Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozkład jazdy 2024/2025
#1
Information 
Wczoraj (23 października 2023 r.) ruszyły wstępne prace nad rozkładem jazdy 2024/25, więc otwieramy na tym temacie: propozycje/RJ/przecieki/uwagi.
Odpowiedz

#2
Dzień dobry. Moją propozycją będzie dodanie nowej relacji na linii 201: Kościerzyna - Podleś - Olpuch Wdzydze - Olpuch - Bąk - Wojtal - Szałamaje - Łąg Południowy - Lipowa Tucholska. Relacja jak widać jest relacją regionalną (trochę masło maślane wyszło).  Kilometraż relacji 42,974. Według mnie ta relacja mogła by ułatwić podróżowanie dla lokalnej społeczności. Obecnie żeby dojechać pociągiem z Kościerzyny do Lipowy Tucholskiej lub na odwrót trzeba mieć dwie przesiadki we Gdańsku Wrzeszczu i Tczewie lub w Chojnicach i Czersku. 
Pozdrawiam.
Odpowiedz

#3
Więcej pociągów przez Rybnik
Np. do Olsztyna albo Białegostoku
Odpowiedz

#4
Koleje Śląskie z Rybnika do Gliwic lub w góry ( Wisła , Zwardoń)
Odpowiedz

#5
PasażerSzczecin, nie mogę Ci wysłać wiadomosci bo masz zapchaną skrzynkę :/

Co do nowości to TLK Sierzputoski okazal sie byc kielbasą wyborczą poprzednich polityków i go dyfinitywnie nie będzie. W ogóle nawet nie był w planach :O
Odpowiedz

#6
(24.01.2024, 10:40)Pociągi w Polsce napisał(a): Koleje Śląskie z Rybnika do Gliwic lub w góry ( Wisła , Zwardoń)

To było wiadome od samego początku...
Odpowiedz

#7
Witam.

Będzie trochę nowości raczej ale to ja Administrowi PasazerSzczecin już napisałem co i jak. Obecnie są problemy ze zrodlem bo zaatakował go spam i liczymy, że ksiądz który ma info z pierwszej ręki będzie mógł tam ogarnać żeby potwierdzić planowane zmiany.
Odpowiedz

#8
(19.02.2024, 19:27)abo napisał(a): ... i liczymy, że ksiądz który ma info z pierwszej ręki będzie mógł tam ogarnać żeby potwierdzić planowane zmiany.

To co Wy na plebaniach te źródła rozkładowe macie ? Big Grin
Odpowiedz

#9
(19.02.2024, 20:48)Adams napisał(a):
(19.02.2024, 19:27)abo napisał(a): ... i liczymy, że ksiądz który ma info z pierwszej ręki będzie mógł tam ogarnać żeby potwierdzić planowane zmiany.

To co Wy na plebaniach te źródła rozkładowe macie ? Big Grin

Wszystko obywa się pod rzetelnym okiem Księdza Mateusza w Parafii Stara Wiosna oraz mł. insp. Oresta Możejko, a także asp. szt. Mieczysława Nocula Big Grin.
Odpowiedz

#10
(19.02.2024, 20:48)Adams napisał(a):
(19.02.2024, 19:27)abo napisał(a): ... i liczymy, że ksiądz który ma info z pierwszej ręki będzie mógł tam ogarnać żeby potwierdzić planowane zmiany.

To co Wy na plebaniach te źródła rozkładowe macie ? Big Grin

To ostatnio księdzu podawał przecieki na przyszłości rozkładu jazdy z grupy "pl.misc.kolej", ale chyba w tym roku nie dowiemy, ponieważ Google Groups zostanie zamknięty z powodu dużej ilości spamu przez hakerów. Nie wiemy co z tym robić, abyśmy dowiedzieli przecieków. 

