Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.

Użytkownik
  

Hasło
  





Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

Ostatnie wątki
Rozkaz pisemny S
Ostatni post: mcgiwer
1 godzinę temu
Wyprawienie pociągu za po...
Ostatni post: mcgiwer
1 godzinę temu
Sygnały zastępcze a plomb...
Ostatni post: mcgiwer
1 godzinę temu
Pulpit Stacji Wrocław Soł...
Ostatni post: mcgiwer
1 godzinę temu
ER160 Kolei Mazowieckich
Ostatni post: Kocur2014
Wczoraj, 20:32
Problem z dodawaniem kome...
Ostatni post: Tmire123
24.06.2026, 12:36
Rozkład jazdy 2026/2027
Ostatni post: pawi
21.06.2026, 10:45
Wagon 306Ad
Ostatni post: azel12312
19.06.2026, 23:31
Brakujące lokomotywy i da...
Ostatni post: a8szym611
17.06.2026, 21:33
Koleje Śląskie
Ostatni post: Adams
14.06.2026, 16:33

Statystyki
» Użytkownicy: 13 624,   » Najnowszy użytkownik: Lolo,   » Wątków na forum: 7 551,   » Postów na forum: 140 055,  
Pełne statystyki

  Seria SP32
Napisane przez: gornik357 - 06.01.2012, 17:04 - Forum: LOKOMOTYWY - Odpowiedzi (120)

Witam po długiej przerwie.
Czy nie wiecie jak w tej chwili wygląda sytuacja serii SP32? Czy którykolwiek "odkurzacz" z okrągłymi garami jest jeszcze na chodzie? Gdzie obecnie stoi SP32-148 należący do PKP Cargo CT Lublin? Czy PR-y odstawiły swoje 3 sztuki (nie licząc serii 2xx)? Ile skreślonych SP32 stoi obecnie w Pile? Czy we Wrocławiu są jeszcze jakieś nieczynne "Zemsty"? Pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc :-D .

Wydrukuj tę wiadomość

  Galeria kolejowa i nie tylko
Napisane przez: esi3 - 06.01.2012, 11:48 - Forum: DZIAŁ KOLEKCJONERA - Odpowiedzi (7)

Witam serdecznie wszystkich Miłośników Kolei.
Jestem tu nowy, aczkolwiek koleją oraz innymi zagadnieniami technicznymi interesuję się od dawna.
Chciałem wszystkich serdecznie zaprosić do zapoznania się z moją galerią kolejową oraz pracami o innej tematyce, które można zobaczyć klikając w ten link

http://grzegorzmagner.blogspot.com/2008/...ejowa.html

Pozdrawiam serdecznie

Wydrukuj tę wiadomość

  Wspak
Napisane przez: psim - 06.01.2012, 09:48 - Forum: O WSZYSTKIM I NICZYM - Brak odpowiedzi

Piękne jest miasto Warszawa
zwłaszcza Warszawa Śródmieście
gdzie można porozmawiać
przy kawie i cieście

Ja jestem człowiek bezdomny
Kawy nie piję, niestety
Dlatego siedzę na dworcu
I sprzedaję gazety.

Gdybym nie był kaleką,
miałbym dużo dochodu
A tak sprzedaję WSPAKA,
żeby nie umrzeć z głodu.


Edmund Bieniek, WSPAK 10/2011

[ Dodano: 2012-01-06, 10:00 ]
Z artykułu o losach pana Edmunda dowiadujemy się że pracował m.in. na kolei, ale z tej pracy musiał zrezygnować, bo kiedy miał 25 lat zmarli mu rodzice, a w domu została jedenastoletnia siostra. Musiał się nią zaopiekować i nie mógł sobie pozwolić na częste wyjazdy.

Wydrukuj tę wiadomość

  ET22-12** modernizacja
Napisane przez: przem710 - 05.01.2012, 20:03 - Forum: LOKOMOTYWY - Odpowiedzi (31)

Będą kolejne modernizowane ET22 które niedługo opuszczą ZNLE Gliwice. Nic nie wiem o danych technicznych natomiast lokomotywy znakowane będą nadal serią ET22 z numeracją 1200 wzwyż. Może wie ktoś coś więcej?

Wydrukuj tę wiadomość

  NFZ przekracza kolejne granice absurdu
Napisane przez: Maciej - 05.01.2012, 13:07 - Forum: O WSZYSTKIM I NICZYM - Odpowiedzi (1)

NFZ zdaje się coraz bardziej upodabniać do cyrku na kółkach. Tylko, że w tym cyrku, nie ma niestety nic śmiesznego. Dochodzi do wielu absurdów, takich jak sytuacja, że ośrodek dla dzieci niewidomych, nie ma okulisty, a Poznaniacy z chorobami układu pokarmowego muszą jeździć do Konina lub Leszna, bo żadna poznańska przychodnia nie dostała kontraktu.

Ośrodek dla niewidomych dzieci w Owińskach w Wielkopolsce, nie otrzymał od NFZ kontraktu na opiekę... okulisty...

Cały bałagan przez jeden podjazd, który jest za stromy - ma spadek 8%, zamiast 5%. Brakuje 1 cm podjazdu, ale jak powiedział starosta Poznański "chyba brakuje komuś centymetra do psychiatry.

Ponadto dochodzą takie absurdy jak brak logopedy w Kościanie 25-tysięcznym mieście powiatowym, nocna i świąteczna opieka zdrowotna, zamiast w kościańskim szpitalu, wyposażonym w nowoczesny sprzęt, odbywa się w gabinecie lekarskim w oddalonej o kilka kilometrów wiosce.

