Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pozostałości kolei na północy Mazowsza
#1
Jadąc przez ulice niedaleko dworca kolejowego w Ostrołęce gdzieniegdzie można zobaczyć budynki PKP. Raczej pozostałości. Kilka lat temu jeden z nich się palił. Do dziś widać pozostałości po pożarze. Lokomotywownia, czasem spotykana w ilostanie nie wygląda naepiej. Z wieży ciśnień odpada tynk. Obok kanału przeglądowego dawniej stał płot. Obecnie przed wejściem na pomost chroni jedynie barierka. Jak na miejsce, gdzie stoi jest zbyt niska. Nie pamiętam nawet kiedy ostatni raz skorzystałem z kasy biletowej (zamknięta od lat). Jadąc obok torów widać zardzewiałe znaki, czasem budynek. Dwa stoją na pobliskim Grabowie. Stary, zgięty semafor świadczy, że kiedyś jechał tędy pociąg. Na torach za nim ( czasem także przed) na torze rosną drzewa. Z Ostrołęki odjeżdżają pociągi do Tłuszcza i jeden do Warszawy. W nocy można się wystraszyć pociągu-widmo czyli lokomotywy SM42 odbijającej światło z wagonu.

Ostatnio jednak zaczęto remont trasy do Chorzeli. Może nie będzie to zapomniany szlak na uboczu, po którym ostatni pociąg jechał w 2007 roku.
Znacie tą stacje i okolicę?
Odpowiedz

#2
Tak, z opisu można wywnioskować, że mowa o stacji kolejowej w Ostrołęce oraz jej okolicy. Opisuje Pan/Pani wiele charakterystycznych elementów tej stacji, takich jak budynki PKP, lokomotywownia, wieża ciśnień, torowisko, zardzewiałe znaki, budynek semafora, oraz fakt, że ostatnio zaczęto remontować trasę do Chorzeli.
Stacja w Ostrołęce ma swoje historyczne i kulturowe znaczenie, a opisane przez Pana/Panią zmiany i zaniedbania również są charakterystyczne dla wielu stacji kolejowych w Polsce. Remont trasy do Chorzeli może być pozytywnym sygnałem dla rozwoju infrastruktury kolejowej w regionie.
Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące stacji kolejowej w Ostrołęce lub jej okolicy, chętnie pomogę.___________________________
<!--td {border: 1px solid #cccccc;}br {mso-data-placementConfusedame-cell;}-->https://otomedi.pl/ranking-nawilzaczy-powietrza/
OdpowiedzSkocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.