Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak zostać maszynistą?
#1
Pytanie może dość lakoniczne, ale dobrze oddające treść tego o co chcę zapytać. Niedługo kończę studia - geografię i już jakiś czas temu zaczął w mojej głowie przemykać pomysł zostania maszynista.

Trochę zacząłem o tym czytać, ale szczerze mówiąc nie ogarniam jeszcze co i jak.
Czy mógłbym liczyć na podpowiedzi jak w zasadzie zostać maszynistą i jakie są tego koszta?
Nie rozumiem do końca, bo w niektórych wypowiedziach to wygląda tak jakby spółki na własny koszt szkoliły maszynistów, a gdzie indziej zaś widzę, że trzeba i świadectwo i licencję co sporo kosztuje.
Czy ewentualnie w woj. łódzkim jest gdzie się szkolić?
Czy ktoś mógłby mi to wyklarować krok po kroku?
Odpowiedz

#2
W WCE taki kurs kosztuje 4060zł. Również myślałem nad tym kursem, jednak póki co kwestie finansowe robią swoje... Z tego co się dowiedziałem, kurs trwa 4 miesiące w systemie weekendowym, co według mnie jest nieco krótkim czasem jak na licencję maszynisty.
Odpowiedz

#3
Po takim kursie i tak będziesz szkolony w normalnym cyklu jakbyś robił kurs na licencję bezpośrednio u przewoźnika. Pytanie czy zrobić na własną rękę czy szczęściem trafić na kurs u przewoźnika.
PL-PKPIC | Zapraszam - *Baza Wagonów Kolejowych*
Odpowiedz

#4
Cóż, mało to to nie jest. Ja już od jakiegoś czasu kasę zbieram. A w jaki sposób trafić na kurs u przewoźnika? Czy komukolwiek zależy na fundowaniu takich kursów?
W ogóle jak to jest z tymi testami psychologicznymi i zdrowotnymi?
Odpowiedz

#5
Niektóre spółki przyjmują z myślą o szkoleniu na maszynistę.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#6
np. IC ponoć jeszcze jeden na nowy rok ma startować.
Odpowiedz

#7
Niedawno był nabór w KW, teraz się zakończył w Arrivie. IC szykuje się ponownie po Nowym Roku.
PL-PKPIC | Zapraszam - *Baza Wagonów Kolejowych*
Odpowiedz

#8
W IC biorą tak po prostu z ulicy czy trzeba robić licencję na własny koszt i wtedy się do nich zgłosić?
Odpowiedz

#9
Żadnych kosztów nie ponosisz. Wszystko oplaca Ci IC,
Odpowiedz

#10
Płacisz jedynie za badania, ale po podpisaniu umowy dostaniesz zwrot pieniędzy.
PL-PKPIC | Zapraszam - *Baza Wagonów Kolejowych*
Odpowiedz

#11
Czy badania trzeba już mieć zrobione jak się wysyła CV czy robi się je dopiero jak się odezwą?
Odpowiedz

#12
Dopiero po rozmowie dostaniesz skierowanie na badania.
PL-PKPIC | Zapraszam - *Baza Wagonów Kolejowych*
Odpowiedz

#13
Czyli z tego co rozumiem po waszych wypowiedziach można startować na maszynistę do danego przewoźnika bez posiadania licencji. Robi się ją po prostu niego, tak?
W PKP-Cargo jest tak samo?
W takim też razie też najlepiej też zadzwonić do danego przewoźnika i zapytać kiedy robi "nabór".
Odpowiedz

#14
Tak, Cargo też robi.
PL-PKPIC | Zapraszam - *Baza Wagonów Kolejowych*
Odpowiedz

#15
Może ktoś wie jak wyglądają zarobki takiego "młodego" maszynisty zanim oczywiście zacznie jeździć sam a nie w duecie jak to pewnie jest na początku?
A jak to wygląda po usamodzielnieniu?
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jak zostać rewidentem duzy_777 2 1 850 02.06.2021, 14:47
Ostatni post: pawel199
  jak zostać maszynistą Jurek 1 1 531 26.05.2021, 17:21
Ostatni post: CounterSpace838
  Jak zostać maszynistą w PKP Cargo ET22FAN 5 4 537 06.03.2021, 14:47
Ostatni post: CounterSpace838
  Jak zostać ustawiaczem / manewrowym? Feuer 0 1 842 08.08.2020, 22:30
Ostatni post: Feuer
Lightbulb Jak nie zostać manewrowym. Syn_derektora 14 5 300 24.06.2020, 14:30
Ostatni post: duzy_777

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.