To NFZ doprowadził do tego, że kościański szpital pierwszy raz od wielu lat zanotował stratę, nie chcąc zapłacić za nadwykonania (przekroczono m. in. limit operacji na wyrostek). koscian.net

A jak sytuacja wygląda w waszym regionie? Co sądzicie o "zachowaniu" NFZ?

Wydrukuj tę wiadomość

  Jednostki EW58
Napisane przez: przem710 - 05.01.2012, 09:18 - Forum: ZESPOŁY TRAKCYJNE - Odpowiedzi (9)

Maszyny te miały przejść modernizację w NEWAGU. Chciano zrezygnować z wersji 3 członowej, i z różnych ezt zbudować wersję 4 członową. Jednak takie rozwiązanie okazało się zbyt kosztowne i EW58 nie będą modernizowane. Już dawno o tym słyszałem lecz wiadomo jak to z plotkami bywa. Teraz potwierdza to Maciej Lignowski pełniący funkcje prezesa SKM Trójmiasto.

Cytat:Zwycięzca będzie miał 14 miesięcy na dostarczenie zmodernizowanych składów co oznacza, że ostatni powinien pojawić się tuż przed wakacjami 2013 r. Co ciekawe, zrezygnowano z modernizacji jeżdżących tylko w Trójmieście składów EW 58, gdyż okazało się to zbyt drogim przedsięwzięciem. "Nowe życie" otrzymają wyłącznie jednostki EN 57.


Więcej
http://trojmiasto.gazeta.pl/trojmiasto/ ... zniej.html

Dokładnie nie pamiętam ale jakoś latem dwie jednostki pojechały już do NEWAGU, co dalej z całą serią EW58 tego nie wiadomo. Chyba że ktoś zdecyduje się odkupić EW58 od SKM Trójmiasto.

Wydrukuj tę wiadomość

  Pociągi Świata
Napisane przez: Gżągal - 04.01.2012, 22:06 - Forum: DZIAŁ KOLEKCJONERA - Odpowiedzi (3)

Za naszą zachodnią granicą pojawiła się ciekawa kolekcja oferująca składy (podkreślam składy a nie same lokomotywy jak robi to wydawnictwo Amercom czy Deagostini) słynnych pociągów. Więcej pod niżej podanym linkiem:

http://www.atlas-editions.de/collection ... rains.html

Z tego co wyczytałem w necie kolekcja w najbliższym czasie powinna ukazać się i u nas, za całkiem miłą dla kieszeni sumą 14,90 zł

Wydrukuj tę wiadomość

  Seria PKP ET-40 (Skoda 77E)
Napisane przez: przem710 - 04.01.2012, 19:12 - Forum: LOKOMOTYWY - Odpowiedzi (103)

Niestety lokomotywy ET40 nie wyjadą już na szlak, przynajmniej nie pod banderą PKP Cargo.
Dnia 28.12.2011 lokomotywy zostały skreślone z inwentarza PKP, pozostały jedynie numery 07 oraz 30, które również zostaną wkrótce skreślone.

Wydrukuj tę wiadomość

  Zdjęcie miesiąca - listopad 2011
Napisane przez: mikrobart - 04.01.2012, 15:42 - Forum: 2011 - Brak odpowiedzi

Informujemy, iż zdjęciem miesiąca wyborem użytkowników forumkolejowe.pl z wynikiem 24% głosów została fotografia:
'
1. Zdjęcie użytkownika przem710:
[Obrazek: 1051.jpg]

Serdecznie gratulujemy zwycięstwa!

Wydrukuj tę wiadomość

  WOŚP z KŚ i GKW
Napisane przez: Cinek - 04.01.2012, 14:13 - Forum: IMPREZY KOLEJOWE - Odpowiedzi (2)

W najbliższą niedzielę 8.01.2012 zapraszamy wszystkich w imieniu Górnośląskich Kolei Wąskotorowych, Kolei Śląskich, które poraz pierwszy biąrą udział w XX finale oraz PKP Energetyna na XX finał WOŚP. Mamy dla Was specjalny pociąg, który przemierzy obszar niemal całego śląska. ;-) Dodam, że podróż tym pociągiem będzie odpłatna w formie kwesty do puszek WOŚP. Mamy nadzieję, że zbierzemy najwięcej i że miłośnicy żelaznego szlaku stawią się w nadkomplecie 8-)
Oto komunikat Kolei Ślaskich:

W najbliższą niedzielę Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra już po raz XX. W tym roku do orkiestry po raz pierwszy dołączą Koleje Śląskie.

Z okazji XX finału nasza spółka we współpracy z WOŚP, PKP Energetyka i Stowarzyszeniem Górnośląskich Kolei Wąskotorowych uruchomi specjalny pociąg, który zawita do wielu śląskich miast. O godz. 8:09 pociąg wyjedzie z Gliwic i odwiedzi m.in. Zabrze, Rudę Śląską, Katowice, Mikołów, Orzesze, Rybnik, Racibórz, Żory, Pszczynę, Czechowice Dziedzice i Tychy, by o godz. 17:00 przyjechać z powrotem do Gliwic. Przejazd tym pociągiem będzie bezpłatny. Zachęcamy jednak naszych pasażerów do wsparcia Orkiestry, a ponadto tego dnia wszyscy kwestujący wolontariusze WOŚP będą mieli możliwość bezpłatnego podróżowania wszystkimi pociągami Kolei Śląskich.

Szczegóły rozkładu jazdy. :-)

Wydrukuj tę wiadomość


Użytkownicy online
Aktualnie jest 132 użytkowników online. » 1 Użytkownik(ów) | 119 Gość(i)
AhrefsBot, Baidu, Bing, Claude, Facebook, Google, GoogleAI, Majestic, Semrush, Twitter, UptimeRobot, Yandex, Dominik Piotrowicz

Polskie tłumaczenie © 2007-2026 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2026 Melroy van den Berg.
This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.