Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ciekawy demotywator
#31
http://demotywatory.pl/4109171/Zawstydzilem-PKP
Kolejowe Jaworzno Lubisz To ?
Odpowiedz

#32
http://www.demotywatorysmieszne.pl/wp-c ... -21318.jpg
Bahnfahren ist unser Business
Odpowiedz

#33
Może i nie demotywator, chociaż z drugiej strony...

http://niewygodne.info.pl/artykul/00430.htm

Brak słów :-O
Odpowiedz

#34
Co za baran to wymyślił ?! :-O
Obrazek
Kolejowe Jaworzno Lubisz To ?
Odpowiedz

#35
Kto wymyślił? Ten co siedzi sobie wygodnie w fotelu i liczy na podstawie danych z internetu Smile. Można rzec, że robił to urzędnik. Ma dane znamionowe, ma kalkulator, ale kompletnie nie wie, jak sytuacja wygląda na gruncie.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#36
http://img4.demotywatoryfb.pl//uploads/ ... cb_600.jpg
Odpowiedz

#37
[Obrazek: 1373973400_by_NinjaAssasin.jpg?1374025298]
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.kolejgniezno.cba.pl">www.kolejgniezno.cba.pl</a><!-- w -->
Odpowiedz

#38
kebeka napisał(a):Co za baran to wymyślił ?! :-O
Obrazek
Nie ma się co burzyć i wyzywać od baranów. To jest prawda niestety.
Odpowiedz

#39
norbert napisał(a):Nie ma się co burzyć i wyzywać od baranów. To jest prawda niestety.
Czyli według ciebie jest prawdą że na "Chemiku" jeżdżą złomy? :-P
Odpowiedz

#40
norbert napisał(a):To jest prawda niestety.

Nie widzę tam za bardzo prawdy. Raczej stereotypy i błędne obliczenia Wink
Odpowiedz

#41
Przełożę ten demotywator na swoje "podwórko". Załóżmy, że chcę dostać się do centrum Łodzi.
Bilet na pociąg REGIO z Koluszek do Łodzi Widzewa kosztuje 7,60zł. Jadę około 40-letnim EN57, w którym o tej porze roku jest jak w szklarni, a otwarte wszystkie okna sprawiają, że w czasie jazdy nie da się rozmawiać z osobą siedzącą naprzeciwko. Wysiadam na Widzewie, następnie czeka mnie 10-minutowy "spacer" na tramwaj. Kupuję 40-minutowy bilet MPK za 3,40zł. Zdezelowanym, zatłoczonym tramwajem jadę do centrum pół godziny. Łącznie podróż kosztuje 11zł i trwa 65 minut (przy założeniu, nie będę zbyt długo czekał na tramwaj). Do tego trzeba doliczyć czas dojścia na pociąg bo przecież nie mieszkam na stacji.
Trasa Koluszki-centrum Łodzi liczy ok. 30km. Średniolitrażowy samochód spala w cyklu mieszanym 10 litrów gazu na 100km. Potrzebuję zatem ok. 3 litrów gazu. Cena LPG to 2,50zł/litr (cena zawyżona). Podróż kosztuje więc 7,50zł. Jadę swoim samochodem, więc to ja decyduję o której dokładnie godzinie wyjadę i o której wrócę. Nie muszę czekać na pociąg ani tramwaj.
Odpowiedz

#42
Czy ktoś liczy amortyzację auta, na dłuższą okres czasu należy to uwzględnić. Naprawy, ubezpieczenie no i fotoradary Wink Dodam że podroż również nie jest "bez kosztowa" dla kierowcy, wymaga skupienia itp. Natomiast w pociągu możesz się przespać, poczytać lub napić piwa (nieoficjalnie) Wink
Odpowiedz

#43
przem710 napisał(a):Czy ktoś liczy amortyzację auta, na dłuższą okres czasu należy to uwzględnić. Naprawy, ubezpieczenie no i fotoradary Wink Dodam że podroż również nie jest "bez kosztowa" dla kierowcy, wymaga skupienia itp. Natomiast w pociągu możesz się przespać, poczytać lub napić piwa (nieoficjalnie) Wink
Wolę te 30-40 minut skupić się na jeździe niż co chwila spoglądać na zegarek i niecierpliwić się czy zdążę na pociąg lub tramwaj.
Odpowiedz

#44
norbert napisał(a):
kebeka napisał(a):Co za baran to wymyślił ?! :-O
Obrazek
Nie ma się co burzyć i wyzywać od baranów. To jest prawda niestety.
Ale to napisał "Baran" przez duże "B", ponieważ PRy nie należą do PKP (ale dla nas to jest oczywiste), RE Chemik jeździ czysty i zazwyczaj nie ma opóźnień.
Norbert napisał(a):Podróż kosztuje więc 7,50zł. Jadę swoim samochodem, więc to ja decyduję o której dokładnie godzinie wyjadę i o której wrócę. Nie muszę czekać na pociąg ani tramwaj.
Na 1 km. przebyty autem licz 0,8~1,20 zł średnio(koszty utrzymania + paliwo). I pamiętaj o tym że Łódź jest dużym miastem i często są korki(nie wymyśliłem tego sobie tylko mam rodzinę w Łodzi). Chyba że jeździsz skuterkiem...
Norbert napisał(a):Wolę te 30-40 minut skupić się na jeździe niż co chwila spoglądać na zegarek i niecierpliwić się czy zdążę na pociąg lub tramwaj.
Jak będziesz stał w korku, to też będziesz patrzył na zegarek czy zdążysz na dane spotkanie czy nie.
Kolejowe Jaworzno Lubisz To ?
Odpowiedz

#45
kebeka napisał(a):RE Chemik jeździ czysty i zazwyczaj nie ma opóźnień.
Mój samochód też jeździ czysty i zazwyczaj nie ma opóźnień. :-D
kebeka napisał(a):I pamiętaj o tym że Łódź jest dużym miastem i często są korki(nie wymyśliłem tego sobie tylko mam rodzinę w Łodzi). Chyba że jeździsz skuterkiem...
kebeka napisał(a):Jak będziesz stał w korku, to też będziesz patrzył na zegarek czy zdążysz na dane spotkanie czy nie.
Nawet jak będę stał w korku to będę siedział w swoim samochodzie, a nie w pociągu pod semaforem w Andrzejowie jak to teraz często się zdarza. Poza tym gdzie będą korki w danej porze dnia mogę przewidzieć i wyjechać wcześniej, a tego czy pociąg będzie stał pod semaforem i kiedy za ile czasu ruszy tego jako pasażer nie wiem.
Ogromną zaletą jazdy samochodem jest wygoda. Zwłaszcza, że teraz koszty podróży samochodem i pociągiem są porównywalne, nawet w przypadku jazdy w pojedynkę.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Demotywator prawdę ci powie... psim 1 2 552 21.09.2012, 19:45
Ostatni post: rokiczaaa

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.