Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.

Użytkownik
  

Hasło
  





Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

Ostatnie wątki
Problem z dodawaniem kome...
Ostatni post: Tmire123
24.06.2026, 12:36
Rozkład jazdy 2026/2027
Ostatni post: pawi
21.06.2026, 10:45
Wagon 306Ad
Ostatni post: azel12312
19.06.2026, 23:31
Brakujące lokomotywy i da...
Ostatni post: a8szym611
17.06.2026, 21:33
Koleje Śląskie
Ostatni post: Adams
14.06.2026, 16:33
[KD] Koleje Dolnośląskie
Ostatni post: myszka
13.06.2026, 16:22
Wnioski, zauważone błędy,...
Ostatni post: a8szym611
07.06.2026, 19:33
Badania wstępne
Ostatni post: kibel57
07.06.2026, 12:10
GMFK
Ostatni post: Kocur2014
07.06.2026, 09:59
Tajemnicze obiekty na kol...
Ostatni post: CoVoX
04.06.2026, 22:17

Statystyki
» Użytkownicy: 13 620,   » Najnowszy użytkownik: marmar3018,   » Wątków na forum: 7 550,   » Postów na forum: 140 050,  
Pełne statystyki

  Co to za bocznica?
Napisane przez: lonchon - 19.02.2025, 09:50 - Forum: INFRASTRUKTURA I RUCH KOLEJOWY - Odpowiedzi (1)

Witam, ostatnio chodząc po zawierciu napotkałem się na ciekawą, aktywną bocznice kolejową, jednak internet nie daje mi jednoznacznej odpowiedzi co to za bocznica, przebiega ona m.in obok ulicy Podleśnej w zawierciu, tam też na nią natrafiłem. Prosiłbym o pomoc w określeniu dokąd jest ta bocznica. Z góry dziekuję.

Wydrukuj tę wiadomość

  Elektryfikacja linii 14
Napisane przez: czacza - 15.02.2025, 21:47 - Forum: HISTORIA KOLEI - Brak odpowiedzi

Panowie, poszukuję informacji, jaki był pierwszy pociąg, który przejechał po 14-tce po oddaniu ostatniego odcinka zelektryfikowanego z Sieradza do Ostrowa Wlkp. w 30.09.1975 roku?

Wydrukuj tę wiadomość

  Najbardziej nieintuicyjny dworzec jest w...?
Napisane przez: SAP102 - 12.02.2025, 14:31 - Forum: DWORCE, STACJE I PRZYSTANKI KOLEJOWE - Odpowiedzi (4)

Cześć!
Jest temat o najładniejszym i najbrzydszym dworcu, jednak tak pomyślałem by zrobić o... najbardziej nieintuicyjnym dworcu w Polsce w mieście powyżej 80 tysięcy mieszkańców czy ogólnie z większych dworców. Jeśli chodzi o nie intuicyjność mam na myśli oznaczenia, trudności w poruszaniu się, często oznaczenia prowadzące wkoło... Zacznę. Prym wg mnie w tym wiedzie Poznań Główny. Ile razy tam jestem zawsze się zgubię, wyjdę nie tym wyjściem. Plus jak wysiadam z pociągu to jeśli nie są to perony na dworzu to zawsze wyjdę nie tam gdzie bym chciał. Poruszanie się jest trudne, do tego wieczne kolejki w kasach (dobra ale to chyba w każdym większym mieście xd)
Druga jest Warszawa Centralna - choć teraz już ją jako tako ogarniam to dla nowych osób - bądźcie pewni, że się zgubicie. Ja jako tako ogarniam, po kilkudziesięciu wizytach na tym dworcu, jednak mnogość wejść, peronów, z każdych stron - no cóż....
Trzeci jest Szczecin Główny - o matko ile ostatnio szukałem peronu 4 wszystko przez mylne oznaczenie przy peronach 1,2,3, że tędy idzie się dostać na peron 4. Peron 4 okazuje się, że jest nieco z boku, trzeba minąć perony 1-3 i skręcić w lewo (idąc od ul. Kolumba) i dalej prosto...

Wydrukuj tę wiadomość

Wink Hamulec sprężynowy/ SM42 6dg/ ST48/
Napisane przez: Ml.maszynista - 11.02.2025, 12:51 - Forum: PRZEWOZY TOWAROWE - Brak odpowiedzi

Ostatnio trafiło mi sie pytanie na teście  na maszynistę pomoże ktoś z doświadczeniem?
Lokomotywy spalinowe:
-Na ile zestawów bierze hamulec sprężynowy postojowy na SM42 6dg ,ST48
Lokomotywy elektryczne: Tutaj na ile bierze zwykły postojowy
ET22, ET 41, EU07?

