Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozkład jazdy 2016/2017
OK, dzięki. Trochę dziwna sprawa.
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

Wreszcie bezpośrednie Regio między Włocławkiem i Bydgoszczą! Smile Nie każdy R z Bydgoszczy musi kończyć w Toruniu Wschodnim, skoro są bilety BiT.
Jaro

Odpowiedz

Dobra zmiana na kolei dalekobieżnej: Toruń i Włocławek odcięte od całorocznych połączeń nocnych. BRAWO!!!
Jaro

Odpowiedz

Jakieś podstawy tego twierdzenia?

Tak pytam, bo patrzę na na plakat Włocławka to jets i o 4:51 i o 22:23 pociąg. To jest noc... Smile
Odpowiedz

Żarty się Ciebie trzymają...
Jaro

Odpowiedz

Bynajmniej. Pociągi Włocławek nocą posiada.
Odpowiedz

Ale to nie są połączenia nocne. Były w Toruniu i Włocławku wygodne połączenia z południem kraju, to trzeba było udupić. Ludzie sobie poradzą - są autobusy... Ciekawe, czy to nie jest początek karania regionu kujawsko-pomorskiego za niskie poparcie dla wiadomej partii. Łatwo się spodziewać, że również kolejowo dopieszczane będą lojalne miasta i regiony, ewentualnie "swing states".
Jaro

Odpowiedz

Zależy co rozumiesz pod pojęciem "noc" - czy to, że na dworze jest ciemno czy porę dnia. Jeśli przyjmiemy, że noc zaczyna się od 22 to ze stacji Toruń Główny mamy następujące pociągi:
22:27 regio Toruń Główny - Jabłonowo Pomorskie
22:46 regio Toruń Główny - Włocławek
23:04 IC Brda Toruń Główny - Bydgoszcz Główna
23:07 Arriva Toruń-Grudziądz
23:09 regio Toruń - Mogilno
23:26 regio do Torunia Wsch.
04:06 TLK Ogiński do W-Wy Wsch.
04:33 REGIO do Bdg Głównej
04:36 regio do Włocławka
Włocławek:
Tu większość pociągów co powyżej....
@ET40: Jesteś z Włocławka - czy tam faktycznie sporo ludzi jeździ nocnymi pociągami czy tylko 2-3 osoby?

Fakt z Bydgoszczy też zniknęło kilka fajnych nocnych połączeń, natomiast in + wg mnie jest to, że jest w końcu w sensownej godzinie połączenie z Krk.
Nie zapędzałbym się zaraz z tym, że to początek karania regionu Tongue ale obyś się mylił....
Odpowiedz

Z tego, co pamiętam zawsze kilka osób czekało. Kilka= 4,5, czasem więcej, szczególnie w sezonie letnim. Dostępność nocnych połączeń pogarszał brak komunikacji nocnej wewnątrz Włocławka (ostatnie autobusy zjeżdżają do zajezdni przed północą), ale ludzie sobie radzili: taryfy, podwózki przez znajomych... Poza tym, sporo osób korzysta z nocnych autobusów dalekobieżnych, więc czy trasowanie pociągów przez W-k nie miało sensu? Bynajmniej... W Toruniu na pewno z tych pociągów korzystało więcej osób. Na trasowaniu nocnego TLK północ-południe przez, tak to określę, międzywojenny odcinek węglówki korzysta mocno Inowrocław, ale zamiast tego wystarczy skomunikować Regio lub jakiś wieczorny TLK do Olsztyna, żeby umożliwić wygodną przesiadkę w Toruniu. Myślę, że ma to związek z remontem osiemnastki między Aleksandrowem Kuj. i Włocławkiem, ale przecież jeden tor jest czynny, a czas przejazdu w połączeniach nocnych nie jest priorytetem, jest nim dostępność.
Jaro

Odpowiedz

(niechętnie), ale przyznaję, że wygląda to na uwalanie regionu "za karę".... Pamiętam jak znajoma jeździła latem z Torunia do Gdyni to wolała właśnie - w nocy po to by wyspać się pociągu i w ciągu dnia pozwiedzać, a było dość fajne połączenie nocne.
Odpowiedz

To nie są pociągi nocne. Przez Kutno - Włocławek - Toruń - Bydgoszcz tradycyjnie były pociągi jadące przez cały kraj, złożone częściowo z "śpiochów", które przejeżdżały przez te miasta pomiędzy 00:00 - 2 :00 - wielokrotnie takimi jeździłem. Część pociągów latem jeździło też przez węglówkę - też pamiętam podróż takim gdzie mimo biletu na pierwszą klasę noc musiałem spędzić na korytarzu (pociąg z Krakowa przez Łódź, Kutno, Bydgoszcz, Trójmiasto, Słupsk do Kołobrzegu, wysiadając w Gdańsku frekwencja była dalej grubo ponad 100%). Za Kutnem zatrzymywały się one dopiero w Bydgoszczy Głównej.
Odpowiedz

Też się chcę mylić Tongue. Z tym komunikowaniem TLK do Olsztyna z nocnym do Bielska-Białej trochę przestrzeliłem, bo w Olsztynie stawiałby się on chyba o 2 w nocy, ale co to za problem skomunikować zwykłe Regio Inowrocław - Toruń?
Jaro

Odpowiedz

No chyba żaden. Ja niestety widzę sporo zmian na minus w nowym rozkładzie jazdy
Odpowiedz

(03.03.2017, 23:57)ET40 napisał(a): Z tego, co pamiętam zawsze kilka osób czekało. Kilka= 4,5, czasem więcej, szczególnie w sezonie letnim.

4,5 osób to jest poważna sprawa. :Smile



Cytat:Dostępność nocnych połączeń pogarszał brak komunikacji nocnej wewnątrz Włocławka (ostatnie autobusy zjeżdżają do zajezdni przed północą), ale ludzie sobie radzili: taryfy, podwózki przez znajomych...

Jak w całej Polsce...



Cytat:Poza tym, sporo osób korzysta z nocnych autobusów dalekobieżnych, więc czy trasowanie pociągów przez W-k nie miało sensu?

A czy trasowanie pociągu i stawianie go dla 4-5 osób ma sens?
Odpowiedz

Pamiętaj, że we Włocławku wsiadało 4-5osob, a jak był to pociąg np. z Krakowa czy Katowic to tam frekwencja była wyższa. Ponadto jak zauważył szymat - głównie są to pociągi dla "śpiochów".
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Information Rozkład jazdy 2024/2025 pasażerSzczecin 23 6 295 24.04.2024, 09:56
Ostatni post: pasażerSzczecin
Lightbulb Rozkład jazdy 2023/2024 pasażerSzczecin 144 63 964 29.10.2023, 09:23
Ostatni post: pasażerSzczecin
  Rozkład jazdy 2022/23 Adams 64 68 106 22.05.2023, 10:41
Ostatni post: Adams
  Rozkład jazdy 2021/2022 pasażerSzczecin 87 62 677 02.02.2022, 13:59
Ostatni post: Adams
  Służbowy rozkład jazdy pociągów w wersji elektronicznej fru_jay_km 3 6 860 22.10.2021, 21:07
Ostatni post: Siódemkowiec

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
3 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.