Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kobieta, jako maszynista w Cargo - Dlaczego nie?
#1
Sad 
Czuję potrzebę podzielenia się moją wewnętrzną bolączką - kobieta, jako maszynista w PKP Cargo. 

Od wujka prezesa - starego maszynisty usłyszałam, że na Północy Polski szkoli się jedna kobieta w Cargo. Doceniam. 
Sama dzwoniłam, jako osoba szkoląca się podpytać, jak to wygląda. Pani z HR mnie wyśmiała za to pytanie "Nikt się u nas nie szkoli, nie zatrudniamy kobiet". 
Chciałabym znać jakieś podstawy, dlaczego nie zatrudniają kobiet. 
Mam świadomość bycia "słabszą" fizycznie płcią, jednak nie jest to w moich oczach argument na miarę jakiś ograniczeń w pracy. 

Zapraszam do dyskusji oraz wnoszę o wyrozumiałość względem teoretycznie nowego użytkownika portalu.  Rolleyes
Odpowiedz

#2
Szkoli się kobieta w Cargo na maszynistę we Wrocławiu. Z tego co wiem to już niedługo powinna mieć egzamin na świadectwo. Szkoliła się wcześniej również w Poznaniu, ale na warsztacie ją zniechęcili i zrezygnowała.
Odpowiedz

#3
Co za dziady Angry
Odpowiedz

#4
(30.11.2023, 09:06)MartaMechanikCargo napisał(a): Czuję potrzebę podzielenia się moją wewnętrzną bolączką - kobieta, jako maszynista w PKP Cargo. 

Od wujka prezesa - starego maszynisty usłyszałam, że na Północy Polski szkoli się jedna kobieta w Cargo. Doceniam. 
Sama dzwoniłam, jako osoba szkoląca się podpytać, jak to wygląda. Pani z HR mnie wyśmiała za to pytanie "Nikt się u nas nie szkoli, nie zatrudniamy kobiet". 
Chciałabym znać jakieś podstawy, dlaczego nie zatrudniają kobiet. 
Mam świadomość bycia "słabszą" fizycznie płcią, jednak nie jest to w moich oczach argument na miarę jakiś ograniczeń w pracy. 

Zapraszam do dyskusji oraz wnoszę o wyrozumiałość względem teoretycznie nowego użytkownika portalu.  Rolleyes

A może zaczniesz od pasażerskich i potem za jakiś czas przejdziesz na towarowe ?
Znam przykład w Polsce, kiedy jedna maszynistka wyszkoliła się w na pasażerskich, a teraz jeździ w intermodalu.
Może to jest droga do celu ?
Odpowiedz

#5
Również pomyślałam o tym jakiś czas temu. Wyszkolę się w ICkach i pójdę pokazać, że nie boję się "chodzić w nocy na koniec składu, bo coś się zepsuło". 
Pod koniec marca mam egzamin w UTK I liczę na to, że utrę nosa tym wszystkim starym maszynistom, którzy chyba powiedzieli na kursie wszystko, aby mnie zniechęcić. Big Grin
Odpowiedz

#6
Powodzenia ! Smile
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Praca jako rewident a uwalone badania na licencji Kamilnexia 4 1 235 08.06.2023, 23:19
Ostatni post: Kamilnexia
  Praca jako sygnalista - operator automatycznego systemu ostrzegania erkom 0 714 30.11.2022, 21:11
Ostatni post: erkom
  Praca jako stażysta maszynista w Kolejach Malopolskich kilka pytań sherdog 7 2 649 21.04.2022, 10:07
Ostatni post: 4est
  Jak zostać maszynistą w PKP Cargo ET22FAN 5 4 546 06.03.2021, 14:47
Ostatni post: CounterSpace838
  PKP Intercity praca jako konduktor. Kondore 23 37 484 07.09.2020, 13:04
Ostatni post: X_podłoga

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.