Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SKPL
#16
I wszyscy sie mylicieTongue Ls60 nie jest ani własnościa firmy Dendro ani jej nie dzierżawia!
Firma SKPL podpisalo z Dendro umowe na prowadzenie manewrów na ich bocznicy. Wiec lok jak i druzyna trakcyjna należa do SKPL'u chłopaki.


Lutek napisał(a):Wiem, że w 2007 stacjonowała ona w Opatówce Wąskotorowej.
@Lutek...  Ls60 napewno do wrzesnia 2010r w Opatówku była. Potem ja wywiezli do Rogożna.

Popraw swój post, duża ilość błędów
//przem710
Odpowiedz

#17
Do Rogoźna przyjechała na lawecie 21 września.
@skoti258: Pisze się Rogoźna nie Rogożna... Jestem przewrażliwiony na tym punkcie Wink.


A wiesz może na jaki okres jest ta umowa podpisana ?
Odpowiedz

#18
Strona internetowa SKPL zniknęła i nie pojawia się już od dłuższego czasu - ktoś wie, co się dzieje?
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#19
Mam nadzieję że to wieszczy rychłą likwidacje tej firmy.
...
Odpowiedz

#20
Też bym to chciał :] Po prostu strona wyleciała w kosmos i jak przystało na tego operatora pewnie nikomu nic się nie chce nawet postawić strony.
PL-PKPIC | Zapraszam - *Baza Wagonów Kolejowych*
Odpowiedz

#21
Cytat:Witam,

od miesiąca nie można już otworzyć strony <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.skpl.kalisz.pl">www.skpl.kalisz.pl</a><!-- w --> , trwają prace nad nową stroną i jej nowym adresem.
Pociągi na PKL kursują normalnie , wszelkich informacji o kursowaniu udzielamy pod nr . 62 - 5081681
Pragnę także poinformować że na dni Pleszewa będą uruchamiane pociągi w zestawieniu Mbxd2 oraz Lyd1 plus odnowiony Faur .
Pociągi będą kursowały wg. rozkładu jazdy - wszelkie info na stronach UM Pleszew.

Za niedogodności informacyjne przepraszamy

SKPL
PL-PKPIC | Zapraszam - *Baza Wagonów Kolejowych*
Odpowiedz

#22
Będzie nowa strona SKPL pod adresem <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.shortlines.pl">www.shortlines.pl</a><!-- w --> ;-)
Odpowiedz

#23
Zapraszamy na "Mikołajki z SKPL" czyli przejazd składem wagonowym z Ostrowa Wielkopolskiego do Głogowa.
Każdy, kto przy zakupie biletu (na stronie https://koleo.pl/skpl-mikolajki) wpisze kod rabatowy "20ForumKolejowe" uzyska 20% zniżki na zakup imprezowego biletu Smile


Szczegóły wydarzenia:
https://www.facebook.com/events/182623202199826/
Odpowiedz

#24
No i jest problem - z jednej strony ostatni dzień kursowania pociągów do Lwówka Śląskiego a z drugiej Mikołajki z SKPL :/
Odpowiedz

#25
Gżagal, na FB SKPL można przeczytać:

Niestety z wielkim żalem zmuszeni jesteśmy odwołać zaplanowany na najbliższą sobotę przejazd mikołajkowy do Głogowa.

W lokomotywie S200 zaplanowanej do prowadzenia pociągu doszło do zatarcia łożyska na jednym z silników trakcyjnych. Ponadto nastąpiła kumulacja innych trudności technicznych. Problemy z uruchomieniem autonomicznego ogrzewania zainstalowanego w obu wagonach podczas ich modernizacji nie dawały gwarancji utrzymania ciepła w czasie przejazdu. Dodatkowo zabrakło nam lokomotywy zastępczej w rejonie Ostrowa mogącej utrzymać zaplanowane w rozkładzie jazdy czasy przejazdu do Głogowa. Wystawienie innego pojazdu trakcyjnego mogłoby skutkować znacznym opóźnieniem w czasie przejazdu.

W związku z zaistniałymi komplikacjami zmuszeni jesteśmy odwołać przejazd i przeprosić wszystkie osoby, które zaplanowały z nami najbliższy weekend.

Oczywiście opłaty pobrane za sprzedane dotąd bilety zostaną zwrócone w najbliższych dniach wszystkim, którzy je nabyli.

Nie mniej, aby wyjść z twarzą z całego zamieszania osobom, które już zapłaciły za przejazd zaoferujemy bonus w ramach przeprosin przy kolejnym pociągu specjalnym organizowanym przez SKPL.
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

#26
SKPL Cargo chciałby uruchamiać regularne pociągi pasażerskie na nieczynnej od kilku lat lokalnej trasie z Aleksandrowa Kujawskiego do Ciechocinka. Wagony motorowe w charakterystycznym czerwono-czarnym malowaniu mogłyby pojawić się na linii nr 245 w połowie czerwca. Wciąż możliwe jest także podjęcie przez przewoźnika obsługi trasy Sanok – Zagórz – Komańcza – Łupków na pograniczu Bieszczadów i Beskidu Niskiego.

Szczegóły:  Rynek Kolejowy 
Odpowiedz

#27
Jeśli chodzi o linie Aleksandrów Kujawski-Ciechocinek to sprawdzałaby się głównie w sezonie letnim; pamiętam jak znajomi jeździli latem to opowiadali, że pociągi są wręcz przepełnione, więc dziwi mnie, że w 2011 PR zlikwidowały te linię; pamiętam, że przez krótki okres czasu (jak obsługiwała to Arriva) to nawet były pociągi z Torunia. No i pytanie jaki jest tam obecnie stan infrastruktury....
Odpowiedz

#28
Ciechocinek Ciechocinkiem, ale SKPL to może być komunikacyjnym ratunkiem dla Bieszczad, gdzie komunikacja leży i kwiczy. PKP IC z powodu braku lokomotyw spalinowych, swoje dwie nędzne pary skróciło do Jasła, a oferta PR-ów jest daleka od ideałów. O ile w sezonie jako tako funkcjonuje tam komunikacja autobusowa, głównie dalekobieżna, to poza sezonem jest tragedia, bo odkąd się stamtąd wycofała Arriva, to komunikacja lokalna tam praktycznie nie istnieje.
Odpowiedz

#29
Nadchodzący sezon turystyczny będzie dla SKPL Cargo zdecydowanie inny niż dwa poprzednie – niewielki przewoźnik skupi się bowiem na uruchamianiu pociągów na Podkarpaciu. W związku ze współpracą z PKP Intercity w rejon Zagórza skierowana została większość wagonów motorowych zbierskiej spółki. Duży popyt na usługi w ruchu towarowym spowodował też, że SKPL nie dysponuje lokomotywami, które mogłyby poprowadzić składy zestawione z „ryflaków” 102A.

Szczegóły: Rynek Kolejowy
OdpowiedzSkocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.