Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Internetowy system sprzedaży biletów PR
#46
Żeby informacja miała szanse dotrzeć do wszystkich zainteresowanych. A taki hipotetyczny szturm na serwer to dobry test dla zaplecza informatycznego PR.
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#47
Bardzo dobre marketingowe posunięcie PR. Na specjalny pociąg sprzedaż biletów tylko przez Internet. Wiadomo... pociąg i tak się zapełni, a przy okazji kilku klientów przekona się do kupowania biletów przez IPR. Widać, że u tego przewoźnika marketingowców mają dużo lepszych.
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

#48
Zobaczymy jak to się wszystko skonczy, ale pewnie za parę lat głownie za pośrednictwem neta zrobi się wszystko. A może jeszcze bilet sms-em
Odpowiedz

#49
Niemcy mają kupowanie biletów kolejowych z komórki (przez uproszczoną stronę serwisu biletowego, specjalnie dla komórek).

Problemem przy takich transakcjach jest sposób dokonania płatności. Na DB w systemie można zapamiętać numer swojej karty płatniczej, i później dzięki temu łatwo kupować bilety przez komórkę. U nas bardziej od płatności numerem karty rozpowszechnione są szybkie e-przelewy, a to już nie jest takie proste do wykorzystania w przypadku wielokrotnych płatności (trudno wykonać e-przelew przez komórkę).

Potwierdzenie nabycia biletu przychodzi u Niemców w postaci MMSa.

W Polsce kupno biletów przez komórkę jest możliwe w pociągach Arriva (system moBilet), ale tylko na niektórych relacjach. Płatność może odbywać się tam z wcześniej zasilonego specjalnego konta, albo w trybie post-paid (jako polecenie zapłaty z konta bankowego). Ten drugi sposób to bezpośredni przeszczep z Niemiec, gdzie powtarzalne płatności poprzez polecenie zapłaty są bardzo popularne.

W WKD również można kupować bilety przez komórkę (system mPay), a w strefie wspólnego biletu ZTM-KM obowiązują warszawskie bilety miejskie (dobowe i dłuższe), które również można kupić komórką - i jest to akceptowane w pociągach.

Chodzą słuchy że bilety do Rzymu będzie można jedynie zamówić przez IPR, a sama zapłata będzie już nie przez Internet. Takie pół-rozwiązanie...
Bahnfahren ist unser Business
Odpowiedz

#50
Coś to wszystko zmierza w kierunku unowocześnień. Jako ciekawostkę podam, że będąc w Krakowie zauważylem, że miejska komunikacja także obsługuje Mobilet. Nie długo każdy pokaże bilet zakupiony w inny sposób.
Odpowiedz

#51
kris123 napisał(a):Niedługo każdy pokaże bilet zakupiony w inny sposób.

I bardzo dobrze, jak każdy wygodnie kupi bilet w najdogodniejszy dla siebie sposób, to chętniej pojedzie koleją czy komunikacją miejską.
Bahnfahren ist unser Business
Odpowiedz

#52
kris123, a czy to utrudnienie? Nie, tak jak wspomniał psim - mi wygodniej kupić w automacie, to kupię w automacie (chociaż wczoraj we Wrocławiu przyjął moje pieniądze, nie wydrukował biletu ani nie wydał reszty), ktoś inny woli przez internet - proszę bardzo, można i tak.
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#53
Zgadzam się. Każdy niech robi jak mu wygodniej. Ja wolę w KB , pytanie tylko czy jakieś zostaną
A co do automatów to te lubią wydawać 500-lirówki. Ostatnio drugi raz mi tak wydało. jest na to sposób. Płać odliczoną kwotą .
Odpowiedz

#54
Zareklamowałeś? Trzeba to reklamować, to będą mieli podstawę zgłosić się do producenta o lepsze wyregulowanie automatów. Nie wolno takich przypadków zlewać.
Bahnfahren ist unser Business
Odpowiedz

#55
Ok. Mam te monety, mam wydruk. Złożę w takim razie reklamację.
Odpowiedz

#56
Wieści z frontu: ma być zwiększona elastyczność funkcji wymiany biletu. Zakupiony bilet będzie można (najpóźniej w przeddzień ważności) bez dopłat czy komplikacji wymienić na dowolny (tj. również na inną trasę), pod warunkiem że nowy bilet będzie w tej samej cenie lub droższy od pierwotnego. W tym ostatnim przypadku oczywiście będzie niezbędna dopłata.
Bahnfahren ist unser Business
Odpowiedz

#57
Mówisz oczywiście o biletach sprzedawanych na IPR?
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#58
Oczywiście.

Będzie to wykroczenie również poza to, co jest możliwe obecnie w kasach. No i dobrze, bo taka internetowa wymiana jest bezkosztowa dla przewoźnika - nie angażuje czasu pracy kasjerki, a jedynie systemu internetowego wystawiania biletów, co jest pomijalne.
Bahnfahren ist unser Business
Odpowiedz

#59
A to przydatna opcja, bo do tej pory bilet niewykorzystany przepadał, żadnej opcji zmiany relacji nie było - mądrze myślą w PR, trzeba im to przyznać. Przydałoby się jak najszybsze wdrożenie sprzedaży biletów na REGIO, na to czekam z największym utęsknieniem.
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#60
Niekoniecznie przepadał, dostępna była i jest funkcja zwrotu biletu nabytego przez IPR - z potrąceniem odstępnego bodaj 15%. Automatyczna - gdy zgłosimy zwrot najpóźniej w przeddzień ważności biletu.

Zwrot jest możliwy również w dniu niedoszłego przejazdu i później - ale wtedy jest problem, bo sprawę trzeba załatwiać formalnie, korespondując z białkiem (tak informatycy określają ludzką obsługę biurową ;-) ), i czasami można spotkać się z absurdalnymi żądaniami - typu: przesłanie pocztą oryginału biletu (!) poświadczonego o niewykorzystaniu - co jest oczywistym debilizmem, gdyż sami ten bilet drukujemy i możemy mieć nawet 5 takich "oryginałów", z czego 3 poświadczone...

Strasznie mnie takie zdarzenia wkurzają.

mikrobart, prace nad REGIO nadal trwają. Autentycznie - dzieje się, są postępy. Tak że bez obaw, będzie, i to zapewne będzie od razu pełen wypas, z wszelkimi ofertami specjalnymi, itp.
Bahnfahren ist unser Business
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Koniec sprzedaży biletów PR w Koleo Adams 2 2 954 15.06.2018, 13:02
Ostatni post: norbis97

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.