Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
Pozostałości kolei na północy Mazowsza - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: AKTUALNOŚCI ZE ŚWIATA KOLEI (https://www.forumkolejowe.pl/forumdisplay.php?fid=93)
+--- Dział: CIEKAWOSTKI NA KOLEJOWYCH SZLAKACH (https://www.forumkolejowe.pl/forumdisplay.php?fid=105)
+--- Wątek: Pozostałości kolei na północy Mazowsza (/showthread.php?tid=7308)Pozostałości kolei na północy Mazowsza - EP09-35 - 04.05.2020

Jadąc przez ulice niedaleko dworca kolejowego w Ostrołęce gdzieniegdzie można zobaczyć budynki PKP. Raczej pozostałości. Kilka lat temu jeden z nich się palił. Do dziś widać pozostałości po pożarze. Lokomotywownia, czasem spotykana w ilostanie nie wygląda naepiej. Z wieży ciśnień odpada tynk. Obok kanału przeglądowego dawniej stał płot. Obecnie przed wejściem na pomost chroni jedynie barierka. Jak na miejsce, gdzie stoi jest zbyt niska. Nie pamiętam nawet kiedy ostatni raz skorzystałem z kasy biletowej (zamknięta od lat). Jadąc obok torów widać zardzewiałe znaki, czasem budynek. Dwa stoją na pobliskim Grabowie. Stary, zgięty semafor świadczy, że kiedyś jechał tędy pociąg. Na torach za nim ( czasem także przed) na torze rosną drzewa. Z Ostrołęki odjeżdżają pociągi do Tłuszcza i jeden do Warszawy. W nocy można się wystraszyć pociągu-widmo czyli lokomotywy SM42 odbijającej światło z wagonu.

Ostatnio jednak zaczęto remont trasy do Chorzeli. Może nie będzie to zapomniany szlak na uboczu, po którym ostatni pociąg jechał w 2007 roku.
Znacie tą stacje i okolicę?