Liczba postów: 6 035
    Liczba wątków: 247
	
Dołączył: 16.06.2010
	
Reputacja: 
4
	 
	
	
		Ogólnie to fajny pomysł z uruchamianiem starych lokomotyw, tylko szkoda że w Polsce nie mamy bogatych sponsorów i tak dobrze że ktoś uratował ten skansen. Na zachodzie chyba większą wagę przywiązuje się do zabytków kolejowych lecz wydaje mi się że maja mniejszą liczbe czynnych parowozów.
	
	
	
	
 
 
	
	
	
		
	Liczba postów: 449
    Liczba wątków: 7
	
Dołączył: 10.06.2010
	
Reputacja: 
0
	 
	
	
		My staramy się przywracać parowozy sami, nie jest to takie trudne ale wymaga niestety wiele pracy i wysiłku jak i pomocy paru firm. 
Sami chcemy mieć czynnych kilka parowozów ale niestety nie mamy sponsorów choćby na zakup rur do kotła nie mówiąc już o kosztach dorobienia brakujących elementów czy choćby znalezienie i odkupienia (od kolekcjonerów) książek kotłowych z danej maszyny, bez tego żaden parowóz nie dostanie UTKowskich dopuszczeń do ruchu.
	
	
	
Pozdrawiam kolejowo z Opola!
*ARTUR*