Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kibice piłki nożnej!!!
#16
ET40 - tak jak napisałem w przypadku zajścia na Litwie - jakbym nie był to bym nie komentował...

Wiadomo - nie jest tak, że jedna i druga strona są bez winy. Ja osobiście nie mam nic do zarzucenia służbą policji czy ochrony ale nie ma co ukrywać, że takie zdarzenia miały NIESTETY miejsce. Nie ma co ukrywać także, iż NIEKTÓRYCH władza kusi do jej zbytniego wykorzystania. Większość z ochrony jest pewnie nie winna gdyż wykonywali tylko polecenie tych nad nimi. I napisze coś jeszcze raz - Ja się nie żalę tylko przedstawiam moją opinię.

Widzę, że prawdą wywołałem tu awanturę - typowe
Konrad ,,Tp4'' Czapracki vel. C-ARTon

#17
Czyli wszystki te burdy na trybunach, demolka, bójki to wina policji?
Poniekąd się zgadzam. Do kibiców to powinni strzelać.
...

#18
Strzelać do kibiców? Myślałem, że ta rozmowa jest prowadzona na poziomie...
Konrad ,,Tp4'' Czapracki vel. C-ARTon

#19
Hehe, ludzie, po co te nerwy, dyskutujmy na poziomie 8-)
PL-PKPIC | Zapraszam - *Baza Wagonów Kolejowych*

#20
Tp4 napisał(a):Strzelać do kibiców?
Wszczynających bójki gumowymi kulami.
...

#21
Nie wiem jak to wygląda na Zielonogórskim (z całym szacunkiem do żużlowców i kiboli tego sportu) stadionie żużlowym ale na stadionach piłkarskich nie jest to praktykowane :lol:
Konrad ,,Tp4'' Czapracki vel. C-ARTon

#22
Sam się wkupujesz:
Cytat:(z całym szacunkiem do żużlowców i kiboli tego sportu)
Nie wiem jak można mieć szacunek do kiboli, ale wnioskuje że tych przynjamniej tolerujesz.
Żużlem średnio się interesuje, ale przez te całe lata nie słyszałem o większej burdzie, tym bardziej na stadionie.
...

#23
Ze specjalną dedykacja dla Ciebie przyjacielu!
Z całym szacunkiem do żużlowców, kibiców i kiboli tego sportu. A o żużlowych awanturach to już inny temat.

Kibol to człowiek i Kibic to człowiek - nie wiem jak Ty ale ja darze szacunkiem wszystkich ludzi.
Konrad ,,Tp4'' Czapracki vel. C-ARTon

#24
Lubuszanin, a słyszałeś o bójce w siatkówce? Nie ma takich. Największy minus piłki nożnej - wywołuje największe emocje, a przy tym agresje...

#25
- Spokojnie spokojnie. Zdjęcia łatwo zmanipulować, Tp4 owszem, ale od tego są biegli sądowi. Zmanipulowane zdjęcie da się również rozpoznać, że jest zmanipulowane. Swoją drogą, dokładnie tego rodzaju obrony się spodziewałem.
- Tak jak wspominałem, ja widziałem lecące szyby, pocięte siedzenia i bełkot pseudokibiców. Nie raz, nie dwa i nawet nie trzy razy.
- Prowokacje policji? Proszę cię, za stary jestem żebyś mi taki kit wciskał. Gwałciciel też bardzo często tłumaczy się, że go dziewczyna sprowokowała, a to strojem, a to wyzywającym zachowaniem... mam pisać dalej, czy nie potrzeba?
- Co do Litwy to spokojnie, prokuratura litewska i polska zapewne ustalą co się tam działo. Coś się jednak chyba musiało dziać, no chyba, że zaraz się dowiem, że to też fałszerstwo i przebrzydła prowokacja, jak to czasem niektórzy lubią tłumaczyć?
- pisząc "tłuszcza" opisuję tylko stan faktyczny. Wykształcenie i rola społeczna jaką pełni jednostka na co dzień, w tym zdziczałym tłumie nie ma żadnego znaczenia. Tłum to tłum, rządzi się własnymi prawami lub raczej brakiem praw; kto głośniejszy i głupszy ten ma rację. W kombatantów w każdym razie nie wątpię na pewno - jestem pewien, że niejedną rozróbę czy ustawkę już widzieli.

Ja się w każdym razie nie zgadzam, żeby z podatków które płacę fundować temu bydłu rozrywkę. Niech kluby i kibice całkowicie opłacają ochronę imprez, policję, szkody powstałe na mieście po ich wybrykach i leczenie po rozróbach (nie wiem w końcu czemu miałbym ze swojej składki ubezpieczeniowej fundować łatanie ich dobrowolnie potłuczonych łbów) i pogrzeby ofiar. W ogóle nie widzę uzasadnienia, by z budżetu miasta fundować komukolwiek stadion, na który później strach pójść. Lepiej zbudować halę do siatkówki, koszykówki, piłki ręcznej. Ciekawe, że po imprezach tych dyscyplin jakoś nie ma obowiązkowego mordobicia i całe rodziny z dziećmi na takie imprezy chadzają. Tam jakoś można być normalnym kibicem.

Wyrażam się jasno?

PS Jak ktoś ma problem z emocjami i nadmierną agresją, to niech odwiedzi stosownego lekarza, a nie idzie na mecz.

