Liczba postów: 475
    Liczba wątków: 17
	
Dołączył: 09.11.2011
	
Reputacja: 
0
	 
 
	
	
		Jestem studentem II roku mechatroniki na PŁ. Podczas wakacji muszę odbyć czterotygodniowe praktyki ogólnomechaniczne, które uczelnia ma obowiązek mi załatwić. Jednak z racji tego, że interesuję się kolejnictwem chciałbym załatwić je sobie samemu w jakimś zakładzie związanym z koleją. W związku mam do Was prośbę; czy możecie mi powiedzieć w jakich zakładach mógłbym odbyć takie praktyki? Myślałem o Newagu lub Pesie. Dodam, że nie zależy mi na tym, aby zakład mi zapłacił za owe praktyki, chodzi mi głównie o to abym przez te 4 tygodnie zajmował się czyś co mnie interesuje.
	
	
	
	
 
 
	
	
	
		
	Liczba postów: 7 986
    Liczba wątków: 232
	
Dołączył: 20.04.2011
	
Reputacja: 
0
	 
 
	
	
		Kwestia czy możesz aż tak daleko od miejsca zamieszkania odbywać te praktyki i czy będziesz miał styczność z zagadnieniami, które poruszasz na studiach.
	
	
	
	
 
 
	
	
	
		
	Liczba postów: 475
    Liczba wątków: 17
	
Dołączył: 09.11.2011
	
Reputacja: 
0
	 
 
	
	
		Miejsce zamieszkania chyba nie ma nic do rzeczy, co najwyżej musiałbym się zakwaterować na własny koszt, a co do styczności z zagadnieniami ze studiów to mam wytyczne programowe praktyk, ale należy je traktować z pewną rezerwą. To są praktyki ogólnomechaniczne , a nie specjalistyczne i chodzi głównie o to aby zapoznać się z organizacją zakładu w którym się coś produkuje.
	
	
	
	
 
 
	
	
	
		
	Liczba postów: 7 986
    Liczba wątków: 232
	
Dołączył: 20.04.2011
	
Reputacja: 
0
	 
 
	
	
		Jeżeli są to ogólnomechaniczne to myślę, że w tych zakładach by można. Musiałbyś po prostu skontaktować się z oboma firmami. Masz jeszcze np. ZNTK Mińsk Mazowiecki, albo Oleśnicę i Opole.
	
	
	
	
 
 
	
	
	
		
	Liczba postów: 172
    Liczba wątków: 5
	
Dołączył: 17.05.2011
	
Reputacja: 
0
	 
 
	
	
		Nie lepiej po prostu w okolicy poszukać? Centralny zakład PKP Cargo, PKP Cargo Tabor Karsznice, Tech Lok itp?