Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.

Użytkownik
  

Hasło
  





Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

Ostatnie wątki
Rozkaz pisemny S
Ostatni post: mcgiwer
2 godzin(y) temu
Wyprawienie pociągu za po...
Ostatni post: mcgiwer
2 godzin(y) temu
Sygnały zastępcze a plomb...
Ostatni post: mcgiwer
3 godzin(y) temu
Pulpit Stacji Wrocław Soł...
Ostatni post: mcgiwer
3 godzin(y) temu
ER160 Kolei Mazowieckich
Ostatni post: Kocur2014
Wczoraj, 20:32
Problem z dodawaniem kome...
Ostatni post: Tmire123
24.06.2026, 12:36
Rozkład jazdy 2026/2027
Ostatni post: pawi
21.06.2026, 10:45
Wagon 306Ad
Ostatni post: azel12312
19.06.2026, 23:31
Brakujące lokomotywy i da...
Ostatni post: a8szym611
17.06.2026, 21:33
Koleje Śląskie
Ostatni post: Adams
14.06.2026, 16:33

Statystyki
» Użytkownicy: 13 624,   » Najnowszy użytkownik: Lolo,   » Wątków na forum: 7 551,   » Postów na forum: 140 055,  
Pełne statystyki

  [Kraków] 405N-Kr
Napisane przez: ET40 - 22.01.2012, 21:41 - Forum: KOMUNIKACJA MIEJSKA I AUTOBUSOWA - Odpowiedzi (15)

Najdłuższy tramwaj w Polsce już na ulicach

Jeszcze w tym miesiącu do Krakowa dotrze najdłuższy w Polsce tramwaj - mierzący dokładnie 40 i pół metra. Przygotowuje go wrocławski Protram. Dziś tramwaj zbudowany z pięciu członów, w tym trzech zbudowanych ze starych wozów 105N, wyjechał na testy na ulicach Wrocławia.

Całość na rynek-kolejowy.pl

Wydrukuj tę wiadomość

  ACTA
Napisane przez: DamianT - 22.01.2012, 11:57 - Forum: O WSZYSTKIM I NICZYM - Odpowiedzi (55)

Aż dziś, że jeszcze nikt nie rozpoczął dyskusji na ten temat, bo jest on w ostatnim czasie bardzo popularny. Mianowicie chodzi o A.C.T.A. (Anti-Counterfeiting Trade Agreement).

Więcej na ten temat można poczytać pod tym linkiem: http://wolnemedia.net/prawo/acta-co-trz ... im-pakcie/

Jakie macie zdanie na ten temat?

Wydrukuj tę wiadomość

  Zarobki maszynisty, ustawiacza...
Napisane przez: xxanet - 20.01.2012, 21:02 - Forum: NAUKA I PRACA NA KOLEI - Odpowiedzi (15)

Maszyniści, ustawiacze , dyżurni , napiszcie jak u was z zarobkami . Ja - maszynista - ustawiacz 2000zł na rękę.

Wydrukuj tę wiadomość

  Koleje Małopolskie
Napisane przez: pitagoras23 - 19.01.2012, 08:12 - Forum: KOLEJ REGIONALNA - Odpowiedzi (150)

Władze województwa małopolskiego bardzo poważnie zastanawiają się nad powołaniem własnej spółki kolejowej. Zdaniem wicemarszałka Romana Ciepieli byłaby to alternatywa wobec Przewozów Regionalnych.

Ryszard Rębilas, dyrektor Małopolskiego Zakładu Przewozów Regionalnych, poproszony przez krakowską „Gazetę Wyborczą” o komentarz do pomysłów utworzenia przez władze województwa własnej spółki kolejowej przyznaje, że o sprawie nic nie wie. - Nie wiem nic o zamiarze utworzenia podobnej spółki. Jako przewoźnik jesteśmy jedynie wykonawcą zleceń ze strony zarządcy spółki, czyli władz województwa – przekonuje Rębilas.

źródło:
Rynek kolejowy

Wydrukuj tę wiadomość

  Co dalej z linią Łódź Widzew - Zgierz?
Napisane przez: pitagoras23 - 18.01.2012, 14:20 - Forum: INFRASTRUKTURA KOLEJOWA, MODERNIZACJE, REMONTY - Odpowiedzi (21)

Trochę lata w środku zimy



Za oknem zima. Może nie wszędzie, bo u mnie śnieg stopniał, ale na południu jest biało. Niemniej na pewno nie jest tak, jak na filmie.
Przedstawiam przejazd pociągiem TLK 53102 [Gdynia - Kraków] na odcinku Zgierz - Łódź Widzew po łącznicy towarowej uruchomionej w związku z zamknięciem dworca Łódź Fabryczna. Przejazd miał miejsce 16.10.2011r. Czy teraz ten odcinek jest wykorzystywany, ciężko mi powiedzieć.

Wydrukuj tę wiadomość

  Pendolino na trasie Rybnik-Praga? To nie żart
Napisane przez: pitagoras23 - 16.01.2012, 15:04 - Forum: INFRASTRUKTURA I RUCH KOLEJOWY - Odpowiedzi (9)

Wystarczy naprawić 25-kilometrowy odcinek torów między Rybnikiem a przygranicznymi Chałupkami, by rybniczanie oraz mieszkańcy sąsiednich miast mogli na kawę czy zakupy jeździć do czeskiej Pragi... superszybkimi pociągami "Pendolino". Żart? Niekoniecznie. Czeskie pociągi ekspresowe od dawna kursują z Pragi do przygranicznej Ostrawy. Gdyby Polskie Linie Kolejowe zdecydowały się naprawić fatalny fragment trasy w okolicach Rybnika i Wodzisławia, "Pendolino" mogłoby zajeżdżać na rybnicki dworzec.

[Obrazek: 4f100a35ce914_p.jpg]

źródło: www.dziennikzachodni.pl

Pomysł wydaje się abstrakcyjny, ale jeżeli tylko Polacy by chcieli to dawno byłoby to wykonane, bo w końcu 25 km można z taką prędkością pokonać w bardzo krótkim odstępie czasu, że nawet Czesi nie zauważyliby tego. A jaki zysk dla nas, że mielibyśmy dodatkową możliwość dojechania do Pragi. Tylko Polska nie widząc w tym interesu dla siebie nie naprawi torów, bo obsługiwałyby je niepolskie pociągi.

Wydrukuj tę wiadomość

  Wygraj z Lotosem
Napisane przez: kenaj - 16.01.2012, 14:15 - Forum: DZIAŁ KOLEKCJONERA - Odpowiedzi (2)

Redakcja "Kuriera Kolejowego" wraz z firmą LOTOS Kolej rozpoczyna konkurs dla miłośników kolei. Uczestnicy konkursu będą musieli wykazać się wiedzą o firmie LOTOS Kolej.

Codziennie, od 16 do 20 stycznia 2012 r. o godzinie 15:00 na stronie konkursu zadamy jedno pytanie.

Do wygrania w konkursie są zestawy: torba na laptopa, latarka LED, podkładka antypoślizgowa na deskę rozdzielczą.

http://kurierkolejowy.eu/Wygraj-z-LOTOSEM.html

Wydrukuj tę wiadomość

  Most Tczewski
Napisane przez: DamianT - 16.01.2012, 09:57 - Forum: INFRASTRUKTURA I RUCH KOLEJOWY - Odpowiedzi (1)

Amerykańskie Towarzystwo Inżynieryjne uznało most tczewski za międzynarodowy zabytek inżynierii budowlanej (na tej samej liście jest wieża Eiffla). Ale nikt nie chce zapłacić za jego remont.

Koszta remontu szacuje się na około 100mln złotych. Jego właścicielem jest powiat, którego budżet roczny sięga... 120 mln.

Więcej na ten temat: http://wyborcza.pl/1,75248,10969722,Mos ... trach.html

Kolejne zadanie dla Ministra Nowaka, który powiedział, że zajmie się tą sprawą. A chyba warto.

