Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pociągi nocne - bezpieczeństwo
#1
Dawno nie jechałem pociągiem a jeszcze dawniej nocnym.
Muszę ruszyć w trasę i zastanawiam się nad podróżą pociągiem nocnym - "Przemyślanin".
Poczytałem torchę fora i mam obawy odnośnie kradzieży. Tylko sęk w tym, że te relacje są z 10-15 lat wstecz - więc to wszystko może być nieaktualne w 2023r.

W nocy chciałbym spać, dlatego wagon bezprzedziałowy raczej odpada (za dużo światła).
Kuszetka/Sypialny - niedostępne lub brak miejsc.
Byłem wczoraj na stacji i 90% ludzi w tym pociągu siedziało w wagonach bezprzedziałowych, w przedziałowych był luz 1-2 osoby, a 1 klasa - w dużej części puste - pewnie na dalszej częśći  trasy to się zmieni.

Pytanie 1 - czy obecnie w 2023r jest bezpieczne pod kątem kradzieży w wagonach przedziałowych w nocy? Wagony z tego co widziałem w większości mają monitoring (przedziałowe i bezprzedziałowe).
Pytanie 2 - Lepiej brać przedziałowy 1 czy 2 klasę?
Pytanie 3 - Czy można za zgodą konduktora zamknąć przedział jeśli innym pasażerom by to nie przeszkadzało ? Jęśli tak to czym ? [Obrazek: icon_smile.gif]
Odpowiedz

#2
Generalnie problem "wesołego towarzystwa" dotyczy głównie pociągów letnich. Jeśli chodzi o kradzieże to cóż, wiadomo, ze jest bezpieczniej niż jeszcze te naście lat temu, jednak zawsze coś może się wydarzyć.
Moim zdaniem jeśli chodzi o bezpieczeństwo to druga klasa (zdecydowanie więcej ludzi).
Wątpię by konduktor się zgodził na zamknięcie przedziału, ale jeśli już to klucz kwadrat.
Odpowiedz

#3
Osobiście spotkałam się z propozycją konduktora w kontekście zamknięcia przedziału w drugiej klasie. Było to w ubiegłym roku, pod koniec listopada. 
Konduktor sprawdził nam bilety, zanotował na jakiej stacji kto wysiada i to tyle. Pamiętam, że w tamtym pociągu był ogromny problem z wagonami do spania (zarówno kuszetki, jak i sypialniane). Pewnie dlatego spotkałam się z większą przychylnością.

Jeżeli chodzi o kradzieże - jak w odpowiedzi wyżej, istnieje pewne prawdopodobieństwo, jednak faktycznie są kamery (o wątpliwej kondycji, ale są ). Latem, kiedy młodzieży jeździ więcej, mam wrażenie, że pada więcej głupich pomysłów w stylu "Ej, zabierz mu słuchawki".

Co do klasy - uważam, że nie ma reguły, co do większej czy mniejszej liczby kradzieży, czy ogólnego bezpieczeństwa. Ludzie są tak, czy tak nieprzewidywalni.
Odpowiedz

#4
Ja szczerze powiem, że już od lat nie podróżuję nocnymi pociągami. 
Właściwie nawet i dziennymi pociągami od iluś lat już nie podróżuję, bo nie mam gdzie i do kogo podróżować. 
Jedynie podróżuję na bardzo krótkich trasach regionalnymi pociągami, w Kolejach Mazowieckich. 
Mieszkam w Pionkach niedaleko Radomia i przywrócono z powrotem dalekobieżne połączenie: Lublin - Szczecin przez Pionki Zachodnie, ale już nie w nocy, a w dzień. 
I to jest połączenie jeszcze wydłużone, gdzie o kilka godzin dłużej pociąg ten jedzie w kierunku Szczecina. 
O ile się tutaj nie mylę.
Natomiast czy jest niebezpieczniej w nocnych pociągach niż było kiedyś? 
Nawet tego nie wiem.
W dzieciństwie wychowywałem się na torach kolejowych szczecińskiego dworca i stąd pozostał sentyment do kolei.

Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Bezpieczeństwo na nocnych trasach misiu79 129 61 172 30.11.2018, 13:36
Ostatni post: EN57fan

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.