Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.

Użytkownik
  

Hasło
  





Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

Ostatnie wątki
Problem z dodawaniem kome...
Ostatni post: Tmire123
24.06.2026, 12:36
Rozkład jazdy 2026/2027
Ostatni post: pawi
21.06.2026, 10:45
Wagon 306Ad
Ostatni post: azel12312
19.06.2026, 23:31
Brakujące lokomotywy i da...
Ostatni post: a8szym611
17.06.2026, 21:33
Koleje Śląskie
Ostatni post: Adams
14.06.2026, 16:33
[KD] Koleje Dolnośląskie
Ostatni post: myszka
13.06.2026, 16:22
Wnioski, zauważone błędy,...
Ostatni post: a8szym611
07.06.2026, 19:33
Badania wstępne
Ostatni post: kibel57
07.06.2026, 12:10
GMFK
Ostatni post: Kocur2014
07.06.2026, 09:59
Tajemnicze obiekty na kol...
Ostatni post: CoVoX
04.06.2026, 22:17

Statystyki
» Użytkownicy: 13 619,   » Najnowszy użytkownik: mareksmigielski89,   » Wątków na forum: 7 550,   » Postów na forum: 140 050,  
Pełne statystyki

  Zmiana trasy/st. docelowej a terminale przenośne
Napisane przez: psim - 21.03.2011, 00:05 - Forum: KOLEJ REGIONALNA - Odpowiedzi (2)

Czy z oferty 202/404 (zmiana stacji docelowej/trasy) można skorzystać przy użyciu terminala przenośnego PR?

Wydrukuj tę wiadomość

  WARS w sezonie - praca
Napisane przez: mateusz123 - 20.03.2011, 21:12 - Forum: NAUKA I PRACA NA KOLEI - Odpowiedzi (3)

Witam
Kiedyś ktoś mi mówił, że w WARSie szukają na sezon dodatkowych konduktorów a raczej asystentów konduktorów w wagonach sypialnych. Czy ktoś może wie coś więcej na ten temat? I tak będę do Krakowa w tygodniu dzwonił, ale zawsze warto już coś wiedzieć w temacie.

Wydrukuj tę wiadomość

  Koniec czapek z orze³kiem
Napisane przez: Obleśny Szczur - 18.03.2011, 00:35 - Forum: DZIAŁ KOLEKCJONERA - Odpowiedzi (23)

PRy wprowadz± nowy strój dla swoich pracowników:
http://www.rynek-kolejowy.pl/foto_news_ ... 34ad_d.jpg

To chyba oznacza koniec czapek z orze³kiem. IC ma te swoje lotniska (wygl±daj± jak radzieccy genera³owie) z pomarañczowymi obszyciami, teraz PRy bêd± mia³y czapki z logo zamiast orze³ka. Arriva te¿ ma chyba jakie¶ swoje stroje, nie wiem jak Cargo.

Z jednej strony - na rynku kolekcjonerskim czapka z orze³kiem bêdzie ju¿ czapk± historyczn±.
Z drugiej jednak przychodzi "smutna" refleksja, kolejarz staje siê zwyk³ym pracownikiem w uniformie swojej firmy, ju¿ nie jest "na s³u¿bie"...

No i oczywiste pytanie: czemu PRy wydaj± kasê na zmianê mundurów? Nie szkoda kasy?

Wydrukuj tę wiadomość

  Ważność egzaminu
Napisane przez: masa250 - 17.03.2011, 17:30 - Forum: NAUKA I PRACA NA KOLEI - Odpowiedzi (3)

Mam pytanie, a mianowicie czy wiecie może jaką ważność ma egzamin pomocnika maszynisty? Z góry dziękuję za odpowiedź.

//edit by Obleśny Szczur
Pisz starannie.

Wydrukuj tę wiadomość

  Pesa Link
Napisane przez: przem710 - 17.03.2011, 14:46 - Forum: ZESPOŁY TRAKCYJNE - Odpowiedzi (109)

http://www.rynek-kolejowy.pl/22652/Link ... eskich.htm

Pokazano pierwszą wizualizacje dla pojazdu przeznaczonego na tory naszych południowych sąsiadów, pojazd będzie nosił nazwę LINK i posiadał parametry techniczne:

Układ osi: Bo'Bo'
Prędkość eksploatacyjna: 120 km/h
Długość całkowita: 43 730 mm
Szerokość pojazdu: 2 900 mm
Wysokość pojazdu: 4 185 mm
Wysokość podłogi w strefie wejścia: 600 mm
Prześwit drzwi: 1 300 mm
Ilość miejsc siedzących: 120 (w tym uchylnych - 15)
Łączna pojemność pojazdu: 240

Sylwetka bardzo odważna i agresywna, jak dla mnie ogólnie nie wygląda źle.

Wydrukuj tę wiadomość

  Cena podkładu betonowego INBK 7 staroużyteczny
Napisane przez: grziwan - 16.03.2011, 11:17 - Forum: INFRASTRUKTURA I RUCH KOLEJOWY - Odpowiedzi (1)

Jak w temacie, jest ktoś w stanie podać mi orientacyjną cenę za taki element?

//edit by Obleśny Szczur
Ortografia, wielkie litery.

