Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.

Użytkownik
  

Hasło
  





Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

Ostatnie wątki
Problem z dodawaniem kome...
Ostatni post: Tmire123
24.06.2026, 12:36
Rozkład jazdy 2026/2027
Ostatni post: pawi
21.06.2026, 10:45
Wagon 306Ad
Ostatni post: azel12312
19.06.2026, 23:31
Brakujące lokomotywy i da...
Ostatni post: a8szym611
17.06.2026, 21:33
Koleje Śląskie
Ostatni post: Adams
14.06.2026, 16:33
[KD] Koleje Dolnośląskie
Ostatni post: myszka
13.06.2026, 16:22
Wnioski, zauważone błędy,...
Ostatni post: a8szym611
07.06.2026, 19:33
Badania wstępne
Ostatni post: kibel57
07.06.2026, 12:10
GMFK
Ostatni post: Kocur2014
07.06.2026, 09:59
Tajemnicze obiekty na kol...
Ostatni post: CoVoX
04.06.2026, 22:17

Statystyki
» Użytkownicy: 13 658,   » Najnowszy użytkownik: seebex,   » Wątków na forum: 7 549,   » Postów na forum: 140 050,  
Pełne statystyki

  Remont linii do Wieliczki
Napisane przez: kris123 - 23.02.2011, 11:12 - Forum: INFRASTRUKTURA KOLEJOWA, MODERNIZACJE, REMONTY - Odpowiedzi (4)

Trwają przygotowania do remontu linii Kraków Bieżanów-Wieliczka Rynek, która ma na celu odświeżenie infrastruktury i poprawę prędkości pociągów na tej linii. Również dworzec Wieliczka ma przejść remont, a wokół ma powstać centrum przesiadkowe. Pytanie tylko, czy do tego czasu MZPR nie ograniczy jeszcze liczby pociągów...
Z Krakowa do Wieliczki podróż ma trwać 15 minut.

//edit by Obleśny Szczur
Pisz staranniej, Twoja przeglądarka nie podkreśla błędów?

Wydrukuj tę wiadomość

  Przyszłość kolejowej Kryniczanki
Napisane przez: kris123 - 23.02.2011, 11:03 - Forum: INFRASTRUKTURA KOLEJOWA, MODERNIZACJE, REMONTY - Odpowiedzi (64)

I także na tej linii rozkład jazdy jest skutecznie niszczony od paru ładnych lat. Przykłady?
Jaworzyna- pociąg Kraków-Krynica-Kraków, który dawniej był przyśpieszonym pociągiem z 1 klasą obecnie jedzie jako zwykła osobówka a od tego rozkładu nawet próbowano ją dzielić w Tarnowie. Z Krakowa raptem 2 pociągi bezpośrednie. I to nieważne zima, czy lato. Ferie, czy wakacje.
Miał być pociąg Kraków-Kosice-Kraków to z niego także zrezygnowano. Tym sposobem komunikacja na kolejowym przejściu granicznym w Plavcu padła. A szkoda, bowiem w okresie przed euro takie działanie jest szkodliwe, Zresztą i Zilina padła.
Również infrastruktura zostaje poważnie ograniczona. Padły dworce i kasy w Krynicy, Muszynie, Piwnicznej, Ciężkowicach. Obecnie ograniczono Grybów, Tuchów. A sprzedaż biletów leci na łeb na szyję...
Niestety dopóki nie nauczymy się zarabiać tam gdzie się da to będzie ciężko. A, ze ta linia podobnie jak Zakopianka jest raczej mało lubiana przez MZPR to mamy co mamy. Luki w rozkładzie, ograniczenia. Po powodzi także niespecjalnie się śpieszono , żeby linie udrożnić...
taki odc. Stróże-Tarnów był nieczynny przeszło miesiąc a prace skończyły się po 2 tyg...


Ograniczono także pociąg 625 na odcinku Stróże- Nowy Sącz a także odwołano kurs 6028 Nowy Sącz-Stróże.

//edit by Obleśny Szczur
Wielkie litery.

