Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PR chce pozbyć się spalinowozów
#16
pospieszny napisał(a):Tam oczywiście tak jak na Śląsku pasażer nic nie traci.... bo tyś tak napisał :-D
A gdzie na Śląsku masz trakcję spalinową?
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#17
@pospieszny
Mylisz pojęcia. Tam tabor jest, ale nie ma zaplecza żeby go utrzymać w przyzwoitym stanie (i samorządy się nie poczuwają żeby to zmienić, a to ich działka). W śląskim jest zupełnie inna bajka, PRy się słusznie zbuntowały przeciwko jeżdżeniu pod kreską (w ciągu ostatnich 3 lat tylko w tym województwie było 80mln zł strat, a potem się wszyscy dziwią, że PRy nie płacą za tory).
Odpowiedz

#18
Najprostszym, najlepszym i najdroższym rozwiązaniem byłyby elektryfikacje ważniejszych linii bez druta. A kilka linii bezwzględnie kwalifikuje się do tego, przede wszystkim:
- stara węglówka odc. Maksymilianowo - Trójmiasto p. Kościerzynę
- Ostbahn (w dupie mam klimat linii), w pierwszej kolejności odc. Piła - Krzyż
- Laskowice - Jabłonowo Pomorskie p. Grudziądz
- Płock - Sierpc - Toruń
A teraz czekam na bęcki od obrońców klimatu 8-)
Jaro

Odpowiedz

#19
Linia ma być dochodowa nie klimatyczna. Klimat pojawia się z czasem.
Odpowiedz

#20
Dokładnie tak jak piszesz. Pozwalając sobie na drobny OT przyznam, że dla mnie bardziej klimatyczne są drugorzędnego znaczenia jednotorowe linie zelektryfikowane niż bez druta, ale to jest odczucie subiektywne :-)
Najistotniejsza jest tu funkcjonalność i rachunek ekonomiczny. Klimat to tło.
Jaro

Odpowiedz

#21
@ET40 Do Twojego zestawu linii dodałbym jeszcze odcinek Węgliniec-Zgorzelec, albo nawet dalej przez Mikułową do Lubania Śl. i przywrócić tam ruch pasażerski.

//przem710
Odpowiedz

#22
Klimatyczna to powinna być i będzie linia do Wolsztyna po remoncie - to linia nie tylko "dla ludzi", ale także dla masy turystów, którym nie uśmiecha się oglądanie semaforów świetlnych, drutu nad wagonem itp. W przypadku innych linii liczy się tylko rachunek ekonomiczny, MK muszą się z tym pogodzić.

Nie można zelektryfikować wszystkiego, a nie można ganić PR za to, że chce skreślić niejeżdżące i do niczego niepotrzebne lokomotywy - PR ma ich za dużo jak na potrzeby przewozowe.
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#23
mikrobart napisał(a):Nie można zelektryfikować wszystkiego

Fakt, tutaj się z Tobą zgadzam. Ale pozostawienie takiego niezelektryfikowanego ogryzka jak Węgliniec - Zgorzelec według mnie woła o pomstę do nieba. Poza tym w Polsce wzorem choćby Czech czy Słowacji na liniach niezelektryfikowanych powinny kursować pociągi dalekobieżne. Mam tu na myśli linie min do Zamościa, Grudziądza, Chojnic, Gorzowa.
Odpowiedz

#24
rustsaltz napisał(a):A gdzie na Śląsku masz trakcję spalinową?

A niedziałająca linia: Tychy - Oświęcim ?? Spalinowozy zawsze się przydadzą.. Prędzej czy później ta linia zostanie wyremontowana. (Mam nadzieję)
Odpowiedz

#25
Nie można zelektryfikować wszystkiego, ale przy niestabilnych cenach ropy należy zelektryfikować ważniejsze szlaki, takie jak wymienione przeze mnie i @Adamsa.
Jaro

Odpowiedz

#26
Nie potrafię tego zrozumieć dlaczego trakcja spalinowa jest uważana za tą gorszą. Kolega wyżej podał bardzo dobry przykład, te miasta do małych nie należą. Jednak połączeń kolejowych jak kot na płakał, i to tylko dlatego że nie ma tam trakcji elektrycznej.
Odpowiedz

#27
Mark napisał(a):A niedziałająca linia: Tychy - Oświęcim ?? Spalinowozy zawsze się przydadzą.. Prędzej czy później ta linia zostanie wyremontowana. (Mam nadzieję)
Taa... Z tymi bohunami z Raciborza pomknie... W temacie tej linii coś się dzieje, ponoć z powodu remontu DK1 mają tam szynobusy śmigać (miasto Tychy coś w tej sprawie drążyło).

Przepraszam za OT.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#28
Cytat:Klimatyczna to powinna być i będzie linia do Wolsztyna po remoncie

Jak ona będzie klimatyczna to ja jestem papież :]

Cytat:Nie potrafię tego zrozumieć dlaczego trakcja spalinowa jest uważana za tą gorszą

Poza Czechami którzy modernizują swoje spalinowozy to cała Europa udupia coraz bardziej trakcję spalinową, taka moda.
PL-PKPIC | Zapraszam - *Baza Wagonów Kolejowych*
Odpowiedz

#29
Lutek napisał(a):Jak ona będzie klimatyczna to ja jestem papież :]

Na pewno bardziej niż gdyby ją zelektryfikowano, wymieniono semafory na świetlne etc, czcigodny Ojcze Lutku I ;-)

Moda? Czy po prostu mniejsze koszty prowadzenia pociągów w trakcji elektrycznej?
Z tym, że PR nie pozbywa się lokomotyw, bo w zamian za nie kupuje elektryki - po prostu oczyszcza park taborowy z tego, co niepotrzebne.
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#30
Szczególnie z tymi oczoje***mi peronami i full plastikiem na stacjach Tongue EOT
PL-PKPIC | Zapraszam - *Baza Wagonów Kolejowych*
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.