Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.

Użytkownik
  

Hasło
  





Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

Ostatnie wątki
Problem z dodawaniem kome...
Ostatni post: Tmire123
24.06.2026, 12:36
Rozkład jazdy 2026/2027
Ostatni post: pawi
21.06.2026, 10:45
Wagon 306Ad
Ostatni post: azel12312
19.06.2026, 23:31
Brakujące lokomotywy i da...
Ostatni post: a8szym611
17.06.2026, 21:33
Koleje Śląskie
Ostatni post: Adams
14.06.2026, 16:33
[KD] Koleje Dolnośląskie
Ostatni post: myszka
13.06.2026, 16:22
Wnioski, zauważone błędy,...
Ostatni post: a8szym611
07.06.2026, 19:33
Badania wstępne
Ostatni post: kibel57
07.06.2026, 12:10
GMFK
Ostatni post: Kocur2014
07.06.2026, 09:59
Tajemnicze obiekty na kol...
Ostatni post: CoVoX
04.06.2026, 22:17

Statystyki
» Użytkownicy: 13 659,   » Najnowszy użytkownik: Kanapkaxd6@gmail.com,   » Wątków na forum: 7 549,   » Postów na forum: 140 050,  
Pełne statystyki

  mienkfotikjofotik Flickr
Napisane przez: mienkfotikjofot - 02.03.2011, 22:55 - Forum: FOTOGRAFIA I SYMULATORY KOLEJOWE - Odpowiedzi (8)

Cześć!

Polecam zdjęcia z naszego Flickr.

[Obrazek: 5408105622_2925fd07c9_z.jpg]
[Obrazek: 5388972014_d8a5ff6702_z.jpg]
[Obrazek: 5407495305_e97cc090f9_z.jpg]
[Obrazek: 5407494959_4bd77974b0_z.jpg]

Pozdrawiamy Was,
mienkfotikjofotik Team

Wydrukuj tę wiadomość

  Poznański dworzec Główny - zamknięty na noc
Napisane przez: Semaforek18 - 02.03.2011, 20:23 - Forum: DWORCE, STACJE I PRZYSTANKI KOLEJOWE - Odpowiedzi (19)

Dzisiaj zamontowano "kratę" zamykającą hol główny dworca Poznań Główny. Oznacza to że za kilka dni dworzec będzie zamykany na noc. (prawdopodobnie w godzinach 23-5) Do dyspozycji ma być przeznaczony hol dworca Zachodniego.

Wg. mnie takie działanie, tylko pogrąża jeszcze bardziej już nadszarpnięte imię kolei, warto również dodać że od 10 lutego w godzinach 22-6 nieczynna jest informacja kolejowa w Poznaniu...
Obecnie na dworcu Zachodnim, w nocy nieczynne są wszystkie kasy biletowe oraz nie ma informacji!

Co o tym sądzicie? ...

Wydrukuj tę wiadomość

  Kolejnictwo ziemi namysłowskiej
Napisane przez: Chupacabra - 02.03.2011, 18:14 - Forum: HISTORIA KOLEI - Odpowiedzi (20)

Chciałbym coś opowiedzieć o rejonie, z którego pochodzę. Namysłów to miasteczko 17 -tysięczne położone na północnym skraju województwa opolskiego. Dawniej tu był niemały węzeł kolejowy. Pociągi jeździły do Opola, Kępna, Sycowa. Obecnie kursują jedynie na linii Kluczbork - Namysłów-Oleśnica - Wrocław. Po roku 90 linie do Kępna, Sycowa, Opola niestety zamknięto dla ruchu pasażerskiego. Jedynie jesienią kursowały towarowe z burakami cukrowymi. Zamknięte linie, które wymieniłem niszczeją. Na kilkukilometrowych odcinkach zniknęły tory z podkładami rozkradzione przez miejscowych rolników. Z nasypów wywożony jest bez niczyjej zgody piasek i tłuczeń (anarchia totalna). Wiejskie stacyjki niszczeją opuszczone i demolowane przez okolicznych wandali. W USA coś takiego nie przejdzie. Nieczynne linie są rozbierane- szyny jadą na przetop do hut, a podkłady idą na opał. Wiem, że na zachodzie Europy w opuszczonych stacyjkach zakłada się domy spokojnej starości, przedszkola lub inne budynki użyteczności publicznej. Szkoda, że nie da się tego rewitalizować -zbyt duże koszty. Na dewastacje środki, czas, i energia były.

