Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.

Użytkownik
  

Hasło
  





Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

Ostatnie wątki
Rozkaz pisemny S
Ostatni post: mcgiwer
2 godzin(y) temu
Wyprawienie pociągu za po...
Ostatni post: mcgiwer
2 godzin(y) temu
Sygnały zastępcze a plomb...
Ostatni post: mcgiwer
3 godzin(y) temu
Pulpit Stacji Wrocław Soł...
Ostatni post: mcgiwer
3 godzin(y) temu
ER160 Kolei Mazowieckich
Ostatni post: Kocur2014
Wczoraj, 20:32
Problem z dodawaniem kome...
Ostatni post: Tmire123
24.06.2026, 12:36
Rozkład jazdy 2026/2027
Ostatni post: pawi
21.06.2026, 10:45
Wagon 306Ad
Ostatni post: azel12312
19.06.2026, 23:31
Brakujące lokomotywy i da...
Ostatni post: a8szym611
17.06.2026, 21:33
Koleje Śląskie
Ostatni post: Adams
14.06.2026, 16:33

Statystyki
» Użytkownicy: 13 624,   » Najnowszy użytkownik: Lolo,   » Wątków na forum: 7 551,   » Postów na forum: 140 055,  
Pełne statystyki

  SA101-001
Napisane przez: KazET21224142 - 08.04.2021, 11:19 - Forum: ZESPOŁY TRAKCYJNE - Brak odpowiedzi

Witam, niedawno pojawiła się zrzutka Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie na przejęcie jednego zachowanego SA101-001 i zastanawia mnie czy kwota 30000 zł jest kwotą za którą Muzeum mogłoby kupić tego SZT ?

Tutaj znalazłem zrzutkę na SA101-001: https://zrzutka.pl/g4vdu5

Wydrukuj tę wiadomość

  Jak zostać rewidentem
Napisane przez: duzy_777 - 06.04.2021, 14:12 - Forum: NAUKA I PRACA NA KOLEI - Odpowiedzi (2)

Witam,
na wstępnie zaznaczę że obecnie jestem na 3 etapie świadectwa jako maszynista stażysta.
Chciałbym się dowiedzieć czy jest jakaś opcja żeby zostać rewidentem "prywatnie"  samemu zrobić kurs itd, no właśnie ale co potem
czy droga do rewidenta jest taka sama jak maszynisty ? tj. licencja + świadectwo u danego pracodawcy ?

Wydrukuj tę wiadomość

  Pytanie o SM30.
Napisane przez: Paweł Abcdef - 03.04.2021, 13:03 - Forum: TABOR KOLEJOWY - Brak odpowiedzi

Cześć!
Interesuje mnie gdzie mogę porobić ładne ujęcia z udziałem tego małego potworka, w miarę blisko podkarpacia, oraz czy naprawdę komfort pracy na nich jest tak tragiczny jak niektórzy mówią?
Pozdrawiam.

Wydrukuj tę wiadomość

  KARZEŁKI tarcza manewrowa
Napisane przez: mirmur2 - 01.04.2021, 19:21 - Forum: INFRASTRUKTURA KOLEJOWA, MODERNIZACJE, REMONTY - Odpowiedzi (2)

Materiał o niskich tarczach manewrowych nazywanych potocznie karzełkami, używanymi do obsługi jazdy manewrowej:

https://www.youtube.com/watch?v=mXFt1jGB4FE

Wydrukuj tę wiadomość

  Syrena kolejowa - prośba o informacje
Napisane przez: Prizeekris - 31.03.2021, 07:22 - Forum: DZIAŁ KOLEKCJONERA - Odpowiedzi (1)

Witam serdecznie. Czy ktoś mógłby napisać coś o tych trąbkach, z jakiego modelu pochodzą itp. czy są coś warte, może ktoś byłby zainteresowany zakupem. Pozdrawiam



Załączone pliki Miniatury
   
Wydrukuj tę wiadomość

Question Praca na kolei w okolicy Gorzowa Wlkp
Napisane przez: Marcin - 29.03.2021, 15:42 - Forum: NAUKA I PRACA NA KOLEI - Odpowiedzi (3)

Dzień dobry.
Mieszkam 20km od Gorzowa Wlkp.
Myślę nad karierą na kolei (maszynista, rewident taboru).
Mam tylko zagwozdkę gdzie miałbym ewentualne miejsce pracy.
Gorzów to maleńka stacja. Z tego co się orientuję to nie ma tam lokomotywowni.
Najbliżej jest albo Kostrzyn nad Odrą albo Krzyż.
Gdzie dowiadywać się czy np. w Gorzowie jest kolejowe miejsce pracy np dla rewidenta?
Chciałbym uniknąć dojazdów 60-70km w jedną stronę.
Pozdrawiam!

Wydrukuj tę wiadomość

  Linia 12
Napisane przez: aggy1992 - 28.03.2021, 21:31 - Forum: PRZEWOZY TOWAROWE - Odpowiedzi (2)

Hej wszystkim,

Prosilabym o pomoc. Czy ktos dysponuje lub zna rozklad lini 12 pociagu towarowego Skierniewice - Lukow? Moj wujek chce kupic nieruchomosc w Grzegowicach I chcialby wiedziec jak czesto pociag towarowy tamtedy przejezdza?

Dziekuje za pomoc!

Wydrukuj tę wiadomość

  Wypełnienie ankiety
Napisane przez: ISEDR_MB - 27.03.2021, 11:47 - Forum: LITERATURA, MEDIA I STRONY KOLEJOWE - Brak odpowiedzi

Witam wszystkich, chciałbym Was prosić o wypełnienie ankiety https://www.survio.com/survey/d/S3H5D2B8X1Y8F4F6H Jest ona w pełni anonimowa i zajmie max 5 minut. Będę bardzo wdzięczny za pomoc. Mam nadzieję, że wątek umieszczam w dobrym dziale.

Wydrukuj tę wiadomość

  PODG
Napisane przez: Masz - 26.03.2021, 15:59 - Forum: INFRASTRUKTURA I RUCH KOLEJOWY - Odpowiedzi (1)

Mamy posterunek odgałęźny z jedno semaforowy. 
Zezwoleniem na rozkazie na przejazd obok takiego semafora będzie na wyjazd na szlak czy wjazd na posterunek?

Wydrukuj tę wiadomość

  Wyjazd z toru nieposiadającego semafora
Napisane przez: Masz - 26.03.2021, 14:37 - Forum: INFRASTRUKTURA I RUCH KOLEJOWY - Odpowiedzi (6)

Sytuacja wygląda tak: tor główny zasadniczy bez semafora wyjazdowego, obok toru stoi tarcza D1, jak powinno się wyprawić pociąg?

Wydrukuj tę wiadomość


Użytkownicy online
Aktualnie jest 151 użytkowników online. » 2 Użytkownik(ów) | 140 Gość(i)
AhrefsBot, Baidu, Bing, Claude, Google, GoogleAI, Semrush, UptimeRobot, Yandex, Gostyń, Wojtek_10

Polskie tłumaczenie © 2007-2026 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2026 Melroy van den Berg.
This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.