORCE, STACJE I PRZYSTANKI KOLEJOWE - Odpowiedzi (9)

Również dworzec w Krakowie aszowie ma zostać remontowany. Obsługuje on sporą liczbę podróżnych. Jest tam całodobowa kasa IC i kasa popłat.

przem710

Wydrukuj tę wiadomość

  [Kraków] Likwidacje niektórych linii tramwajowych
Napisane przez: kris123 - 23.02.2011, 11:40 - Forum: KOMUNIKACJA MIEJSKA I AUTOBUSOWA - Odpowiedzi (12)

Dość poważne cięcia w Krakowskich Mistrzejowicach.
Poszły linie 21 obsługujące odcinek Mistrzejowice-Kopiec wandy
A także poważnie ograniczono 14 Mistrzejowice-Bronowice

Wydrukuj tę wiadomość

  Linia Chabówka-Nowy Sącz
Napisane przez: kris123 - 23.02.2011, 11:33 - Forum: INFRASTRUKTURA KOLEJOWA, MODERNIZACJE, REMONTY - Odpowiedzi (42)

Linia nieczynna od 2006 roku. Czynny jedynie wjazd i obsługa stacji Rabka Zdrój.
Przykład braku wykorzystania szans i mamienia ludzi obietnicami kolejnych rządów o uruchomieniu inwestycji Piekiełko.
Mnie zastanawia jak można było pozwolić, żeby piękna górska trasa o walorach turystycznych stała odłogiem.

Wydrukuj tę wiadomość

  Przyszłość linii Stróże-Jasło
Napisane przez: kris123 - 23.02.2011, 11:30 - Forum: INFRASTRUKTURA KOLEJOWA, MODERNIZACJE, REMONTY - Odpowiedzi (4)

Tu niestety także tylko złe informacje napływają. Od zeszlego roku mamiono nas wizją powrotu pociągów po wakacjach 2010 , niestety zamiast pociagow na tej trasie i to tylko do granicy wojewodztwa , czyli do Biecza kursuje ZKA .
Plusem jest obsługa przystanku Gorlice, Gorlice Glinik, oraz dodatkowy kurs. Minusem jest to, że kolejna linia kolejowa zamiera.
A problemy zaczęły się od braku dogadania sprawy z Podkarpaciem. I zamiast pociągu Nowy Sącz-Jasło powstaly pociągi stróże-Biecz w ilości 2ch par. I na nic byly pisma i walka o obsługe przystanku Gorlice, czy puszczenie składu od Sącza...

Wydrukuj tę wiadomość

  Przyszłość Żywczanki
Napisane przez: kris123 - 23.02.2011, 11:27 - Forum: INFRASTRUKTURA KOLEJOWA, MODERNIZACJE, REMONTY - Odpowiedzi (9)

Także tu poczyniono spore błędy. Od zeszłego roku pomimo protestów i apeli ludzi korzystających z trasy MZPR postanowił zamiast pociągów na trasy wprowadzić ZKA, choć szynobus dla tej linii jest, tak niestety niszczą jedną z linii kolejowych, choć trzeba pamiętać, że w ZKA ani roweru , ani innych większych sprzętów nie przewiezie się. Ale o tym szefostwo zapomniało.
Na tym cierpią inne linie kolejowe. A szkoda, bowiem zamiast ciąć pociągi trzeba było pomyśleć o pociągach typu Zakopane-Żywiec, Kraków-Żywiec. Chetni by sie znaleźli...

//edit by Obleśny Szczur
Zadbaj o wielkie litery i ogonki.

Wydrukuj tę wiadomość

  PR Małopolska likwidują pociągi przyśpieszone
Napisane przez: kris123 - 23.02.2011, 11:20 - Forum: KOLEJ REGIONALNA - Odpowiedzi (29)

Od obecnego rozkładu znikły następujące pociągi regio+, przyśpieszone:

regio+ wanda Kraków-katowice-Krakow
regio+ karolinka Kraków-katowice-Kraków
przyśp Skalnica Krakow-Zilina-Krakow

Zdegradowano do osob
5028 zakopane-Kraków
Kasprowy Zakopane-Kraków-Zakopane



A to jest błąd, bowiem te pociągi jeździly zapelnione, zapewnialy szybki dojazd a także tani...

Dodam tylko, że dawniej pozbyto się Regio+ Giewont częstochowa-Zakopane-czwa, Janosika zdegradowano na zakopiance, zlikwidowano Ornat(katowice-zakopane-katowice) skrócono Dunajec na odc. częstochowa-Kraków-Czestochowa.

// edit by mikrobart: Staraj się pisać trochę staranniej - polskie znaki, wielkie litery.

Wydrukuj tę wiadomość


Użytkownicy online
Aktualnie jest 367 użytkowników online. » 1 Użytkownik(ów) | 356 Gość(i)
AhrefsBot, Baidu, Bing, Claude, Google, GoogleAI, Perplexity AI, Semrush, UptimeRobot, Yandex, wamp

Polskie tłumaczenie © 2007-2026 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2026 Melroy van den Berg.
This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.