Poza tym trochę się zmieniło w rozkładzie jazdy 2024/2025 z przecieków:

Od grudnia fakt to, że będą kursować dwie pary połączeń Praga - Wrocław - Poznań - Bydgoszcz - Gdynia, które dojdzie godziny za Pomorzanina i Heweliusza. Będą nazwać jako EC Comenius i EC Glacensis. Wcześniej mówili o uruchomieniu 4 pary przez czeską strony, lecz zdecydowało, ze na razie dwóch połączeń w 2025 roku.
Natomiast na LK 351 po modernizacji od grudnia mogą uruchomić więcej połączeń niż w obecnym. Zatem LK 273 zlikwidowali jeden połączenia, która prawdopodobniej powracałby do Poznania, czyli IC Chełmoński.
W związku przebudowy węzła kolejowego katowickiego, są duże zmiany z kursowaniem pociągów pośpiesznych lub osobowych. Części pociągów kursują przez Pyrzowice Lotnisko m.in IC Piast, IC Siemiradzki oraz IC Wawel, może więcej niż 3. Ten Flisak będzie jeździł objazdy przez Częstochowę Stradom, Przemyślanin pójdzie przez Ostrów Wlkp i Wydmy będzie objechać przez Kędzierzyn-Koźle, Wrocław.
Powoli zakończmy kategorii do kursowania, czyli TLK, stare wagony powoli wylądują albo do modernizacji albo na złom. Więc najprawdopodobniej Roztocze i Pirat nie będą dojechać do Bohumina. Będą skrócone relacji za to. Natomiast mamy aż sześć par połączeń do osiągnięcia na IC:
- Lubomirski Kraków Główny - Gdynia Główna - Kraków Główny
- Biebrza Warszawa Wschodnia - Gdynia Główna - Warszawa Wschodnia
- Wydmy Bohumin - Łeba - Bohumin - będzie obieg z Delfinem
- Rozewie Gdynia Główna/Wrocław Główny - Przemyśl Główny
- Wolin Kraków Główny - Świnoujście - Kraków Główny - bez łącznika z Bielska-Białej.
- Galicja Kraków Główny - Praha Vrsovice - Kraków Główny - łącznik grupy wagonów z Silesi.
Odpowiedz

#11
Ja czytałem, że na jakimś forum pisał facet, że IC Chełmoński nie zostanie przesunięty na Poznań, bo się dobrze przyjął.
Prawdopodobnie przywrócony zostanie więc IC Pobożny i możliwe, że pojedzie około 05:00 z Wrocławia na Poznań i dalej na Świnoujście. 
Nie jest też wykluczone, że rolę Pobożnego odegra IC Podhalanin. Miałoby to sens, bo ten Podhalanin to wali się równo po różnych stacjach i nie wiadomo, jaka jest jego stała trasa heheh Big Grin
Odpowiedz

#12
(30.01.2024, 07:53)JanuszJG napisał(a):
(24.01.2024, 10:40)Pociągi w Polsce napisał(a): Koleje Śląskie z Rybnika do Gliwic lub w góry ( Wisła , Zwardoń)

To było wiadome od samego początku...

???
Odpowiedz

#13
https://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci...17823.html
Odpowiedz

#14
Qrde chyba nie będzie działać już pl.misc.kolej na grupach dyskusyjnych. Ktoś musi załatwić kontakt do Ksiedzu bo inaczej nie będzie rozkładu Aaaaaargh

PasazerSzczecin, czy możesz poszukać gdzie Ksiedzu jeszcze jest w innym miejscu gdzies?
Odpowiedz

#15
Mogłem poszukać, ale niestety nigdzie nie znalazłem.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Lightbulb Rozkład jazdy 2023/2024 pasażerSzczecin 144 63 964 29.10.2023, 09:23
Ostatni post: pasażerSzczecin
  Rozkład jazdy 2022/23 Adams 64 68 108 22.05.2023, 10:41
Ostatni post: Adams
  Rozkład jazdy 2021/2022 pasażerSzczecin 87 62 684 02.02.2022, 13:59
Ostatni post: Adams
  Służbowy rozkład jazdy pociągów w wersji elektronicznej fru_jay_km 3 6 863 22.10.2021, 21:07
Ostatni post: Siódemkowiec
  Rozkład jazdy 2020/2021 pasażerSzczecin 42 38 384 23.06.2021, 09:44
Ostatni post: wlodek1956

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
Pociągi w Polsce, 3 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.