Wydrukuj tę wiadomość

  Koniec semaforów kształtowych na LK 370
Napisane przez: PabloFZG - 11.02.2025, 11:30 - Forum: INFRASTRUKTURA KOLEJOWA, MODERNIZACJE, REMONTY - Brak odpowiedzi

Wydrukuj tę wiadomość

  Rewitalizacja Linii Kolejowej nr 275 na odcinku Bieniów - Lubsko
Napisane przez: PabloFZG - 11.02.2025, 11:27 - Forum: INFRASTRUKTURA KOLEJOWA, MODERNIZACJE, REMONTY - Odpowiedzi (1)

Wydrukuj tę wiadomość

  Rewitalizacja Linii Kolejowej nr 283 na odcinku Zebrzydowa - Żagań
Napisane przez: PabloFZG - 11.02.2025, 11:26 - Forum: INFRASTRUKTURA KOLEJOWA, MODERNIZACJE, REMONTY - Odpowiedzi (1)

Przedstawiam szanowanemu gronu specjalistów kolejowych dwa filmy mojego autorstwa o rewitalizacji linii kolejowej nr 283 na odcinku Zebrzydowa - Żagań.

Serdecznie zapraszam do oglądania.

Wydrukuj tę wiadomość

Question Dalsze losy lokomotyw, EZT, SZT i innych...
Napisane przez: Przemo96 - 09.02.2025, 20:18 - Forum: ILOSTAN POJAZDÓW TRAKCYJNYCH - Odpowiedzi (4)

Czy wie ktoś na temat EP07-537 od 5 lat nic o niej wiadomo, poza tym że od 3 lat nie przeszła naprawy w Olokol-u, i czy EN57-1953 że nie został wystawiony na sprzedaż czy go wycofali,  bo chyba był na przetargu czyżby Polregio zmieniło plany wobec niego może na zachowanie go?

Wydrukuj tę wiadomość

Question Brankardy ČD Cargo
Napisane przez: Niko_46-29 - 07.02.2025, 20:15 - Forum: KOLEJ ZA GRANICĄ - Brak odpowiedzi

Dzień dobry lub dobrý den!
W trakcie wczorajszego powrotu z nart w Pecu pod Śnieżką postanowiłem zajechać na dworzec główny w Trutnovie i (poza historycznym Nurkiem do Pragi) znalazłem ciekawy, zielony wagon w dość lichym stanie na końcu składu towarowego ČD Cargo. Z daleka wyglądał na brankard, co potwierdziło się po szybkim wyszukaniu na internecie czeskich wagonów służbowych. (ten akurat zdaje się być typem Ds, a mało widoczne logo potwierdza, że należy do ČD Cargo)
   
Więc zadaję pytanie, do czego naszym południowym sąsiadom służą wagony służbowe w - na pierwszy rzut oka - zwykłym składzie towarowym państwowej spółki Cargo?
Mnie się wydawało, że takie wagony nie są już nigdzie w obecnych czasach używane, a jednak?
Jeżeli ktoś na tym - jednak polskim - forum cokolwiek o tym wie to proszę o odpowiedź, bo może czegoś nie dostrzegam!
Pozdrawiam!

Wydrukuj tę wiadomość

  Edycja zdjęć na ipt
Napisane przez: Silesia - 07.02.2025, 09:31 - Forum: ILOSTAN POJAZDÓW TRAKCYJNYCH - Brak odpowiedzi

Pod jednym ze zdjęć EP07-174 z 2020 jest komentarz użytkownika przem710, że została na ilostanie wprowadzona funkcja edycji własnych zdjęć. Nie znalazłem na ipt takiej opcji i nie wiem czy to jakiś problem, czy po prostu nie wiem jak coś zrobić.

Wydrukuj tę wiadomość


Użytkownicy online
Aktualnie jest 263 użytkowników online. » 1 Użytkownik(ów) | 252 Gość(i)
AhrefsBot, Applebot, Baidu, Bing, Claude, Google, GoogleAI, Semrush, UptimeRobot, Yandex, Dominik Piotrowicz

Polskie tłumaczenie © 2007-2026 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2026 Melroy van den Berg.
This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.