Dla zainteresowanych podaje link do blogu mojego ojca(pozwolenie otrzymałem) poświęconemu tym liniom. Jestem autorem części zdjęć.

http://www.namyslowianie.pl/blog/entedy ... %82owskiej

Wydrukuj tę wiadomość

  Umowa na Dolnym Śląsku podpisana
Napisane przez: kris123 - 02.03.2011, 17:47 - Forum: KOLEJ REGIONALNA - Odpowiedzi (1)

28 lutego 2011r. podpisana została ze spółką Przewozy Regionalne Sp. z o.o. umowa o świadczenie usług publicznych w zakresie organizowania, dotowania i wykonywania regionalnych kolejowych przewozów pasażerskich w województwie dolnośląskim w terminie od 1 stycznia 2011r. do 31 grudnia 2011r.
PR Dolny Śląsk

Wydrukuj tę wiadomość

  Linie niedochodowe, czy źle zarządzane?
Napisane przez: kris123 - 02.03.2011, 17:35 - Forum: INFRASTRUKTURA KOLEJOWA, MODERNIZACJE, REMONTY - Odpowiedzi (91)

// mikrobart: Wydzielono.

A ja uważam bartku, że likwidacja dochodowego pociągu, którym jeździło dużo ludzi to jest problem. I trend niestety do pozbywania się pociągów przyśpieszonych. Likwidacja Skalnicy i nieuruchomienie Kosic to 2 największe błędy MZPR obecnie.

Wydrukuj tę wiadomość

  Linia Gdynia - Toruń - Bydgoszcz - Łódź - Katowice
Napisane przez: wawrzyn1990 - 01.03.2011, 20:26 - Forum: INFRASTRUKTURA KOLEJOWA, MODERNIZACJE, REMONTY - Odpowiedzi (4)

Witam Smile
Czy istnieją jakieś plany modernizacji linii z Trójmiasta do Łodzi i Piotrkowa Trybunalskiego? Obecnie jedzie się blisko 8 godzin (w porywach do 9) i w pociągu można dosłownie jajko znieść, a z miłą chęcią wpadłbym do domu od czasu do czasu. Oczywiście, jest trasa z przesiadką w Warszawie, niestety, jedzie się niewiele krócej, a sporo drożej.
Pozdrawiam ;]

Wydrukuj tę wiadomość

  Prywatyzacja PKP Cargo
Napisane przez: mikrobart - 01.03.2011, 17:45 - Forum: PRZEWOZY TOWAROWE - Odpowiedzi (70)

Rząd zdecydował, na sprzedaż idzie 50% akcji + jedna.

http://www.rynek-kolejowy.pl/22251/Rzad ... _Cargo.htm

Czyli jednak można przeprowadzić poprawną modernizację i restrukturyzację firmy. IC się doczeka?

Wydrukuj tę wiadomość

  Import amerykańskich lokomotyw
Napisane przez: Chupacabra - 01.03.2011, 09:38 - Forum: LOKOMOTYWY - Odpowiedzi (59)

W sprawach kolei nie jestem jakimś biegłym ekspertem ale ogólnie co nieco się orientuję. Szkoda, że bardziej znane są mi lokomotywy amerykańskie niż nasze rodzime. Uważam, że do transportu kolejowego diesle są najwłaściwsze. Czy któraś ze spółek towarowych w Polsce zamierza kupić coś u Amerykanów? Chodzi mi o maszyny takie jak EMD GP38, EMD DDA40X,EMD SD40. Czy w_ogóle możliwy jest transport takiej lokomotywy przez Ocean a potem do Polski?


//przem710

Wydrukuj tę wiadomość

  Nowe odcinki Kolejwizji
Napisane przez: KolejRegionalna - 01.03.2011, 03:19 - Forum: LITERATURA, MEDIA I STRONY KOLEJOWE - Odpowiedzi (11)

Program KOLEJWIZJA wart jest własnego wątku.

