• 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Maszyniści stażyści PKP Cargo
Pracując w Cargo ma się normalny grafik na cały miesiąc?
  Odpowiedz
Teoretycznie tak, w praktyce telefony w środku nocy też się trafiają.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
  Odpowiedz
Hej witajcie, ktoś się orientuje kiedy idzie kurs z budowy w południowym cargo?
  Odpowiedz
Ja zaczynam szkolenie na świadectwo od 1 lipca w Łodzi, pani naczelnik Grynk.. w Warszawie wręcz zniechęcała nas do podjęcia pracy " panowie wiecie ze na początku nie ma zarobków, szkolenie trwa 2.5 roku, w ciągu miesiąca w łodzkim okręgu wyjeździcie przy dobrych wiatrach 60h z wymaganych 1200, pierwsze urlopy dopiero w grudniu.."  Z takim podejściem to nie dziwie się że maszynistów brakuje. Ale przynajmniej była z nami szczera ? Ja jednak marzyłem o tym zawodzie od dziecka i już miesiąc po kursie się udało dostać, kolega jeździ w Kutnie w cargo i mówi że przetrwac szkolenie a później już tylko lepiej ? Ktoś ma jakieś ciekawe informacje opinie na temat pracy na Olechowie??
  Odpowiedz
Lepszy wróbel w garści niż kanarek na dachu. Ja na licencji też miałem takie podejście że byle szybko, szybko jak najszybciej kręcić kołem. Siadając raz, drugi za nastawnik uświadomiłem sobie, że jednak warto coś tam wiedzieć jak jakaś usterka wyskoczy na szlaku, bo defektować z głupiego powodu nie jest sztuką (oczywiście pomijam temat co powinien robić warsztat i dlaczego tego nie robi). Fajnie jest wiedzieć który bebech boli maszynę i dlaczego nie chce się uruchomić, albo czemu się WS'a nie da zamknąć. A kasa? No wiadomo szaleństwa nie ma, ale po pierwszych trzech miesiącach będzie lepiej, a potem jeszcze lepiej. Nie wiem jak to jest w Cargo od "kuchni", bo jeszcze nie podpisałem z nimi żadnego kwita, ale jeśli chodzi o wymagany ustawą okres szkolenia - możesz być pewien, że zadbają o to żebyś przerobił wszystkie godziny zgodnie z rozporządzeniem i ani jednej godziny mniej czy więcej.
  Odpowiedz