Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.

Użytkownik
  

Hasło
  





Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

Ostatnie wątki
Rozkaz pisemny S
Ostatni post: mcgiwer
3 minut(y) temu
Wyprawienie pociągu za po...
Ostatni post: mcgiwer
11 minut(y) temu
Sygnały zastępcze a plomb...
Ostatni post: mcgiwer
19 minut(y) temu
Pulpit Stacji Wrocław Soł...
Ostatni post: mcgiwer
22 minut(y) temu
ER160 Kolei Mazowieckich
Ostatni post: Kocur2014
Wczoraj, 20:32
Problem z dodawaniem kome...
Ostatni post: Tmire123
24.06.2026, 12:36
Rozkład jazdy 2026/2027
Ostatni post: pawi
21.06.2026, 10:45
Wagon 306Ad
Ostatni post: azel12312
19.06.2026, 23:31
Brakujące lokomotywy i da...
Ostatni post: a8szym611
17.06.2026, 21:33
Koleje Śląskie
Ostatni post: Adams
14.06.2026, 16:33

Statystyki
» Użytkownicy: 13 624,   » Najnowszy użytkownik: Lolo,   » Wątków na forum: 7 551,   » Postów na forum: 140 055,  
Pełne statystyki

  Gdzie szukać informacji o kursie na świadectwo ?
Napisane przez: VoyTeck - 22.06.2021, 22:47 - Forum: NAUKA I PRACA NA KOLEI - Odpowiedzi (3)

Hej wszystkim, tak jak w temacieSmile

W sierpniu chciałem wyruszyć u siebie w Krakowie na licencję maszynisty, bardziej jednak zastanawia mnie kwestia świadectwa.
Mianowicie, u żadnego przewoźnika nie mogę znaleźć informacji o poborze na kurs na świadectwo (nawet tych przeszłych)
Moglibyście mi pokazać, gdzie znajdujecie takowe ogłoszenia ?
Wiem, że pobór na świadectwo do IC był w Krakowie bodajże w okolicach marca, jednak nigdzie nie znalazłem o tym informacji.
Byłbym bardzo wdzięczy za pomoc, nie tylko w sprawie IC lecz również innych przewoźników.
Chciałbym po prostu wiedzieć, gdzie mam poszukiwać ogłoszeń o kursach na świadectwo po zdanej licencji (jakieś ogłoszenia, oferty pracy, strony internetowe)

Z góry dziękuję Wam za pomocSmile

Wydrukuj tę wiadomość

  Korekcja wzroku, badania, licencja maszynisty
Napisane przez: Szymczak101 - 20.06.2021, 10:02 - Forum: NAUKA I PRACA NA KOLEI - Odpowiedzi (8)

Witam jestem po 4 letniej szkole kolejowej, ruchowiec. Po szkole udałem się na kurs na licencje maszynisty, płatny ze swojej kieszeni, badania w kolejowej medycynie pracy mi nie straszne bo już je przechodziłem, ale w piątek poszedłem na badania, placiłem z własnej reki 725zł, wszystkie badania przeszedłem, ale byl problem u okulisty, prawe oko idealne, aczkolwiek lewe, wyszła mi wada krótkowzrocznosc i -0.3 wada. Taką informacje przekazała mi okulistka i nie podbiła mi badan, w zwiazku z tym dostalem orzeczenie negatywne. Mam pytania, czy mogę sobie zrobić korekcje wzroku, i czy po tej korekcji bede mogl udac sie na ponowne badania, juz w innej medycynie pracy niz bylem teraz. Drugie pytanie czy okulistka zauwazy ze byla robiona korekcja wzroku na badaniach w kolejowej medycynie pracy, albo po jakim czasie moge isc na badania i nie bedzie juz po tym czasie widac ze byla robiona korekcja wzroku. Bardzo zalezy mi na tym aby uzyskac licencje maszynisty a potem isc na swiadectwo i pracowac jako maszynista.

Wydrukuj tę wiadomość

  Remont linii kolejowej 33
Napisane przez: koszel - 18.06.2021, 22:05 - Forum: INFRASTRUKTURA KOLEJOWA, MODERNIZACJE, REMONTY - Odpowiedzi (2)

Witam serdecznie, Smile
Czy orientuje się ktoś, jak w tej chwili wygląda linia nr 33 na odcinku Sierpc Rypin?? Czy udało się rozpocząć, planowany od czerwca do września, remont torów? Tak szumnie nagłaśniany przez media. Jest to podobno warunek konieczny, aby pociąg relacji Katowice-Gdynia przez Płock, został uruchomiony od grudnia tego roku.

Wydrukuj tę wiadomość

  SM30 w Ilostanie
Napisane przez: jezyk_gogovp - 14.06.2021, 17:02 - Forum: ILOSTAN POJAZDÓW TRAKCYJNYCH - Odpowiedzi (1)

W jaki sposób można dodać zdjęcie lokomotywy SM30 w Ilostanie? Ostatnio pojawiło się zdjęcie jednej z lokomotyw tej serii, lecz nie można wejść w kartę tegoż pojazdu oraz nie można wyszukać serii. Pytam ponieważ chciałbym dodać zdjęcie jednego z pojazdów.

Wydrukuj tę wiadomość

Question Wymagane wykształcenie za granicą
Napisane przez: kleszczuuu55 - 14.06.2021, 15:56 - Forum: NAUKA I PRACA NA KOLEI - Odpowiedzi (2)

Witajcie, przychodzę na to forum z pytaniem na które odpowiedzi nie znalazłem korzystając z opcji "szukaj".
Jak wyglądają wymagania do pracy na kolei za granicą? Z tego co wyczytałem, by pracować w Polsce jako np. maszynista nie trzeba mieć wykształcenia o kierunku kolejowym. Jak wygląda to zagranicą? Tam też przyjmują na szkolenie osoby bez wykształcenia kolejowego?

Wydrukuj tę wiadomość

  Czy ktoś mógłby mi powiedzieć co to za wagon?
Napisane przez: Ideacentre12 - 12.06.2021, 14:16 - Forum: WAGONY - Odpowiedzi (2)

Wagon kupiła moja ś.p. babcia dawno temu (nie wiem kiedy) na jej posesję w małej miejscowości "Niedźwiedź".

Dach wagonu został niedawno obity papą, a kiedyś w środku mój dziadek chciał zrobić mieszkanie ale nie wyszło.

Chciałbym się dowiedzieć co to za wagon.



Załączone pliki Miniatury
                   
Wydrukuj tę wiadomość

  SKM Trójmiasto
Napisane przez: szymek24 - 09.06.2021, 23:49 - Forum: KOLEJ REGIONALNA - Brak odpowiedzi

Witam. Szukam kogoś kto pracuje  w SKM Trójmiasto.

Post moderowany. Na forum nie piszemy postów wielkimi literami, używamy znaków interpunkcyjnych. Poza tym nie ma czegoś takiego jak SKM Gdynia. Jest SKM Trójmiasto.   //Adams

Wydrukuj tę wiadomość

  SOK
Napisane przez: szymek24 - 09.06.2021, 23:45 - Forum: NAUKA I PRACA NA KOLEI - Odpowiedzi (1)

Witam mam pytanie  cięzko dostac sie  do SOK?

Wydrukuj tę wiadomość

  Zmiana pracodawcy
Napisane przez: pershing1899 - 09.06.2021, 09:44 - Forum: NAUKA I PRACA NA KOLEI - Odpowiedzi (1)

Witam serdecznie, pracuje w przewozach osobowych, jednak zastanawiam się nad zmianą spółki (towarowy przewoźnik). Jaka firmę polecacie? Głównie chodzi o zarobki. Zastanawiam się nad LTE, Eccorail, DB, Lotos. W grę wchodzą też inne spółki. Proszę o opinie.
Pozdrawiam

Wydrukuj tę wiadomość

  bilet weekendowy Boze Cialo 2021
Napisane przez: ced24 - 03.06.2021, 08:32 - Forum: ROZKŁAD JAZDY, BILETY I TARYFY PRZEWOZOWE - Odpowiedzi (4)

Czy moze ktos z Was wie, czy w ten dlugi weekend 3-6czerwca 2021 Bozo Cialowy obowiazuje rozszerzony o piatek BILET WEEKENDOWY? Na stronie PolRegio lub Intercity nie moge znalezc konkretnej informacji dot tego czasu. Pozdrawiam Was serdecznie!  Byloby milo ruszyc w droge! Smile

Wydrukuj tę wiadomość


Użytkownicy online
Aktualnie jest 235 użytkowników online. » 2 Użytkownik(ów) | 224 Gość(i)
Baidu, Bing, ChatGPT, Claude, Google, GoogleAI, Semrush, UptimeRobot, Yandex, mcgiwer

Polskie tłumaczenie © 2007-2026 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2026 Melroy van den Berg.
This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.