Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei

Pełna wersja: Praktyki
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Jestem studentem II roku mechatroniki na PŁ. Podczas wakacji muszę odbyć czterotygodniowe praktyki ogólnomechaniczne, które uczelnia ma obowiązek mi załatwić. Jednak z racji tego, że interesuję się kolejnictwem chciałbym załatwić je sobie samemu w jakimś zakładzie związanym z koleją. W związku mam do Was prośbę; czy możecie mi powiedzieć w jakich zakładach mógłbym odbyć takie praktyki? Myślałem o Newagu lub Pesie. Dodam, że nie zależy mi na tym, aby zakład mi zapłacił za owe praktyki, chodzi mi głównie o to abym przez te 4 tygodnie zajmował się czyś co mnie interesuje.
Kwestia czy możesz aż tak daleko od miejsca zamieszkania odbywać te praktyki i czy będziesz miał styczność z zagadnieniami, które poruszasz na studiach.
Miejsce zamieszkania chyba nie ma nic do rzeczy, co najwyżej musiałbym się zakwaterować na własny koszt, a co do styczności z zagadnieniami ze studiów to mam wytyczne programowe praktyk, ale należy je traktować z pewną rezerwą. To są praktyki ogólnomechaniczne , a nie specjalistyczne i chodzi głównie o to aby zapoznać się z organizacją zakładu w którym się coś produkuje.
Jeżeli są to ogólnomechaniczne to myślę, że w tych zakładach by można. Musiałbyś po prostu skontaktować się z oboma firmami. Masz jeszcze np. ZNTK Mińsk Mazowiecki, albo Oleśnicę i Opole.
Nie lepiej po prostu w okolicy poszukać? Centralny zakład PKP Cargo, PKP Cargo Tabor Karsznice, Tech Lok itp?