Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei

Pełna wersja: Praca na kolei - jaka przyszłość?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5
Jak trafisz na warsztat to już jest dobrze Smile. Poza tym mając maturę możesz zrobić jakieś technikum zaocznie i tytuł technika masz. Są przyjęcia w IC?
Były w Lutym... ale prawdopodobnie jeszcze będą... bo właśnie wiem że nie było chętnych z "wymaganymi" kwalifikacjami... przynajmniej jeśli chodzi o BZ Poznań
A gdzie przyjmują? Na warsztat?
"z ulicy" osoby na stanowisko "pomocnika maszynisty elektrycznych pojazdów trakcyjnych" i w tym był 3 ms. staż na warsztacie, ale docelowo szukali "do jazdy" (i nabór był na całą Polskę - wszystkie zakłady tj. Centralny, Południowy, Północny i Zakład Zachodni.

A jeśli ktoś ma w/w uprawnienia, to na 99,99% jestem pewien że dostanie prace w PKP IC "od ręki". Maszynistów jest jak na lekarstwo! i strach się bać co będzie za rok, dwa...
Semaforek18 napisał(a):No a ja wiem, że w IC wymagane jest średnie techniczne i mało tego o specjalności "elektrycznej lub mechanicznej"!!!

Może Twój kolega po prostu będzie "mechanikiem" ale nie maszynistą... chodzi mi że będzie pracownikiem warsztatowym...

Robi kurs w szopie Cargo na maszynistę.
Semaforek18 napisał(a):"z ulicy" osoby na stanowisko "pomocnika maszynisty elektrycznych pojazdów trakcyjnych" i w tym był 3 ms. staż na warsztacie, ale docelowo szukali "do jazdy" (i nabór był na całą Polskę - wszystkie zakłady tj. Centralny, Południowy, Północny i Zakład Zachodni.

A jeśli ktoś ma w/w uprawnienia, to na 99,99% jestem pewien że dostanie prace w PKP IC "od ręki". Maszynistów jest jak na lekarstwo! i strach się bać co będzie za rok, dwa...
Od razu przyjmują kogoś na stanowisko pomocnika maszynisty? Słyszałem że trzeba być mechanikiem z jakimś stażem na warsztacie aby załapać się na pomocnika w później na maszynistę , to jak to w końcu wygląda?
Druga sprawa - jak w ogóle zatrudnić się na warsztacie, np w IC? Występuje się do nich czy też warsztaty to jakieś odrębne spółki itd?
austenit, Kurs był na "pomocnika maszynisty elektrycznych pojazdów trakcyjnych" z myślą wyszkolenia w niedalekiej przyszłości na samodzielnego "maszynistę elektrycznych pojazdów trakcyjnych" a szkolenie zawodowe na to stanowisko wymaga bodajże 3ms. szkolenia przy obsłudze i naprawie lokomotyw elektrycznych.

Generalnie przyjęcia były w Lutym, ale myślę że kolejny kurs odbędzie się szybciej niż można by się tego spodziewać...
Dobra ale ten kurs był dla kogo? Dla pracujących na kolei czy brali ludzi z ulicy? W razie kolejnego takiego kursu to gdzie można znaleźć informacje na ten temat?
austenit, Kolego przeczytał byś uważnie temat - to byś nie zadawał pytań na które już kilkakrotnie padły odpowiedzi!!
Pisałem że brali ludzi z "ulicy" warunek: techniczne - elektryczne lub elektroniczne, i że był nabór... informacja była min. na stronie www przewoźnika.
Są jeszcze firmy prywatne które robią kursy na mechaników po wykształceniu średnim najlepiej (Techniczne-Elektryka) szczególnie na trakcje spalinową jest zapotzrebowanie, ale na elektryczną też po ukończeniu takiego kursu znajdą się miejsca pracy w IC na pewno. Sam się na to wybieram po szkole ;-)
Cytat:po ukończeniu takiego kursu znajdą się miejsca pracy w IC na pewno.
Z tym bym był bardziej ostrożny, znajomy już kilka lat jeździ jako pomocnik i nic nie zwiastuje na awans.
Po takim szkoleniu nie ma szansy na prace u jakiegokolwiek przewoźnika którego nazwa zaczyna się od liter "PKP".
W sumie racja bo w PKP Cargo znajomy też jeździ już kilka lat jako pomocnik, a kurs ukończył właśnie w ówczesnym PCC.
Ale tamten z PKP IC robił kurs chyba z IC.

No to tchnęliśmy w kolegę trochę optymizmu :lol:
Ale jak nie możliwości dostać się na kurs przez PKP bo z tym ponoć jest problem nie wiem czy tak od ręki wezmą na warsztat ? trzeba nachodzić za tym pewnie ? To można uderzać do firm które robią takie kursy na mechników a jak ukończymy taki kurs to napewno można przyjąć podanie o pracę jako maszynista w innej spólce niż prywaciarz np. PKP IC. Osobiście znam takiego pewnego człowieka który jeżdził w CTLu a teraz pracuje w IC a kurs robił prywatnie. A swoją drogą to prywaciarze też dają dobrą kase. Np. w PR ile można wyciągnąć ?

Ale jak mam pomocnika maszynisty ukończonego np. W PKP to spółka musi mi dać pozwolenie na to aby dostać egzamin na maszynistę ? Czy sam mogę wystąpić o kurs ? Jak to jest ?

Edytuj / Lutek
Cytat:A swoją drogą to prywaciarze też dają dobrą kase. Np. w PR ile można wyciągnąć ?
Nikt nie mówił że prywaciarze nie dają dobrej kasy, ale u prywaciarza to ranga maszynisty spada do poziomu robola.
Druga sprawa to PR. To nie prywaciarz :-P
Dowiem się szczegółowo nt. 'kariery'.
Ale ztcw to jest tak że najpierw warsztat, pomocnik i dopiero maszynista.
Ale najpierw to Ty szkołę musisz skończyć jakąś o profilu kolejowym i to raczej w kierunku elektryki, mechaniki itp.
Ale najpierw to ze zdrowiem się zorientuj jak tam u Ciebie, bo to dyskwalifikuje przy samych badaniach.
rustsaltz napisał(a):Poza tym mając maturę możesz zrobić jakieś technikum zaocznie i tytuł technika masz.
Do tytułu technika nie jest potrzebna matura, i do technikum zaocznego też nie jest potrzebna :-P

rustsaltz napisał(a):(wiem, że w Katowicach są, )
A skąd Ty masz te informacje? :-P
Stron: 1 2 3 4 5