Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
Gastronomia dla podróżnika - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: KOLEJ HOBBYSTYCZNIE (https://www.forumkolejowe.pl/forumdisplay.php?fid=96)
+--- Dział: KOLEJOWE WYJAZDY I KÓŁECZKA (https://www.forumkolejowe.pl/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Gastronomia dla podróżnika (/showthread.php?tid=1262)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Gastronomia dla podróżnika - ET40 - 28.07.2011

Zainspirowany dyskusją w Shoutboxie postanowiłem założyć temat, w którym każdy będzie mógł od siebie polecić lub odradzić potencjalnym podróżnikom dany punkt gastronomiczny w swoim lub innym mieście. W każdej rekomendacji proszę podać przynajmniej lokalizację wspomnianego punktu lub punktów.

Na sam początek odradzam wszystkie punkty gastronomiczne w najbliższych okolicach dworca głównego PKP w Bydgoszczy. Niezależnie od jakości jedzenia posiłek jest notorycznie "umilany" przez towarzystwo mało kulturalnie pachnących delikwentów proszących o pieniądze.

O wiele lepiej rzecz się ma w kebab-barach pod dworcem autobusowym. Szczególnie pochwalić muszę bar "ABC Bistro", w którym jedyne co mi się nie spodobało to zbyt głośno grająca muzyka. Jedzenie dobre, wybór duży, obsługa miła, ceny umiarkowane. W tym, jak i w innych kebab-barach w okolicach D.A raczej nie uświadczy się żebrzących delikwentów. Dojazd z dworca kolejowego: autobus linii 54 i 80.


- psim - 28.07.2011

ET40 jak zwykle krok przed szeregiem z przekazem negatywnym.


- mikrobart - 28.07.2011

Wrocławianom i odwiedzającym Wrocław pasażerów polecam gorąco bar Regio Smak, który znajduje się w pasażu kontenerowym przy dworcu głównym tymczasowym na ul. Suchej. Serwują wyśmienite dania "Regio Smak" - miejsce poleca psim, sam byłem, zjadłem, zachwyciłem się.


- psim - 28.07.2011

Wiedzieliście, że Rzeszów słynie z przydworcowych zapiekanek? Tanie (<5 zł), duuuże, i bardzo bogato przybrane warzywami - kukurydza, chyba szczypiorek, i inne. Pycha. Niektórzy nawet próbują robić to w domu.

W innym wątku pisaliśmy o wrocławskich plackach faszerowanych Regio Smak. Pycha i zupełnie wystarczający powód, żeby przejechać się do Wrocławia!


- ET40 - 28.07.2011

Prawda, są świetne :-)
Szkoda, że przyrządzane są w tak niewielu punktach w Polsce.


- Obleśny Szczur - 29.07.2011

..


- psim - 29.07.2011

Niezależnie od naszej listy, polecam też spis miejsc u forumowych sąsiadów. Sprawdzajcie i piszcie tu swoje opinie, póki ktoś z tamtejszej administracji nie uwidzi sobie skasować wątku "Dworcowe jadłodajnie" ;-)


- DamianT - 29.07.2011

W Częstochowie po wschodniej części dworca jest Aleja Frytkowa (ul. Piłsudskiego). Można szybko coś zjeść. Przede wszystkim frytki, ale też hamburgery i inne rzeczy tego typu plus oczywiście kebab. Niektóre czynne bodajże 24h. Obleśny Szczur może coś więcej powiedzieć na ten temat Wink


- kris123 - 29.07.2011

To ja polecam w Wieliczce Restauracja "Królewska", która znajduje się w odległości paruset metrów od dworca Wieliczka Rynek. Świetne kotlety schabowe. Swoją drogą ta restauracja występowała w programie Kuchenne Rewolucje.
Dalej Kawiarnia Zdrojowa w Rabce Zdrój, świetne tanie jedzenie.
W Suchej Beskidzkiej kawiarnia w kompleksie pałacowym, adresu nie pamiętam, w każdym razie od dworca w Suchej w kierunku na Zakopane.
Kraków - restauracje u Babci Maliny, np na Sławkowskiej.
Grybów - posiłki na obiekcie Politechniki Warszawskiej na ul. Chłodnej lub restauracja koło dworca w Ptaszkowej (zajazd u Krystyny).

[ Dodano: 2011-07-29, 12:32 ]
Rabka - zapiekanki na dworcu PKP.


- Obleśny Szczur - 29.07.2011

..


- Tomasz K. - 29.07.2011

Nieopodal dworca Sosnowiec Porąbka serwują bardzo dobre frytki, a do tego piwko w przyzwoitej cenie :-D Poza tym to Frytki z Gliwic ( naprzeciw kas biletowych ) , Zielona Góra "Turysta" ( niedaleko dworca ) również dobre frytki, to chyba na tyle z mojego doświadczenia .


- Obleśny Szczur - 29.07.2011

..


- Emil Sawicki - 29.07.2011

Jelenia Góra - restauracja w budynku dworca kolejowego. Tanie i dobre obiady z surówką i kompotem.
Dzierżoniów - skromna jadłodajnia w budynku dworca kolejowego, przyzwoite ceny i dobra jakość. Polecam ruskie!
Wrocław - "galeria kontenerowa" przy dworcu tymczasowym - mają dobre zapiekanki.


- nynuś - 29.07.2011

Kutno DworzecSmile Zapiekanki i garmażerkaBig Grin


- ET40 - 29.07.2011

Aktualnie chyba zamknięte?