• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Samoloty vs pociągi
#1
@ Adams / czcigodni inni admini i modzi Big Grin

Jak nie ten dział, proszę przenieść.

Miałem okazję niedawno pierwszy raz w życiu, podróżować samolotem (Rynair) i chciałem się zapytać Was o zdanie nt. samolotu jako środka transportu. Lepszy czy gorszy od kolei?

Moje przemyślenia:
Jechałem tanimi liniami lotniczymi i obok mnie jechały dwie osoby o dość pokaźnej tuszy, na trzech siedzeniach siedzieliśmy łącznie i... Było mi bardziej komfortowo niż w bezprzedziałowym wagonie IC z szczupłą dziewczyną obok. Turbulencje - dla mnie znośne, natomiast nie znoszę lądowania (w tym momencie strasznie chce mi się haftu...).

Dla mnie - jeśli chodzi o podróż gdzieś dalej (Rzym, Madryt, Paryż itp.) to zdecydowanie wygrywa samolot - czasem (nawet kosztem kolejek na lotniskach). Po kraju - pociąg.
Minus samolotów - wiecznie opóźnione i to gorzej niż nasze PKP IC Big Grin
Serio - w IC opóźnienia powyżej dwóch godzin może nie są jąkąś rzadkością, ale i nie są zjawiskiem na pełną skalę. W samolocie - norma. Dopiero od opóźnień powyżej 3h można domagać się odszkodowania... Kolejny minus - jeśli pierwszy raz lecisz samolotem i nie znasz nikogo kto leciał to na lotnisku przy bagażu może czekać Cie przykra niespodzianka... Ja w ten sposób pożegnałem swoje nożyczki xD Jednak czas i jeszcze raz czas... Do Rzymu pociągiem nie dojedziemy tak szybko (analizowałem i trzeba by było najpierw z Katowic do Wiednia przez Czechy jechać i z Wiednia dopiero do Rzymu - zajęłoby to około dnia), a samolot...nawet przy odprawie, kolejkach itp. zajmuje to max 5-6h
  Odpowiedz
#2
W Polsce opłaca się z Warszawy lecieć do Wrocławia. Czasowo wychodzi to znacznie lepiej. włączając konieczność wcześniejszego stawienia się na lotnisku. Poza tym z W-wy lepiej opłaca się podróżować koleją. I taniej i czas porównywalny. Z innych miast trzeba robić przesiadkę na lot w W-wie, więc się nie opłaca.
  Odpowiedz
#3
Generalnie tak, natomiast pamiętajmy, że nie każdy mieszka w stolicy, a mimo wszystko na lotniskach są wieczne kolejki
  Odpowiedz
#4
Kolejki największe są w W-wie. W Polsce oczywiście. Poza tym opłaca się bardzo latać z W-wy do Szczecina i z powrotem. Uswiadomiłem to sobie po napisaniu wiadomości. Smile Wrocław i Szczecin samolotem z W-wy, reszta pociągiem. Choć na forum lotniczym znalazł mi się dyskutant, co wolał latać nawt z Krakowa...
  Odpowiedz
#5
Tylko pytanie czy zawsze opłaca się jechać koleją lub lecieć?
Mam tu na myśli koszta oraz czas.
  Odpowiedz
#6
Wiele miejsc nie ma dostępu do kolei lub lotnisk. Pozostają więc busy lub własne samochody. Busy i autobusy są tańszą opcją niż kolej i lotnictwo.

Wracając do tematu to po dłuższych rozważaniach opłaca czasowo również lecieć z Rzeszowa do W-wy. Koleją najszybsza opcja to przez Kraków. Zielona Góra też ma połączenie lotnicze z W-wą i tu też czasowo wychodzi znacznie lepiej.
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości