Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.

Użytkownik
  

Hasło
  





Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

Ostatnie wątki
ER160 Kolei Mazowieckich
Ostatni post: Kocur2014
7 godzin(y) temu
Problem z dodawaniem kome...
Ostatni post: Tmire123
24.06.2026, 12:36
Rozkład jazdy 2026/2027
Ostatni post: pawi
21.06.2026, 10:45
Wagon 306Ad
Ostatni post: azel12312
19.06.2026, 23:31
Brakujące lokomotywy i da...
Ostatni post: a8szym611
17.06.2026, 21:33
Koleje Śląskie
Ostatni post: Adams
14.06.2026, 16:33
[KD] Koleje Dolnośląskie
Ostatni post: myszka
13.06.2026, 16:22
Wnioski, zauważone błędy,...
Ostatni post: a8szym611
07.06.2026, 19:33
Badania wstępne
Ostatni post: kibel57
07.06.2026, 12:10
GMFK
Ostatni post: Kocur2014
07.06.2026, 09:59

Statystyki
» Użytkownicy: 13 621,   » Najnowszy użytkownik: uink_2,   » Wątków na forum: 7 551,   » Postów na forum: 140 051,  
Pełne statystyki

  Problem z aparatem
Napisane przez: kulachimk - 23.07.2011, 10:33 - Forum: FOTOGRAFIA I SYMULATORY KOLEJOWE - Odpowiedzi (18)

Witam,
W środę zakupiłem aparat (fuji finepix s3200) w sklepie mix electronics. Nie zadowala mnie jakość zrobionych zdjęć (są strasznie zamydlone). Jeśli to kwestia ustawień, to prosiłbym kogoś obeznanego o pomoc... Jeśli jednak jest to wada aparatu, to czy przysługuje mi zwrot towaru i zarazem zwrot gotówki przez sklep ?

Wydrukuj tę wiadomość

  Stacja w Ustce. Pomóżcie ludkowie
Napisane przez: fred77 - 22.07.2011, 11:16 - Forum: DWORCE, STACJE I PRZYSTANKI KOLEJOWE - Odpowiedzi (1)

Pamiętam stację w Ustce i jej ostatnie chwile chwały. Było to w '89 roku kiedy to byłem na koloniach w pobliskim Orzechowie i jechaliśmy pociągiem z Katowic do Ustki, a po skończonej kolonii wracaliśmy.
Pamiętam jak jeszcze nie było trakcji i 11 wagonów ciągnął Gagarin. Dwa wagony kolonijne to były słynne Bh 120A.
Pamiętam jak duży był wówczas ruch na stacji w Ustce.

Pamiętam tez jedna rzecz. Mianowicie rozkład jazdy na dworcu.
Był to chyba ewenement w skali kraju.
Rozkład jazdy miał postać dużej szafy na środku poczekalni.
Szafa ta z obu stron miała około setki małych okienek wielkości pudełka kasety magnetofonowej i pulpit z przyciskami, obok których były nazwy miast.

Chcąc dowiedzieć się o tym kiedy odjeżdża czy przyjeżdża pociąg, wciskało się odpowiednio przyciski i jedno z wielu okienek się podświetlało ukazując wszelkie informacje o godzinach odjazdu przyjazdu itp.

Czy ktoś z Was kojarzy może tą szafę?
Czy ktoś z Was ma lub wie gdzie można znaleźć zdjęcie taj szafy?

Szukam i szukam i albo nikt tego nie zdążył uwiecznić na zdjęciach albo po prostu bardzo trudno to znaleźć.

Wydrukuj tę wiadomość

  TGM40 w Polsce
Napisane przez: skoti258 - 18.07.2011, 22:19 - Forum: LOKOMOTYWY - Odpowiedzi (2)

Witam
Próbuje ustalić pełną listę lokomotyw serii TGM40 w Polsce (oficjalnie 9szt. Trafiło)
To są wszystkie TGM’ki, które udało mi się ustalić, brakuje mi jeszcze 2 szt.
TGM40-509 SKPL
TGM40-511 Elewator Gołańcz
TGM40-586 SKPL
TGM40-587 Przedsiębiorstwo Toro Sp. K.
TGM40-590 Steico
TGM40-716 Złomowisko Lublin
TGM40-717 Orlen
Jeśli ktoś cos wie, będzie w dzieciny za pomoc w uzupełnieniu danych
Pzdr

Wydrukuj tę wiadomość

  Szybka jazda na szlaku o ograniczonej prędkości
Napisane przez: fred77 - 18.07.2011, 12:28 - Forum: TABOR KOLEJOWY - Odpowiedzi (16)

Jak w temacie.
Jest sobie jakaś podrzędna linia kolejowa gdzie obowiązuje prędkość 30km/h.
Co się może stać gdy skład będzie jechał np.: z prędkością 60km/h?

Co może się dziać z taborem lub torowiskiem w takiej sytuacji?

Wydrukuj tę wiadomość

  Zestawienia i frekwencja w pociągach międzynarodowych
Napisane przez: pitagoras23 - 17.07.2011, 09:24 - Forum: KOLEJ DALEKOBIEŻNA - Odpowiedzi (190)

Z racji tego, żeby nie mieszać zestawień pociągów dalekobieżnych kursujących w Polsce a tych wyjeżdżających poza jej granice postanowiłem, że może dobrze będzie utworzyć nowy wątek poświęcony tylko składom międzynarodowym.

Na sam początek nagranie EC 41 BWE z dnia 08.07.2011r.



ES004 + 1[BWE] + 1[BWE] + 2[BWE] + 2[BWE] + 2[BWE] + 2[BWE]

Wydrukuj tę wiadomość

  Pytanie o Ikarusy
Napisane przez: Tomasz K. - 16.07.2011, 21:40 - Forum: KOMUNIKACJA MIEJSKA I AUTOBUSOWA - Odpowiedzi (15)

Witam Smile
Oprócz tego, że lubię pojeździć pociągiem to czasem lubię "bujnąć się" starymi, ale poczciwymi Jelczami czy Ikarusami. Ostatnio naszła mnie chęć na przejażdżkę Ikarusem 412 lub 415. Niestety po upadku P.K.M. Bytom S.A. w moich okolicach takie wozy już nie kursują Undecided Kilka miesięcy temu będąc w Częstochowie widziałem podobny wóz. W Poniedziałek zamierzam się wybrać tam i "upolować" któregoś z tych pięknych wozów. Tak więc mam pytanie mianowicie czy na terenie MZK Częstochowa kursują Ikarusy 412 lub 415, jeżeli tak to w jakie dni w jakich godzinach i na jakich liniach. Dlatego bardzo proszę o pomoc osoby z tych okolic Smile
Za jakąkolwiek pomoc dziękuję ;-)

Wydrukuj tę wiadomość

  Modernizacje EN57, EN71 i pochodnych
Napisane przez: Gżągal - 14.07.2011, 18:31 - Forum: ZESPOŁY TRAKCYJNE - Odpowiedzi (311)

Urząd Marszałkowski ratuje koleje regionalne. Z kasy województwa przeznaczy 1,5 mln złotych na naprawy rewizyjne pociągów.

Źródło: Kolejowy Komis

Wydrukuj tę wiadomość

  Rowerzyści, kierowcy, zasady wspólnego korzystania z dróg i ich przestrzeganie oraz łamanie
Napisane przez: psim - 13.07.2011, 08:27 - Forum: O WSZYSTKIM I NICZYM - Odpowiedzi (25)

Kryniczanin napisał(a):a także wszystkich pojazdów nawet rowerów

Tyyy... no. Bez takich. :-P

System jest sensowny pod warunkiem że jest w miarę szczelny, i że narzut uciążliwości związanych z jego wdrożeniem i obsługą nie przerasta początkowo obranych celów i założeń. Uciążliwością ma być opłata, a nie sam sposób jej pobierania.

Tak samo jak w zdrowym państwie uciążliwością dla złoczyńcy jest kara wymierzona przez sąd, a nie konieczność przeczołgania się przez 5 instancji, by ostatecznie otrzymać wyrok w zawieszeniu lub umorzenie.

Tak samo jak opłatę dodatkową od gapowicza można pobrać w sposób kulturalny, unikając awantury. To opłata jest uciążliwością, a nie upokorzenie gapowicza lub nawrzeszczenie na niego.

Dlatego też objęcie taczek systemem viaTOLL jest raczej niecelowe. Taczki nie mają numerów rejestracyjnych, nie wymagają uprawnień do prowadzenia, nie istnieje centralna baza taczek i ich operatorów. To wszystko trzeba by najpierw stworzyć za ogromne pieniądze. Stawanie na głowie żeby uszczelnić system według głupich założeń? Już nam wystarczy takich mundrych pomysłów.

Wydrukuj tę wiadomość

  [Jena, Niemcy] Solaris dostarczy tramwaje
Napisane przez: Maciej - 12.07.2011, 20:00 - Forum: KOMUNIKACJA MIEJSKA I AUTOBUSOWA - Odpowiedzi (2)

Solaris dostarczy 5 tramwajów dla Jeny: http://www.rynek-kolejowy.pl/25578/Sola ... iemiec.htm

Wydrukuj tę wiadomość

  Dolnośląskie Forum Transportu
Napisane przez: Jerry - 10.07.2011, 20:28 - Forum: LITERATURA, MEDIA I STRONY KOLEJOWE - Odpowiedzi (6)

Powstało nowe dolnośląskie forum o komunikacji autobusowej i kolejowej. Będziemy zbierać informacje i rozmawiać o wszystkim co się dzieje na dolnym śląsku. Zapraszamy na forum i do rejestracji Smile

pozdrawiamy
Kamil i Jerry

link
http://dft.adresforum.pl/?sid=2ce6e3555 ... 0b7bcf574e

Wydrukuj tę wiadomość


Użytkownicy online
Aktualnie jest 327 użytkowników online. » 0 Użytkownik(ów) | 316 Gość(i)
AhrefsBot, Applebot, Baidu, Bing, Claude, Google, GoogleAI, Majestic, Semrush, UptimeRobot, Yandex

Polskie tłumaczenie © 2007-2026 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2026 Melroy van den Berg.
This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.