• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Samoloty vs pociągi
@ Adams / czcigodni inni admini i modzi Big Grin

Jak nie ten dział, proszę przenieść.

Miałem okazję niedawno pierwszy raz w życiu, podróżować samolotem (Rynair) i chciałem się zapytać Was o zdanie nt. samolotu jako środka transportu. Lepszy czy gorszy od kolei?

Moje przemyślenia:
Jechałem tanimi liniami lotniczymi i obok mnie jechały dwie osoby o dość pokaźnej tuszy, na trzech siedzeniach siedzieliśmy łącznie i... Było mi bardziej komfortowo niż w bezprzedziałowym wagonie IC z szczupłą dziewczyną obok. Turbulencje - dla mnie znośne, natomiast nie znoszę lądowania (w tym momencie strasznie chce mi się haftu...).

Dla mnie - jeśli chodzi o podróż gdzieś dalej (Rzym, Madryt, Paryż itp.) to zdecydowanie wygrywa samolot - czasem (nawet kosztem kolejek na lotniskach). Po kraju - pociąg.
Minus samolotów - wiecznie opóźnione i to gorzej niż nasze PKP IC Big Grin
Serio - w IC opóźnienia powyżej dwóch godzin może nie są jąkąś rzadkością, ale i nie są zjawiskiem na pełną skalę. W samolocie - norma. Dopiero od opóźnień powyżej 3h można domagać się odszkodowania... Kolejny minus - jeśli pierwszy raz lecisz samolotem i nie znasz nikogo kto leciał to na lotnisku przy bagażu może czekać Cie przykra niespodzianka... Ja w ten sposób pożegnałem swoje nożyczki xD Jednak czas i jeszcze raz czas... Do Rzymu pociągiem nie dojedziemy tak szybko (analizowałem i trzeba by było najpierw z Katowic do Wiednia przez Czechy jechać i z Wiednia dopiero do Rzymu - zajęłoby to około dnia), a samolot...nawet przy odprawie, kolejkach itp. zajmuje to max 5-6h
  Odpowiedz
W Polsce opłaca się z Warszawy lecieć do Wrocławia. Czasowo wychodzi to znacznie lepiej. włączając konieczność wcześniejszego stawienia się na lotnisku. Poza tym z W-wy lepiej opłaca się podróżować koleją. I taniej i czas porównywalny. Z innych miast trzeba robić przesiadkę na lot w W-wie, więc się nie opłaca.
  Odpowiedz
Generalnie tak, natomiast pamiętajmy, że nie każdy mieszka w stolicy, a mimo wszystko na lotniskach są wieczne kolejki
  Odpowiedz
Kolejki największe są w W-wie. W Polsce oczywiście. Poza tym opłaca się bardzo latać z W-wy do Szczecina i z powrotem. Uswiadomiłem to sobie po napisaniu wiadomości. Smile Wrocław i Szczecin samolotem z W-wy, reszta pociągiem. Choć na forum lotniczym znalazł mi się dyskutant, co wolał latać nawt z Krakowa...
  Odpowiedz
Tylko pytanie czy zawsze opłaca się jechać koleją lub lecieć?
Mam tu na myśli koszta oraz czas.
  Odpowiedz
Wiele miejsc nie ma dostępu do kolei lub lotnisk. Pozostają więc busy lub własne samochody. Busy i autobusy są tańszą opcją niż kolej i lotnictwo.

Wracając do tematu to po dłuższych rozważaniach opłaca czasowo również lecieć z Rzeszowa do W-wy. Koleją najszybsza opcja to przez Kraków. Zielona Góra też ma połączenie lotnicze z W-wą i tu też czasowo wychodzi znacznie lepiej.
  Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości