Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prywatyzacja PKP Cargo
#16
ET40 napisał(a):także spoza PKP - tak jest obecnie!

Z tego co wiem to mają nawet na kraje europejskie. Może to ktoś potwierdzić?
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

#17
DamianT, Zniżki na kraje europejskie realizowane są w postaci biletów FIP. Jest to książeczka biletowa, umożliwiająca jazdę do 6 wybranych przez siebie krajów(ale muszą one ze sobą sąsiadować) na jednym blankiecie. Na dany kraj przypadają 4 "okienka", a każde "okienko" ważne jest 2 dni. W praktyce oznacza to, że po jednym kraju można jeździć 8 dni. Pracownik ma prawo wzięcia maksymalnie 2 książeczek za jednym zamachem(12 krajów) i tylko raz w roku(wyjątkiem są Czechy i Słowacja-tutaj 2 razy w roku). Książeczka jest ważna 3 miesiące od daty wydruku.
Kiedyś bardzo przestrzegany był przepis, iż po powrocie do Polski nie można było powtórnie wykorzystać biletu nawet gdy nie upłynął jeszcze termin jego ważności.
Fotoblog
Podróże z Aparatem
Rok 2012 -(narazie)20309 km
Rok 2011 - 33287 km
Rok 2010 - 45064 km
Rok 2009 - 26606 km
Odpowiedz

#18
ET40 napisał(a):No nie obraź się, ale nie rozumiem z jakiej racji kolejarze z PKP-C mają mieć zniżki u przewoźników pasażerskich (także spoza PKP - tak jest obecnie!) - chyba, że miałyby to być zniżki handlowe uprzednio wykupione przez pracodawcę.


Mówiłbyś inaczej jak byś tam pracował Smile hehe . A swoją drogą kiedyś była wydawana legitymacja przejazdowa teraz jest to inaczej z formułowane mianowicie dla jasności : POŚWIADCZENIE ''WYKUPU'' uprawnień do ulgi 99%, (ulga nie jest za free), jest to wydane przez PKP IC. Pewnie widziałeś jeżeli masz kontakt z kolejarzami Smile

*
ET40 o tym można by mówić dużo, jeżeli interesuje Cię ten temat to napisz na GG
Odpowiedz

#19
Lucasso napisał(a):POŚWIADCZENIE ''WYKUPU'' uprawnień do ulgi 99%, (ulga nie jest za free), jest to wydane przez PKP IC.
A co ze zniżkami dla pracowników PKP-C w np. Przewozach Regionalnych?
Odpowiedz

#20
W PR-ach jeszcze obowiązuje bo się dogadali jakoś, może przez to że Cargo wypożycza im Byki na niektóre Regio i InterRegio. Umowa była podpisana jeszcze przed odejściem PR-ów z grupy PKP a partnerskie stosunki przyczyniły się do tego że zniżki jeszcze u nich obowiązują lecz też nie wiadomo na jak długo. W niektórych rejonach PR-y mogą być wchłonięte przez powstałe spółki takie jak: Koleje Dolnośląskie , Koleje Śląskie itp.
Odpowiedz

#21
W PRach zniżki obowiązują dlatego, że spółka jest w Związku Pracodawców Kolejowych i ma obowiązek honorować ulgi na zasadach stworzonych przy restrukturyzacji i komercjalizacji PP PKP. Narazie toczą się negocjacje o kształt zniżek w 2013 roku, gdyż PR jest gotowa całkowicie wycofać się z ZPK, a inne spółki chcą renegocjować warunki związane z posiadaniem ulg.
Fotoblog
Podróże z Aparatem
Rok 2012 -(narazie)20309 km
Rok 2011 - 33287 km
Rok 2010 - 45064 km
Rok 2009 - 26606 km
Odpowiedz

#22
Rosjanie kupią PKP Cargo?

