Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zdjecia pociągów, a mechanicy i inni pracownicy kolei
Cytat:Dawniej, gdy chodziłem na stacje czy szlak nagrywać brałem koleżanki ze sobą.
Fajny sposób na podryw - "Ej, mała, choć na dworzec.... ponagrywać" :-O :-O
...
Odpowiedz

Każda metoda jest dobra Big Grin. Aczkolwiek ja wolę z wielu względów szlak (na wzięcie koleżanki, nie na foty).
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

W życiu już raz mi się zdarzyło zobaczyć kopulującą się na trawce parę, a obok statyw z aparatem / kamerą.
Jak już ich przejechaliśmy to spojrzałem w lusterko i widok niczym z Indii - nagle wszystkim ludziom zachciało się powietrza i tłumnie wystawili swoje głowy i całe tułowia zza okna, spoglądając w kierunku przeciwnym do kierunku jazdy Smile
...
Odpowiedz

Dziś w Gnieźnie po 15 przy peronie 2 stał pociąg Mieszko do Gdyni, więc poszedłem na 2 peron, robię fotki EP07-1038 i po jakimś czasie przychodzi do mnie kierownik pociągu i pyta czy robię zdjęcia, to ja na to że tak, on z uśmiechem "To rób tak by mnie nie było widać".
Odpowiedz

Chociaż uprzejmie to zakomunikował, z uśmiechem a nie z palcowym pozdrowieniem ;-)
Jaro

Odpowiedz

Na początku się trochę przestraszyłem bo fotki robię od 2 tygodni. Ale gdyby było więcej czasu do odjazdu to jak bym zagadał to pewnie by się zapytał maszyniście czy mogę wejść do EP07. A co do SOK to jak ich widzę to raczej nie chce mi się biegać z peronu na peron i w ogóle robić fotek.
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.kolejgniezno.cba.pl">www.kolejgniezno.cba.pl</a><!-- w -->
Odpowiedz

Zasadniczo to ja zawsze jak robię staram się robić tak aby nie było widać żadnej osoby, ewentualnie plecy. Wczoraj miałem podobny przypadek, miły maszynista wpuścił mnie do kabiny i pozwolił robić zdjęcia jednak na początku zaznaczył tak aby nie było jego osoby widać. Dla mnie jest to zrozumiałe wszak nie każdy chciałby ot tak nagle swój wizerunek zobaczyć na youtube czy innym serwisie.

Co do SOK-istów sam się wczoraj trochę zdziwiłem kiedy robiłem zdjęcia, bo panowie przejechali koło mnie wyrażnie patrząc się na mnie ale nawet się nie zatrzymali, mimo, że z założenia stałem na miejscu niezbyt ogólnodostępnym ;-)
Odpowiedz

Jeśli chodzi o panów z SOK to ja rozumiem że przepędzają ludzi robiących zdjęcia z torowisk i innych niebezpiecznych miejsc gdyż w ten sposób dbają o nasze i innych osób bezpieczeństwo. Ale jeśli robiąc zdjęcia na peronie Warszawa Wschodnia podchodzi do mnie SOKista i chamskim testem zagaduje "idź Pan stąd bo przeszkadza Pan w pracy" dziwne stojąc na peronie w miejscu ogólnie dostępnym komu ja mogę przeszkadzać w pracy hmmm.
Odpowiedz

Valcyte napisał(a):Jesli chodzi o panow z SOK to ja rozumiem ze przepedzaja ludzi robiacych zdjecia z torowisk i innych niebezpiecznych miejsc

Bo nie ma prawa robienia zdjęć z niedostępnych miejsc. Robienie zdjęć z miejsc ogólnodostępnych jest legalne.
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