Wydrukuj tę wiadomość

  Przyszłość kolejowej Zakopianki
Napisane przez: kris123 - 23.02.2011, 10:56 - Forum: INFRASTRUKTURA KOLEJOWA, MODERNIZACJE, REMONTY - Odpowiedzi (8)

Niestety coraz bardziej niszczona jest ta linia w Malopolsce. Spada znacząco liczba pociągów. Z Krakowa do stolicy tatr wyjeżdża w C raptem 3 pociągi : 7.45, 12.25,16.25 w D pojawia się jeszcze pociąg o 5.22. nie liczę Gubałowki, która zostaął poważnie ograniczona i zamiast codziennie w lecie pojedzie tylko w soboty.
Z powrotem także lepiej nie jest: pociągi w C 5.15,9.24,14.23,17.57 w D dochodzi12.39.
Do tego polikwidowano popularne regio plusy typu Giewont Czestochowa-Zakopane, Ornat katowice-Zakopane, nawet kasprowy i Janosik zdegradowano do osob.
Czarę goryczy sprawiąl likwidacja wiekszosci kas własnych PR kalwaria czy Rabka czy likwidacja ruchu na linii Chabówka-Sącz. Niestety przyszlość linii tak ważnej dla Malopolski takim dziaalniem jest dalece zagrożona...

Wydrukuj tę wiadomość

  Cyrki z ZKA w Małopolsce
Napisane przez: kris123 - 23.02.2011, 10:43 - Forum: KOLEJ REGIONALNA - Odpowiedzi (4)

Od tego zeszłego roku coraz więcej linii w malopolsce obsługuje autobus. Między innymi linie Oświęcim-Katowice, ale także kuriozum Żywiec-Sucha Beskidzka oraz Biecz-Gorlice-Stróże. Najgorsze jest to, że tak łatwo daje się zarabiać ościennym firmom, zamiast zarabiać samemu. Przecież prawda jest taka, że te nieużywane linie za chwilę padną. Braknie pieniędzy na remonty, wandale zajmą się infrą. wg mnie jeśli linia kolejowa jest przejezdna i czynna to priorytetem powinno być prowadzenie pociagów.
Niestety obecny dyrektor MZPR zapomniał czym szefuje i bynajmniej nie są to firmy autobusowo/busowe Big Grin

Wydrukuj tę wiadomość

  Skansen Taboru Chabówka
Napisane przez: kris123 - 23.02.2011, 10:36 - Forum: IMPREZY KOLEJOWE - Odpowiedzi (8)

Nowości :

8.01.2011r.
Dzisiaj Skansen w Chabówce uruchomił kolejny, komercyjny pociąg historyczny. Tym razem Klientem była firma Eventowa z Poznania, która w ramach organizacji kilkudniowej imprezy na Podhalu, postanowiła włączyć do programu przejazd pociągiem retro na trasie z Zakopanego do Chabówki. Parowóz Ty2-953 oraz skład pięciu wagonów pasażerskich (4 wagony dwuosiowe oraz 1 czteroosiowy) przywiózł pasażerów punktulanie o ogdz. 12:20 z Zakopanego do Chabówki, gdzie przewodnik Skansenu oprowadził turystów po terenie Skansenu.

26.01.2011r.
Bardzo pracowity początek roku dla Skansenu! Dzięki wielkiemu zaangażowaniu i współodpowiedzialności pracowników Skansenu za jego przyszłość w ostatnich dniach zrealizowano zlecenie na wynajem taboru dla potrzeb realizacji zdjęć do filmu pod roboczym tytułem "Syberiada Polska" w reż. Janusza Zaorskiego. Ekipa filmowa jako plener wybrała teren Skansenu w Chabówce gdzie realizowane były sceny na zaadoptowanym do tego celu peronie imitującym stację Czerwony Jar. Dzięki właściwemu przygotowaniu taboru zabytkowego zlecenie zostało zrealizowane w sposób perfekcyjny! Udział taboru z Chabówki w kolejnej produkcji filmowej jest kontynuacją wieloletniej współpracy z wytwórniami filmowymi. To dzięki bardzo dobrej opinii w środowisku producentów filmowych Skansen jest niekwestionowanym liderem w zakresie wynajmu taboru historycznego do tego typu przedsięwzięć. W zdjęciach, które realizowano od 24 do 26 stycznia "zagrał" parowóz Ty2-953 oraz skład dwuosiowych wagonów towarowych.
ZRODLO:http://www.skansen.hg.pl/1.html

Niestety linia nadal jest nieczynna. Szkoda wielka , że nikt nie chce zarabiać, ani na tak uroczej linii kolejowej, ani na skansenie. W okresie letnim zero reklam. Brakuje zaangażowania lokalnych samorządów. Linia Chabówka-Sącz powoli umiera. średnia prędkość spadła do 3o km/h. tylko szlak trafia obietnicom budowy linii Piekiełko-Podłęże a jak jest wszyscy widzą. Infra zamiera i naprawdę czy ktoś jeszcze wierzy, że na tej linii pojawią sie pociagi ?