- Czekamy na decyzję strony polskiej co do sposobu prywatyzacji PKP Cargo. Z mojej wiedzy wynika że została ona odłożona o rok – powiedział podczas odbywającego się w Soczi Forum 1520, Władymir Jakunin, prezes zarządu Kolei Rosyjskich (RŻD).


O Kolejach Rosyjskich od dawna mówiło się, że są zainteresowane prywatyzacją największego polskiego przewoźnika towarowego, choć wiele osób wyraża ku temu sprzeciw, przede wszystkim ze względów historyczno – politycznych.

Dziś Władymir Jakunin podkreślił, że RŻD od wielu lat rozwijają współpracę z PKP zarówno w zakresie przewozów towarowych, jak i pasażerskich. Jakunin wspomniał, że zawsze będą zainteresowane jej pogłębianiem oraz zwiększaniem obecności na rynkach Europy Środkowej i Wschodniej. Nie odniósł się jednak bezpośrednio do trwającego obecnie postępowania ani nie potwierdził wprost obecności RŻD na tzw. „krótkiej liście”.

źródło: Rynek kolejowy
Odpowiedz

#23
Rosyjskie, podobnie jak Niemieckie lokomotywy już raz po polskich torach jeździły. Sąsiadom zza Odry dość mocno dało (i daje) się to we znaki, czego i sąsiadom ze wschodu z całego serca życzę Smile
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#24
Mimo wszystko nie mam zaufania do Rosjan, szczególnie w gospodarczych kwestiach. Nie czarujmy się, najwyższa rosyjska władza, jak będzie chciała, to będzie miała RŻD w kieszeni i na sytuację w PKP Cargo też to będzie wpływać. Jak już koniecznie chcą się pozbyć, to wolałbym żeby kupiły to CD. Jeśli już prywatyzować, to rzeczywiście w prywatne ręce! A co mamy na Wikipedii?
Cytat:Jedynym akcjonariuszem firmy jest Federacja Rosyjska.
Z deszczu pod rynnę.

Dziwię się, że Polska nie chce zatrzymać przewoźnika, choćby ze względów strategicznych. W końcu do drugi największy przewoźnik w Europie.
Odpowiedz

#25
Mam podobne zdanie, po co prywatyzować! Nie lepiej rozwinąć i zdominować wschodnią Europę? Są na to duże szanse, ekspansja trwa.
Odpowiedz

#26
Cargo ma dobrą sytuację finansową, zyskuje prawa do przewozów w kolejnych państwach. Jednakże prywatyzacja oznacza też zyski i uwolnienie się z państwowego molocha jakim jest PKP.

Akurat Rosjanie to zły wybór, też nie mam do nich zaufania. Prędzej DB, SNCF.
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
Odpowiedz

#27
A co jest złego w funkcjonowaniu w obecnym kształcie? Jak widać działa, więc po co poprawiać?
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#28
Zgadzam się z Wami. Polska nie powinna swoich dóbr wyprzedawać ludziom za wschodniej granicy, ponieważ w późniejszym czasie może być to wykorzystane politycznie. Powinni dobrze przejrzeć oferty zanim dokonają sprzedaży.
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

#29
przem710 napisał(a):Mam podobne zdanie, po co prywatyzować! Nie lepiej rozwinąć i zdominować wschodnią Europę? Są na to duże szanse, ekspansja trwa.
Tak samo uważam, pozbywanie się w zamian za jednorazowy przychód strategicznego, przynoszącego zyski przedsiębiorstwa państwowego i to jeszcze na rzecz naszych "ulubionych" sąsiadów jest po prostu sprzeczne z logiką i zdrowym rozsądkiem.
Jaro

Odpowiedz

#30
Podobny los ma czekać również inną spółkę z grupy PKP, która przynosi zyski, czyli PKP Energetyka. Powinni po prostu rozwiązać grupę PKP, ew. sprywatyzować, ale pozostawić sobie pakiet większościowy.
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.