Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rekrutacja i szkolenie
#31
No tak przez PUP ale oni wymagają sobie aby była gwarancja pracy. Ja aplikowałem do IC, z CSiD dostałem odpowiedź że w tym tygodniu powinni kontaktować się z wybranymi osobami, więc mogę iść na kurs do CSiD i żeby mi to sfinansował PUP ale PIC musi mi wystawić uwiarygodnienie zatrudnienia czy coś takiego.
Odpowiedz

#32
Piotr84 napisał(a):Na stronie Intercity w zakładce aktualne oferty pracy są szczegóły i możliwość aplikowania

Dzięki serdeczne kolego! Czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć czy mam jakieś szanse na dostanie się na taki kurs? Na jaki okres zostanę zatrudniony, czy dostanę przywileje kolejowe no i wysokość pensji? Obecnie pracuje już 8 miesiąc na kolei na tzw. umowie - zlecenie..
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Odpowiedz

#33
Dostałem zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną do CSiD w Krakowie.Teraz właśnie pojawiają się schody, bo jakby mi się udało dostać na kurs to muszę teraz załatwić bon szkoleniowy w PUP na który oczywiście liczę. Musiałbym też sam sobie opłacić 700 zł za badania co już jest pewnym ryzykiem, bo co jak ich nie przejdę, kasy z powrotem nie dostanę. Teraz nie wiem, bo oczekuję też na ofertę z Cargo Service a oni zaś opłacają badania.
Odpowiedz

#34
To tak trochę szału nie ma.. Czyli nie mam co liczyć na Warszawę nawet.. Big Grin No nic.. Będę dalej pracował na kolei.. Big Grin Skoro złożyłeś podanie tzn, że jednak chcesz pracować. Więc badania to dla Ciebie błahostka. Big Grin
Odpowiedz

#35
Pracować chcę, a badania to nie taka błahostka jak się słyszy że wiele osób ma problemy je przejść Wink
Odpowiedz

#36
Jeżeli masz jakieś wady to zapewne nie przejdziesz badań. Big Grin
Odpowiedz

#37
Jeżeli czujesz, że wzrok, słuch masz dobry lub bardzo dobry, albo miałeś w przeszłości jakieś badania audiologiczne lub okulistyczne, które przeszedłeś bezproblemowo (ja mam co najmniej raz w roku Tongue) to możesz zaryzykować, jeżeli oczywiście masz te 7 stów i nie zachwieje to jakoś dramatycznie twoją równowagą finansową.
Jaro

Odpowiedz

#38
Obawiam się jedynie wzroku, bo mam słabsze jedno oko, ale byłem u okulisty, udało mi się przeczytać wymaganą 3 linijkę od dołu, lekarz stwierdził że to powinienem przejść. Piję karotki, ćwiczę oko żeby było w najlepszej formie Wink Jednak mimo wszystko pewne ryzyko istnieje. Będę próbował żeby sfinansował mi te badania PUP jak się dostanę na kurs. Gdybym wiedział że przejdę to z ochotą wydałbym te 700 zł, a tak to piechotą taka kwota nie chodzi Wink
Odpowiedz

#39
Łeeee, 3 linijka od dołu to nie tak źle, jeżeli ja mam wzrok praktycznie doskonały, a z ostatnią mam problemy.
Jaro

Odpowiedz

#40
To mnie "pocieszasz" mówiąc o doskonałym wzroku i masz problemy z przeczytaniem najmniejszych liter/cyfr :-P Ja oceniam oczywiście swój wzrok na dobry ale odczytywanie trzeciej linijki to jest na styk.
Odpowiedz

#41
Wydaje mi się, że zaczął się kolejny nabór do IC.. Poprzednie ogłoszenie na stronie IC było z dnia 31.12 poprzedniego roku... Teraz jest chyba aktualizacja do 19.01.. Można próbować kolejny raz chyba. Big Grin
Odpowiedz

#42
Witam kolegów i koleżanki (jak są) Smile

Mam pytanie odnośnie przyjęcia na stanowisko maszynisty. Chciałbym zapytać jak jest z służbą wojskową i kategorią uzyskaną na komisji wojskowej?

Czy podczas rekrutacji, badań lekarskich takowa książeczka jest potrzebna, czy trzeba się spowiadać z kategorii uzyskanej na komisji wojskowej?

Powiedzmy, że kiedyś chorowałem na jakąś chorobę (niezbyt groźną, byłem po prosu pod obserwacją lekarza specjalisty, robiłem kontrolne badania, a z czasem dorośnięcia moja przypadłość się sama wyleczyła, ustała.). Na Wojskowej komisji lekarskiej otrzymałem kategorię D i zostałem przeniesiony do rezerwy.
Teraz już jak wspomniałem, nie mam żadnych problemów z dawną przypadłością z lat młodzieńczych, robiłem nawet kilka lat temu badania kontrolne które to potwierdziły.
Obecnie nie jestem pod żadną opieka lekarza specjalisty.

Ogólnie mam otwarta drogę do zaczęcia kariery jako maszynista i trochę mnie nie pokoi ta dawana uzyskana kategoria? Czy w jakimś stopniu może mi to pokrzyżować plany, czy ktoś to sprawdza?
Proszę o wszelkie informacje na ten temat.

Pozdrawiam serdecznie
Odpowiedz

#43
Jak się komuś przypomni to sprawdza i pyta dlaczego się w wojsku nie było. Jeżeli jesteś z rocznika 92 lub wyżej to po prostu się nie załapałeś do wojska i tyle.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#44
Jestem niestety z przed rocznika 92, końcówka lat 80-tych...

No tak ale na pytanie dlaczego się nie było w wojsku można powiedzieć, że ze względu na szkołę, a co do sprawdzania to jak to wygląda w praktyce?
Kto to ewentualnie sprawdza i jak to wygląda?
Ktoś każe nam takową książeczkę pokazać do wglądu?
Co w przypadku gdy Pan X powie, że miał kat. A, a w wojsku nie był ze względu na szkołę?
Ktoś każe mu pokazać książeczkę? Udowodnić to?
Odpowiedz

#45
Pokazanie książeczki wojskowej, o ile gdziekolwiek jest wymagane, to już raczej pro forma.

rustsaltz, ja jestem z 1991, a nie byłem w wojsku, bo nie musiałem, zdaje się, że już '90 nie powoływali...
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Wink Szkolenie Sygnalista Kolejowy kara 30.000 zł ?? bartlomiejn 0 323 13.01.2024, 15:43
Ostatni post: bartlomiejn
Question Rekrutacja - intercity 2022 nnaancy 1 1 681 11.10.2022, 17:58
Ostatni post: MegaTVHD
  Szkolenie na rewidenta w PKP Cargo. pawel199 2 1 946 10.06.2021, 20:21
Ostatni post: Matek900
  Szkolenie w USŁUGI SZKOLENIOWO-HANDLOWE JB Józefa Boczkowska. Szczecin i Police szarkiszark 2 2 494 22.12.2019, 16:57
Ostatni post: szarkiszark
  Rekrutacja na konduktora IC DamianT 1 6 305 30.07.2015, 09:22
Ostatni post: jarząbek019

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.