Ja nie wychodzę po za perony i zawsze ok 1m od białej linii. Nie chce się narażać SOK. A zdarzyły się wam jakieś sugestie ze strony znajomych? U mnie było oburzenie ze strony znajomych, że wstawiam fotki na Facebook i zostałem uznany za debila bo robię fotki pociągom.
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.kolejgniezno.cba.pl">www.kolejgniezno.cba.pl</a><!-- w -->
Odpowiedz

Nie no jeśli chodzi o takie opinie od znajomych to nie choć moja własna żona powiedziała kiedyś, że mi się w d...e poprzewracało od tych pociągow itd. Zrobiła mi zakaz na wydatki związane z akcesoriami do lustrzanki :/ ale po paru małych prezencikach stwierdziła żebym wracał do tego co lubię bo w domu mi odbija Big Grin
Odpowiedz

Dobrze mieć jakieś zainteresowania.
jarząbek019, Współczuję ci takich znajomych bo przecież nie robisz nic zdrożnego.
Ja nie wstawiam swoich zdjęć do internetu bo nie chcę.
Valcyte, SOK-ista powinien podać podstawę prawną,w przeciwnym razie rób dalej zdjęcia.
Odpowiedz

Dzisiaj, fotografując 201E Wiskolu złapałem na fotografii mechanika lokomotywy, który z racji dużej temperatury na dworze stał w oknie bez koszulki. Gdy zaczął za mną krzyczeć pomyślałem, że pewnie zaraz zacznie mnie gonić - okazało się, że Pan jest miłośnikiem kolei, poprosił mnie tylko pół żartem - pół serio, żebym w telewizji tych zdjęć nie publikował, bo dobrej rzeźby klatki piersiowej to on nie ma ;-)
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

mikrobart, dobre,dobre to było,że niby nie ma dobrej rzeźby klatki piersiowej :-D

Równy gość z tego mechanika a przy tym świadom niedoskonałości swojej fizjonomii.

Fajnie,że wszystko skończyło się z humorem.
Odpowiedz

Z negatywnych reakcji to zauważyłam tylko dziwne przyglądanie się.
Poza tym spotykam się z życzliwym nastawieniem. Maszynistom zdarza się mrugnąć światłami, puścić Rp1 (nawet na Centralnym), pomachać Smile kiedyś jeden spytał czy ma się uśmiechnąć jak będą koło mnie przejeżdżali Smile Innym znów razem jak nawet mi panowie ładnie z uśmiechem zapozowali przy włączonym świetle w kabinie do zdjęcia Big Grin (robiłam tradycyjnie z peronu) i to oni mi często machają (już ich rozpoznaję). Była nawet sytuacja, że czekałam na odjazd BWE (na Centralnym) i maszynista mi z Husarza puścił Rp1 żebym uważała, bo zaraz będą ruszać Big Grin Szkoda, że wtedy jeszcze się nie nagrywało, bo fajnie by to w filmie wyszło Smile Sympatyczne także było jak filmowałam Push-Pulla i maszynista zaczął poprawiać fryzurę do filmu Smile W jednym filmie widać z kolei, że elfy mi ładnie się zatrzymywały na samym początku peronu, tuz przede mną (stałam za barierką przy schodach - zejściu z peronu więc miałam fajny widok od dołu) żeby mi dobre ujęcie zrobić Big Grin

Co do reakcji SOK/Policji to tylko raz mi się gościu dziwnie przyglądał jak WKD filmowałam, a tak to się spotykam z uśmiechem lub obojętnością. Jakiś czas temu jak za BWE po schodach na Centralnym biegałam to policjanci się podśmiewali (widać, że to było pozytywnie, a uśmiech w stylu: że nawet dziewczyna lata za pociągami Big Grin).

Przyznam, że wczoraj jak mnie zaniosło na Lotnisko Chopina to miałam lekkiego pietra, że ktoś mi może zwrócić uwagę, ale na szczęście udało się Smile

Kolej damskim okiem
elf KM girl
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zdjęcia kolei lat 70' Alek 0 572 11.01.2023, 15:48
Ostatni post: Alek

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.