Wydrukuj tę wiadomość

  Wygraj z Thalesem
Napisane przez: kenaj - 16.01.2012, 09:24 - Forum: DZIAŁ KOLEKCJONERA - Odpowiedzi (1)

Redakcja "Kuriera Kolejowego" wraz z firmą THALES Polska zaprasza na II edycję
konkursu dla miłośników kolei. Uczestnicy konkursu muszą wykazać się wiedzą o
firmie THALES. O godzinie 10.00 na stronie konkursu zadamy jedno pytanie.
Zgodnie z zasadami konkursu nagrody otrzyma 5 osób, które jako pierwsze
nadeślą prawidłową odpowiedź.

Do wygrania są m.in. modele lokomotyw i wagonów marki PIKO oraz gadżety z logo
Thalesa.

Zapraszamy!

http://kurierkolejowy.eu/Wygraj-z-Thalesem.html

Wydrukuj tę wiadomość

  Linia 356
Napisane przez: ET40 - 15.01.2012, 13:53 - Forum: INFRASTRUKTURA KOLEJOWA, MODERNIZACJE, REMONTY - Odpowiedzi (2)

Otwieram temat o linii 356. Na odcinku Poznań Wsch. - Gołańcz ruch pasażerski jest obsługiwany przez Koleje Wielkopolskie. Od strony Bydgoszczy za to nawet ruch towarowy jest szczątkowy, a pasażerski żaden. Niestety szans na jego wznowienie nie ma. O ile dobrze pamiętam i nic w międzyczasie się nie zmieniło to odcinek Szubin - Panigródz jest nieprzejezdny, a i reszta trasy aż do Bydgoszczy jest w stanie niezbyt dobrym (max. 50 km/h). Na remont nie ma pieniędzy w samorządzie, a PLK do remontów się nie pali.

A jeszcze 10 lat temu kursowały tam pociągi osobowe Bydgoszcz Gł. - Poznań Gł. zestawiane z lokomotywy spalinowej i zestawu wagonowego bhp. Dziś przywrócenie tego stanu jest oczywiście niemożliwe. Jednak przez Gołańcz i Wągrowiec wiedzie najkrótsza trasa między Bydgoszczą a Poznaniem. Skrzętnie wykorzystuje to PKS Bydgoszcz i PKS Grudziądz, które dzięki jeździe najkrótszą trasą, praktycznie w 100 procentach wzdłuż linii kolejowej oferują korzystne ceny w porównaniu z pociągami TLK (Regio są nieco tańsze od PKS)...Oczywiście w zamian jadą dużo dłużej. To jednak daje do myślenia. Jako, że pociągi osobowe bezpośrednie na całej trasie raczej nie wrócą to mnie się marzy chociaż reaktywacja przewozów pasażerskich na linii Bydgoszcz - Gołańcz, gdzie składy Arrivy byłyby skomunikowane ze składami KW do Poznania i w drugą stronę KW->Arriva.

Na sam początek dobra by była reaktywacja nawet do Szubina, gdyż stan torów między Bydgoszczą a Szubinem jest jeszcze znośny. Mogłyby to być niektóre wydłużone kursy z Chełmży lub Chojnic, 4 pary dziennie na początek wystarczyłyby. Ponadto zapewniona zostałaby komunikacja kolejowa dla coraz bardziej rozbudowujących się Białych Błót.

No ale bez wsparcia marszałka to i tak marzenie ściętej głowy (nawet Szubin)...:-(

Wydrukuj tę wiadomość


Użytkownicy online
Aktualnie jest 151 użytkowników online. » 2 Użytkownik(ów) | 140 Gość(i)
AhrefsBot, Baidu, Bing, Claude, Google, GoogleAI, Semrush, UptimeRobot, Yandex, Gostyń, Wojtek_10

Polskie tłumaczenie © 2007-2026 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2026 Melroy van den Berg.
This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.