Apropos Chabówki w tym roku pewnie nie pojawią się pociągi retro. Wyjątkiem może być 1 dzień parowozjady.
A co mnie boli z zeszłego roku? fatalna obsługa zeszłej. materiałów malutko, ceny kosmiczne i zwinęli się po godz. 15 . A to byl błąd. Sporo osob przyszło po kościele i pocałowało klamki...

Wydrukuj tę wiadomość

  Mądrości Jurka Krigera czyli rozrywka na piątek
Napisane przez: Virakocha - 23.02.2011, 01:00 - Forum: O WSZYSTKIM I NICZYM - Odpowiedzi (2)

Brand manager nam się objawił w dyskusji KW czy WZPR

Cytat: jerzy kriger ---.126.10.133
Dla budżetu województwa to bez znaczenie która spółka będzie wykonywać przewozy regionalne zamawiane w coraz większej ilości pociągów.Dotacja w formie rekompensaty będzie przedmiotowa a nie podmiotowa.Wyznacznikiem celów województwa jest spełnienie oczekiwań mieszkańców Wielkopolski w poprawie jakości podróżowania.


Ciekawe co pod tymi enigmatycznymi stwierdzeniami byłego prezesa PKP PR się kryje ;-)
Zapraszam do komentarzy Smile

Wydrukuj tę wiadomość

  [WKD] Tabor WKD
Napisane przez: Virakocha - 23.02.2011, 00:41 - Forum: KOLEJ REGIONALNA - Odpowiedzi (30)

WKD chce kupić sześć pociągów

Warszawska Kolej Dojazdowa zamówiła w zeszłym roku 14 pociągów od PESY Bydgoszcz celem całkowitej wymiany starego taboru. Jak potwierdził Krzysztof Kulesza z WKD spółka, żeby rozwinąć swoje usługi, chce zamówić kolejne sześć elektrycznych zespołów trakcyjnych.

Źródło:Rynek Kolejowy

Jak myślicie, czy znowu będą to EN95 v 2.0 :?:

Wydrukuj tę wiadomość

  Tablica sieć-agregat
Napisane przez: rustsaltz - 22.02.2011, 16:37 - Forum: O WSZYSTKIM I NICZYM - Odpowiedzi (6)

Poszukuję schematu połączeń tablicy TSA-3-25 Stargard Szczeciński do użycia z agregatem typu ZSE 25-3/400-A. Elementy są typowo kolejowe, więc google średnio chce współpracować. Może ktoś pomóc?

Wydrukuj tę wiadomość

  Voith Turbo w Węglewie
Napisane przez: mikrobart - 22.02.2011, 10:47 - Forum: LOKOMOTYWY - Odpowiedzi (5)

Trwają testy lokomotywy manewrowej Voith Turbo na torze doświadczalnym w Węglewie koło Żmigrodu. Skąd ta lokomotywa się u nas wzięła i kto ma zamiar ją użytkować po zakończeniu testów? Posiadacie jakieś informacje?

http://www.rynek-kolejowy.pl/index.php? ... acje&n=174
Zdjęcie trzeba sobie wyszperać.

Wydrukuj tę wiadomość

  Internetowy system sprzedaży biletów PR
Napisane przez: mikrobart - 22.02.2011, 00:10 - Forum: KOLEJ REGIONALNA - Odpowiedzi (148)

// Wydzielono.

Skąd wiadomość o tym, ze bilety na REGIO będą dostępne w internetowej sprzedaży? Dla mnie rewelacja, bo chętnie będę je kupował bez rannego stania w kilometrowym korku przy kasie.

psim napisał(a):Nie mamy osobnego wątku o IPR?
Ano nie, ale w każdej chwili możesz go założyć
;-)

Wydrukuj tę wiadomość


Użytkownicy online
Aktualnie jest 368 użytkowników online. » 1 Użytkownik(ów) | 357 Gość(i)
AhrefsBot, Baidu, Bing, Claude, Google, GoogleAI, Perplexity AI, Semrush, UptimeRobot, Yandex, wamp

Polskie tłumaczenie © 2007-2026 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2026 Melroy van den Berg.
This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.