Wydrukuj tę wiadomość

  Lokomotywownia Grudziądz do likwidacji
Napisane przez: przem710 - 16.03.2011, 07:35 - Forum: INFRASTRUKTURA I RUCH KOLEJOWY - Odpowiedzi (3)

http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/ar ... /199397397

Nie zbyt wesoła wiadomość, kolejne oszczędności?

Wydrukuj tę wiadomość

  EN81
Napisane przez: ET40 - 14.03.2011, 17:41 - Forum: ZESPOŁY TRAKCYJNE - Odpowiedzi (40)

Na początek wikipedia:
http://pl.wikipedia.org/wiki/EN81

A teraz kilka krótkich pytań :-)
1. Czy jeszcze jakieś województwo zamierza zakupić tego typu składy? (przetarg najpewniej wygrałaby Pesa, więc można przyjąć, że zamiar kupna prowadzący do kupna=EN81)
2. Czy w województwie małopolskim te EZT są użytkowane? Ostatnio, kiedy byłem w Krakowie to na dworcu głównym stał sobie przydługi rząd jelonków, wyglądały na nieco "zastałe" Sad

A na koniec pomysł: czy małopolskie lub świętokrzyskie EN81 nie mogłyby zostać skierowane na interREGIO, na przykład na nieistniejący póki co IR Skarżysko Kam. - Radom - Warszawa Wsch.? Proponuję taką trasę, gdyż to naturalne przedłużenie Regio Ostrowiec <-> Skarżysko. Nie umieszczam tego w wątku z propozycjami, bo to póki co raczej mrzonka Wink.

Wydrukuj tę wiadomość

  Impreza na Przeworskiej Kolei Dojazdowej
Napisane przez: shaggy - 14.03.2011, 15:04 - Forum: IMPREZY KOLEJOWE - Odpowiedzi (6)

Po raz pierwszy, Przeworska Kolej Dojazdowa wraz ze Stowarzyszeniem Miłośników Przeworskiej Kolei Wąskotorowej, zapraszają na specjalny przejazd, trasy Przeworsk - Dynów - Przeworsk (92 km + foto stopy), składem pociągu zestawionym z: Lxd2 + 2 wagony bxhpi (3Aw) + towarowe (węglarki, kłonice, platforma i brankard).

Przejazd odbędzie się 14 Maja 2011 roku. Planowany odjazd o godzinie 9:00
Koszt:
55 zł - przedpłata na konto,
60 zł - wpłata na miejscu (po wcześniejszym zarezerwowaniu miejsca)
*15 zł - opłata za osobę fotografującą skład, z własnego środka transportu (płacone w dniu przejazdu, u organizatora przejazdu, osoby te otrzymają informację o miejscach foto stopów)

Minimalna ilość chętnych, by przejazd się odbył to 50 osób, miejsc siedzących w składzie jest 78 (w przypadku braku minimalnej ilości osób, organizator zastrzega sobie prawo do odwołania przejazdu)

Plan imprezy:
Przejazd Przeworsk – Dynów, następnie Dynów - Bachórz ( Karczma „Pod Semaforem”), gdzie można dobrze zjeść lub rozpalić ognisko (drewno i kije do pieczenia kiełbasy zapewnia organizator). Następnie powrót do Przeworska.
Planowany powrót około godziny 17:30.

Chęć udziału proszę zgłaszać do 14 kwietnia 2011 roku na e-mail <!-- e --><a href="mailtoConfusedmpkw@wp.pl">smpkw@wp.pl</a><!-- e -->
W mailu proszę wpisać: imię, nazwisko, e-maila oraz numer kontaktowy.

Po 14 kwietnia, każdy zgłaszający chęć udziału, dostanie odpowiedź czy impreza się odbędzie oraz informacje dotyczące zapłaty za przejazd.

Zapraszamy!

Wydrukuj tę wiadomość

  Pociąg specjalny Wrocław Główny - Syców
Napisane przez: mikrobart - 14.03.2011, 07:17 - Forum: IMPREZY KOLEJOWE - Odpowiedzi (31)

9 kwietnia 2011 r. ok. godziny 9 ze stacji Wrocław Główny wyjedzie pociąg specjalny do Sycowa. Wagony prowadzić będzie SM42.

Cytat:W sobotę 9 kwietnia 2011 z Wrocławia Głównego do Sycowa pojedzie pociąg specjalny. Wyjedzie z dworca Wrocław Główny ok godziny 9 rano. Powrót z Sycowa do Wrocławia Głównego ok godziny 15. Przejazd będzie bezpłatny. Skład wagonów osobowych prowadzić będzie jak za dawnych czasów lokomotywa spalinowa SM42. Pociąg jest organizowany przez Klub Sympatyków Kolei we Wrocławiu z okazji 140 lecia kolei w Sycowie

Na stronie internetowej KSK Wrocław milczą, żadnych szczegółów nie znalazłem.

Wybiera się ktoś? Ja się najprawdopodobniej pojawię, o ile nie będę wtedy w stolicy.

Wydrukuj tę wiadomość


Użytkownicy online
Aktualnie jest 385 użytkowników online. » 2 Użytkownik(ów) | 372 Gość(i)
AhrefsBot, Applebot, Baidu, Bing, Claude, Facebook, Google, GoogleAI, Semrush, UptimeRobot, Yandex, Ben, Kolejarzzradomia09

Polskie tłumaczenie © 2007-2026 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2026 Melroy van den Berg.
This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.