Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Brakuje kuszetek, wagonów sypialnych i restauracyjnych
#1
PKP Intercity uszczuplają zestawienia swoich pociągów. Na dwa miesiące przed Światowymi Dniami Młodzieży i startem sezonu letniego, w pociągach przewoźnika brakuje kuszetek, wagonów sypialnych, wagonów barowych a nawet wagonów drugiej klasy o odpowiednim standardzie. Ze względu na brak ważnych rewizji wagonów przewoźnik wycofał się z oferty „Tania Kuszetka”.

Jest też pogorszenie oferty w pociągach IC. W tej kategorii miano zestawiać pociągi wyłącznie z klimatyzowanych wagonów, zmodernizowanych lub wyprodukowanych niedawno (w ramach kategorii IC kursują także ezt Dart i Flirt). Od początku dołączano do nich także wagony z ofertą gastronomiczną.

Tymczasem w bardzo wielu pociągach IC zaczęto odchodzić od praktyki zestawiania ich z nowoczesnego taboru. Dobry przykład to pociągi IC Orion i IC Słupia, które ze starymi wagonami typu 111A jeżdżą nawet w dni powszednie, nie można więc mówić o rezerwowym wzmocnieniu. Wagonów restauracyjnych brakuje już nie tylko w pociągach IC, ale nawet we flagowych ekspresach kursujących pomiędzy Warszawą a Berlinem.

Jeśli nawet przewoźnik zdąży z wieloma rewizjami wagonów, po policzeniu potencjału miejsc siedzących całego swojego taboru, okaże się, że wzrośnie on w stosunku do 2014 roku nieznacznie, i tylko po wypożyczeniu wagonów od Kolei Czeskich.

Więcej
Odpowiedz

#2
To było do przewidzenia już po filmiku bodajże z 2014 roku gdzie chłopak wrzucił na youtuba film jak chodzi po bocznicy IC i pokazuje ile wagonów stoi w odstawce i to wagonów które z zewnątrz wyglądały na sprawne i to w bardzo dobrym stanie a którym należało zrobić tylko rewizje bo stały np. od 2 - 3 miesięcy z powodu zakończenia poprzedniej.

Pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz

#3
sm31-131, masz może linka na YT z tym?
Odpowiedz

#4
No dobrze, ale...kuszetki? To nie lata 80., te wagony są przeżytkiem. Nie pośpisz lepiej niż w zwykłym wagonie, a dopłacać musisz. Jedyny plus to odosobnienie od reszty składu.
Jaro

Odpowiedz

#5
ET40 napisał(a):No dobrze, ale...kuszetki? [...] te wagony są przeżytkiem. Nie pośpisz lepiej niż w zwykłym wagonie
Jak sobie pościelesz tak sie wyśpisz. 8-) Ja wolę na leżaco niż na siedząco.
Odpowiedz

#6
Może w kuszetce na górnym duszno latem, na środkowym twardo i te wyżłobienia na nagłówki są źle zrobione i sie wrzynają ale na dolnej kanapie jak się uda zdobyć miejsce można spać wygodnie.

Zresztą do spania w wygodzie jest Sypialny, niestety za dopłata 80 zł. Kuszetka to wagon do leżenia. Nawet jak się nie pośpi, to się poleży. Człowiek w nocy jest przyzwyczajony do leżenia a nie siedzenia.

Biorąc pod uwagę, że zawsze jak jechałem było dużo chętnych nawet na stare kuszetki, zazwyczaj pełne obłożenie. Zawsze mnie dziwiło, czemu nie poremontują kuszetek by dać ich więcej i zarobić więcej skoro są chętni. W Czechach nocny pociąg ma dużo kuszetek i sypialnych i jeden - dwa siedzące, u nas na odwrót. No ale na naszej kolei logiki nigdy nie było.
Mám rád Českých Drah.
Odpowiedz

#7
ET40 napisał(a):No dobrze, ale...kuszetki? To nie lata 80., te wagony są przeżytkiem. Nie pośpisz lepiej niż w zwykłym wagonie, a dopłacać musisz. Jedyny plus to odosobnienie od reszty składu.

Jak są na to amatorzy, to niech jedzie. Ja natomiast ani na to, ani na sypialny bym się nie skusił.
Odpowiedz

#8
A na co byś się skusił? Na Orient Express? Nie każdy ma parcie na luksusy.

Zresztą o ile kuszetka faktycznie jest ciasna i ma twarde łóżka to co Ci nie pasuje w sypialnym?
Mám rád Českých Drah.
Odpowiedz

#9
Przynajmniej mi nie pasuje, cena i brak możliwości dokupienia do biletu Weekendowego. Choć kuszetka też jest dość droga jak na polskie realia.
Odpowiedz

#10
Gordon napisał(a):A na co byś się skusił? Na Orient Express? Nie każdy ma parcie na luksusy.

Zresztą o ile kuszetka faktycznie jest ciasna i ma twarde łóżka to co Ci nie pasuje w sypialnym?

Cena. :-) Nocą to dla mnie bez różnicy czy leże, czy siedzę pół zgięty. To mi gwarantuje przedział I klasy. Słabo się śpi w nieswoim łóżku. :-)
Odpowiedz

#11
Wagonów nie brakuje, tylko rewizji brakuje. Kolejny kwiecisty błąd ze strony IC, i tuż przed sezonem. Kilka lat starania się o pasażera i w ciągu najbliższego lata wszystko zostanie zniweczone. A może PKP IC myśli że cokolwiek się nie stanie, to i tak pasażer wybierze pociąg z myślą "zapowiada się dobra podróż".

Z ostatniej mojej podróży pociągami niestety nie mam dobrych wspomnień.

TLK Rataj - tu było OK
IC Ślęża - opóźniony na starcie o 35 minut, dla mnie to absurd. W pociągu frekwencja 150%, plus w bezprzedziałowym przy moim fotelu niedziałające pneumatyczne drzwi. W rezultacie piękny zapach z toalety plus uspokajający hałas Smile

TLK Błyskawica - niedziałająca klimatyzacja w wagonie 1 klasy! Przepełnienie, opóźnienie 30 minut, nadgorliwość drużyny konduktorskiej, bałagan z numeracją wagonów.

Postanowienie na wakacje, unikać PKP Intercity.
Odpowiedz

#12
przem710 napisał(a):Postanowienie na wakacje, unikać PKP Intercity.

W Twoim przypadku, to nad morze kiblem sobie możesz pojechać. :-) Ale ogólnie to raczej zaleciłbym unikanie pociągów sezonowych. Wiadomo, że tam szrot największy zewsząd wynajdą.
Odpowiedz

#13
Już tak odbiegając od tematu, pod czas sezonu najlepiej unikać morza Wink Korki, tłumy, drogo, parawany itp.
Odpowiedz

#14
Nie no, w styczniu przy -20 stopni zawsze lepiej... :-D
Odpowiedz

#15
Można jechać w góry...ale jeśli koleją, to bez PKP IC trudno się obejść. ;-)
Jaro

Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pociągi - IC, TLK, EIC - gdzie brakuje wagonów SAP102 2 2 565 14.11.2018, 18:06
Ostatni post: EN57fan
  Ceny miejsc w wagonach sypialnych i kuszetkach Doktor 2 3 015 06.08.2018, 18:49
Ostatni post: Doktor
  Dlaczego ilość wagonów sypialnych spada w pociągach nocnych? gurski 2 2 407 03.08.2018, 18:53
Ostatni post: amder555
  Jakich połączeń brakuje? SAP102 47 17 495 08.01.2017, 11:54
Ostatni post: rustsaltz

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.