#26
http://www.youtube.com/watch?v=i_20-a4oC2w
http://wiadomosci.gazeta.pl/kraj/1,34309,5177985.html

To również jest manipulacja? Podobnych filmów są setki. Obstawa pociągów Regio, z Gdańska w kierunku Bydgoszczy również jest manipulacją? 20 policyjnych wozów nie jedzie za pociągiem bez powodu. Zniszczone autobusy po meczach również są manipulacją?
Kibice to ludzie, kiboli nie można nazwać nawet zwierzętami. Byłem na meczu raz, i nigdy więcej nie pójdę. Kibole są i będą, dopóki nikt nic z tym nie zrobi. Monitoring i kary po 50000 zł na głowę rozwiązało by sprawę. Tp4 rozumiem że jesteś kibicem i że patrzysz na to z innej perspektywy, lecz obojętnie jakbyś próbował wytłumaczyć takie zachowanie, siła argumentów jest po naszej stronie. Tego nie można tłumaczyć to trzeba tępić.

#27
20 policyjnych wozów to standard - czy to mecz przyjaźni czy 2 znienawidzonych drużyn - tak po prostu jest.

Jak to wygląda w kilku innych dyscyplinach mógłbym napisać ale widząc poziom tej dyskusji zostałbym oskarżony o obracanie kota ogonem.

Prowokacje? Nie wierzysz? Jedź na mecz wyjazdowy to pogadamy.

Kary - o co masz pretensje? Kary są zarówno pieniężne jak i zakazy stadionowe.

Zresztą nie mam o czym gadać jeżeli widzę, że na mecze nie chodzicie i nie jesteście w stanie zobaczyć jak jest...

Pozdrawiam w imieniu ,,zwierząt''

P.S
Podanie linka do wybiórczej już kompletnie mnie rozweseliło :lol:
Konrad ,,Tp4'' Czapracki vel. C-ARTon

#28
Cytat:Kary - o co masz pretensje? Kary są zarówno pieniężne jak i zakazy stadionowe.

Jak to są odpowiednie kary to ja jestem ksiądz. 8-)
PL-PKPIC | Zapraszam - *Baza Wagonów Kolejowych*

#29
Amen, Lutek.

Tp4 nieświadomie przyznał nam tu wszystkim potępiającym rację - pisząc o znienawidzonych drużynach. Ja tylko zapytam: to jest sport, czy wojna? Bo sport na nienawidzeniu innych raczej nie polega?

Kary? Nie rozśmieszaj mnie. Zakazy są permanentnie łamane, zdejmowane przed ich upływem, albo olewane.

Tp4 jasne, nie widzę jak jest. Jak pisałem, jeżdżę co dzień obok stadionu. W trakcie meczów niestety również. Z awanturującym się pijanym bydłem w jednym autobusie niestety też mi się zdarzało jechać. Jestem przy tym absolutnie pewien, że to nie ich wina, że to szyby, siedzenia i metalowe poręcze ich sprowokowały do agresji. Wszystko w tym temacie.

PS osobiście zamiast zakazów stadionowych i kar finansowych widziałbym raczej 30 dni o chlebku i wodzie w izolatce.

#30
Cytat:Podanie linka do wybiórczej już kompletnie mnie rozweseliło
Mhm, jasne, jak już pisałem - takie spokojne z kiboli chłopaki, a to przecież ciągle ich ktoś prowokuje i jeszcze ta zła Wybiórcza jest przeciwko nim! No współcześni męczennicy! Może ten czarnoskóry lekarz też ich sprowokował? Tylko ciekawe czym? No tak, przecież jak on śmie być czarny! :roll:
Son. napisał(a):Ja się w każdym razie nie zgadzam, żeby z podatków które płacę fundować temu bydłu rozrywkę. Niech kluby i kibice całkowicie opłacają ochronę imprez, policję, szkody powstałe na mieście po ich wybrykach i leczenie po rozróbach (nie wiem w końcu czemu miałbym ze swojej składki ubezpieczeniowej fundować łatanie ich dobrowolnie potłuczonych łbów) i pogrzeby ofiar. W ogóle nie widzę uzasadnienia, by z budżetu miasta fundować komukolwiek stadion, na który później strach pójść. Lepiej zbudować halę do siatkówki, koszykówki, piłki ręcznej. Ciekawe, że po imprezach tych dyscyplin jakoś nie ma obowiązkowego mordobicia i całe rodziny z dziećmi na takie imprezy chadzają. Tam jakoś można być normalnym kibicem.
Zgadzam się prawie całkowicie z tobą, jednak obawiam się, że ochrona "imprez" fundowana przez same kluby byłaby wyjątkowo mikra. Chociaż z drugiej strony...jak się bydło samo wytłucze to my - normalni ludzie - płakać raczej nie będziemy Wink. Gorzej, jeżeli przy okazji wytłuką jakąś normalną rodzinę, bo tak się złoży, że jej drogi z bydłem się skrzyżują...

Była przez chwilę mowa o żużlu. Swego czasu uczęszczałem na mecze ligowe w Bydgoszczy i żadnych rozrób ani mordobicia nie pamiętam, chociaż i tam zdarzały się zbyt gorące głowy. Jednak po pewnym czasie niebezpieczne stało się wychodzenie ze stadionu wprost na ulicę po skończonym meczu, ponieważ na kibiców żużlowych czekali...kibole lokalnej drużyny piłkarskiej - oczywiście po to, żeby spuścić ludziom wp..., mimo, że teoretycznie żużel i piłka nożna to osobne dyscypliny sportu i w drogę sobie raczej nie wchodzą... Teoretycznie.:roll:

// mikrobart: Powstrzymajmy się z tym porównywaniem kogokolwiek do bydła.



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.