Poniżej link do najnowszego odcinka z 28 lutego:
http://www.youtube.com/watch?v=aKztGRfgR0M


Ma trzy kanały na Jutubie:
http://www.youtube.com/kolejwizja - nasza wizja o kolei
http://www.youtube.com/kolejwizjainfo - więcej niż kolej
http://www.youtube.com/kolejwizjanet - wersja niemiecka

Dobry, merytorycznie i dużo dłuższy niż kolej TV.
Słabszy technicznie, ale w zamian o wiele bardziej niezależny.
Nieco staroświecki. Dla jednych wada, dla innych zaleta.

Wydrukuj tę wiadomość

  Korekta do korekty
Napisane przez: Obleśny Szczur - 01.03.2011, 00:18 - Forum: INFRASTRUKTURA I RUCH KOLEJOWY - Odpowiedzi (7)

Le¿± w³a¶nie przede mn± dwie ulotki, które w ostatnim tygodniu mo¿na by³o znale¼æ przy kasach. Obydwie pokazuj± rozk³ad jazdy poci±gów na trasie £ód¼-Warszawa-£ód¼ od 1 marca br. Ale jedn± wyda³o IC, a drug± PR, niby nic szczególnego gdyby nie to, ¿e rozk³ady siê ró¿ni± :-) Popatrzmy jakie oto niespodzianki czekaj± pasa¿erów, wymieniê tylko ró¿nice.

Najpierw kierunek £ód¼ - Warszawa:
IR61120/1 Prosna - wed³ug rozk³adu PR kursuje w 5 i 7 oraz 21,25.IV i 3.V, nie kursuje 24.IV i 1.V, rozk³ad IC twierdzi za¶, ¿e 21.IV poci±g ten nie kursuje
TLK61106/7 - wed³ug rozk³adu PR kursuje codziennie oprócz 24.IV i 1.V, wed³ug rozk³adu IC 1.V ma jednak pojechaæ

A teraz Warszawa-£ód¼:
TLK14100/1 - rozk³ad PR podaje odjazd z W-wy Wschodniej 13:53, rozk³ad IC - 13:56
IR16124/5 Prosna - ró¿nica w datach taka sama jak dla przeciwnego kierunku
TLK16112/3 - wed³ug rozk³adu IC kursuje codziennie, rozk³ad PR podaje jednak, ¿e codziennie oprócz 24.IV

Poci±gów Regio nie porównam bo rozk³ad wydany przez IC zawiera tylko TLK i IR. Z innych ciekawostek w rozk³adzie wydanym przez PR:
Dla kierunku £ód¼-Warszawa godziny podane przy stacji W-wa Centralna s± godzinami przyjazdu, a nie odjazdu - zdaje siê, ¿e je¶li podajemy tylko jedn± godzinê (nie rozdzielamy na odjazd/przyjazd) i dana stacja/przystanek nie jest koñcow± to podajemy godzinê odjazdu.
Ponadto uk³adaj±cy rozk³ad PR widzia³ kolosaln± ró¿nicê pomiêdzy "kursuje od poniedzia³ku do soboty" a "kursuje codziennie oprócz niedziel" wart± oddzielenia tych dwóch jak¿e ró¿nych przypadków :lol:
Rozk³ad PR ma tak¿e poprawkê jeszcze przed wprowadzeniem w ¿ycie - kolumna z rozk³adem dla R2211 jest zaklejona w±sk± karteczk± z innymi godzinami ni¿ na oryginalnym druku, podziwiam tego, komu chcia³o siê naklejaæ ;-)

Ju¿ nawet nie chce mi siê sprawdzaæ w hafasie/sitkolu kto ma racjê, bo mo¿e znajdê jeszcze kilka rozbie¿no¶ci.

Wydrukuj tę wiadomość


Użytkownicy online
Aktualnie jest 368 użytkowników online. » 2 Użytkownik(ów) | 353 Gość(i)
AhrefsBot, Baidu, Bing, ChatGPT, Claude, Facebook, Google, GoogleAI, Majestic, Semrush, Twitter, UptimeRobot, Yandex, erap2, Kanapkaxd6@gmail.com

Polskie tłumaczenie © 2007-2026 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2026 Melroy van den Berg.
This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.