Ocena wątku:
  • 7 głosów - średnia: 4.43
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wnioski, zauważone błędy, propozycje zmian
1. Temat lokomotyw Gama 111Eb-004 - Z tego co mi wiadomo to ta lokomotywa została odstawiona na teren Pesy.
Opcji jest kilka**:

a) ID pozbyło się tej lokomotywy ze względu na brak zapotrzebowania (chociaż nie wiem czy Pesa byłaby skłonna na odkupienie 4 letniej lokomotywy)
b) ID odstawiło do Pesy te lokomotywę na P4 i podjęto decyzję o jej sprzedaży.
c) Pojazd zostanie przebudowany na typ 111Ed i dlatego został odsprzedany Pesie.

** To tylko spekulacje

2. Temat Impulsów 
Wiesz co, tak naprawdę to jest tutaj bardzo duży bałagan.
Formalnie są 4 warianty tych pojazdów zgodnie z SIWZ (oficjalnie) ale to, które i gdzie trafią to jest wielka niewiadoma, patrząc na małoseryjną produkcje tych pojazdów. 

Pewne jest jedno - dwutrakcyjne Impulsy (36WEh) trafią na pewno do województwa Lubuskiego i z tego co wiem to także do województwa Zachodniopomorskiego. SZT w postaci 36WEhd na razie są produkowane i tych egzemplarzy będzie trochę ale do kogo trafią tego oficjalnie nie wie jeszcze nikt.
Być może te pojazdy dla woj. Zachodniopomorskiego to będą właśnie 36WEhd, zamiast 36WEh ale nie dam sobie ręki uciąć.

@KazET21224142 - Kiedyś pisałem Ci i pewnie nie jestem odosobniony, że na RK poziom wiedzy większości "redaktorów" jest niski. Nie bez przyczyny panuje powiedzenie, ze RK to kolejowy "pudelek", który jest w zasadzie portalem plotkarskim. Ja znając się na budowie taboru i SRK naprawdę jak czasem czytam to chciałbym mieć możliwość usunięcia pewnych artykułów, ze względu na błędy merytoryczne jak choćby nazwanie 36WEhd EZTem bo ma przekładnie elektryczną - idąc tym tropem znakomita większość lokomotyw spalinowych w Polsce i Europie (i w sumie to na świecie) byłaby pojazdami elektrycznymi ,bo przecież mają przekładnie elektryczne. I tu jest kolejna głupota, ponieważ większość typowych pojazdów elektrycznych przenosi moc i moment obrotowy silników trakcyjnych na zestawy kołowe przez przekładnie mechaniczną w formie przekładni zębatej lub wału Cardana ...

Co do oznaczeń to zauważ, że te pojazdy nie mają jeszcze nadanych numerów EVN więc tu może się jeszcze sporo zmienić. Ale przyznaje, jeżeli KW użytkowałyby te pojazdy to nazwa serii SN** byłaby jak najbardziej prawidłowa, choć uważam, że dalej nie zmieniłoby to faktu, ze typ pojazdu to 36WEhd, a nie ***M.
Odpowiedz



Wiadomości w tym wątku
RE: Wnioski, zauważone błędy, propozycje zmian - przez Kacpix - 04.10.2017, 12:01
RE: Wnioski, zauważone błędy, propozycje zmian - przez bodek610 - 20.07.2019, 18:35
RE: Wnioski, zauważone błędy, propozycje zmian - przez KUBUTECH911 - 12.10.2020, 21:58

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
34 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.