Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Studia
#1
Witam. Mam 18 lat i obecnie dążę do ukończenia technikum ekonomicznego. Zawsze interesowała mnie praca na kolei. I pytanie: czy po studiach nie związanych z koleją i po technikum elektrycznym wzięli by mnie na mechanika ? Czy powiedzą:"Z takim wykształceniem to się nam przydasz w zarządzie . I ile lat trwa technikum elektryczne ? Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam .
Odpowiedz

#2
Wszystkie szkoły techniczne trwają 4 lata kolego ; )
Odpowiedz

#3
Mój znajomy idzie do technikum logistycznego na 2 latka . Jakiś inny typ szkoły czy jak ?

[ Dodano: 2012-03-04, 16:01 ]
I normalnie jak po każdej szkole technicznej będzie miał tytuł technika, w tym przypadku logistyka.
Odpowiedz

#4
U mnie w szkole jest technikum logistyczne , i technikum spedytora . Akurat ja jestem w spedytorze , ale oby dwa kierunki trwają 4 lata.
Odpowiedz

#5
Cytat:"Z takim wykształceniem to się nam przydasz w zarządzie
Hehe, dobre. Jakby mi tak powiedzieli to bym się nawet zastanawiał. Jakbyś powiedział że "nie, wolę zostać maszynistą" to by Cię wszyscy wzieli za idiotę.
Cytat:czy po studiach nie związanych z koleją i po technikum elektrycznym wzięli by mnie na mechanika ?
Tak.
...
Odpowiedz

#6
Na lajcie. Dzięki 8-)
Odpowiedz

#7
Dragonov, studia raczej nie zwiększą Twoich szans. Szukaj po "prywaciarzach" ofert pracy. W tym miesiącu trzech moich znajomych po technikum zostało przyjętych do CTL w Katowicach. Firma funduje im kurs (kosztuje jakies 8tys, jak dobrze pamietam). Na takie właśnie szczęście musisz liczyć. Bo np. w Cargo i IC jest stały nabór, ale wymagają ukończongo kursu. I to jest główna bariera do pokonania.
Odpowiedz

#8
W Cargo można startować na warsztat, ale technikum jest wymagane. Ze studiami to można do biura startować nie na mechanika Wink
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#9
Ja ze studiamy wystartowałem na przejazd, ale dzięki wykształceniu mogę odrazu na dysponującą uderzyć, co niniejszym robie.
Odpowiedz

#10
Dragonov567 napisał(a):Czy powiedzą:"Z takim wykształceniem to się nam przydasz w zarządzie .
Z choinki się urwałeś? :->
Zaraz po studiach nie trafisz do żadnego zarządu, ewentualnie jako obsługa ksero i ekspresu do kawy. Chyba, że masz odpowiednio mocne znajomości.
Odpowiedz

#11
Cytat:Z choinki się urwałeś?

Oczywiście, że nie. Napisałem to tak ogólnie dla lepszego pojęcia sytuacji. Nie ma głupich, nikt by mnie nie wziął do biura ot tak. Nie mam znajomości, mało kto je ma.
Odpowiedz

#12
Podczepie się do tematu .

A więc skończyłem w tym roku szkołę , dokładnie technikum o kierunku mechanik maszyn górniczych, lecz nie chcę pracować w wyuczonym zawodzie tylko chciał bym pracować na kolei jak moi rodzice . Mieszkam 78km od Wrocławia a mianowicie w Rudnej , niedaleko Głogowa i Lubina . Gdzie mógłbym składać podania żeby dostać sie do pracy na kolej ( składałem już w PLK we Wrocławiu ) . Jak przyjdą wyniki matury i zdam to chciałbym pójść na studia zaocznie w jakimś kierunku kolejowym.

Mogli byście mnie pokierowac gdzie mógłbym składać podania itp . Smile

Za pomoc z góry dzięki Smile
Odpowiedz

#13
A tam w Twoich rejonach to chyba Pol-Miedź działa? Może u nich? Prawdę mówiąc wysłanie maila nic nie kosztuje, więc po prostu zapytaj Smile
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#14
PMT rekrutuje tylko na maszynistę http://www.pmtrans.com.pl/praca.php?id=19&app=2 ale stawiają sobie wymogi :
- prawo kierowania trakcji spalinowej
- minimum rok doświadczenia w pracy na stanowisku maszynisty
-dyspozycyjność
Odpowiedz

#15
W temacie - może się komuś przyda - Politechnika Wrocławska na kierunku budownictwo ma specjalność infrastruktura transportu szynowego. Sam ją wybrałem, bo na żadną pracę przy ruchu mi nie pozwalają okulary (dziwne te przepisy, za kółkiem mogę się rozbijać), a tak to będę kolej projektował, modernizował, budował. Dzięki temu pomagałem w opracowaniu studium KDP i linii Modlin - Płock, poza tym działam na uczelni w Kole 1435. Byliśmy już drugi rok z rzędu na wycieczce w Niemczech, przed moim dołączeniem też Koło jeździło za granicę.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Studia a praca na kolei rah606 22 10 157 28.05.2013, 13:46
Ostatni post: nynuś
  Studia na kierunkach "transport" oraz "logistyka" buxter 48 23 301 31.01.2012, 20:35
Ostatni post: nynuś

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.