Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kurs na licencję maszynisty w wieku 35 lat
#1
Witam.
Czy warto robić kurs na licencję maszynisty w wieku 35lat? Dodam że mam wykształcenie techniczne elektryczne. Na wielu stronach pisze że przyjmują na szkolenie u przewoźnika i tym samym zatrudnienie w wieku do 30 lat. Czy jest to prawda?
pozdrawiam
Odpowiedz

#2
Jak Cię to kręci to idź, znam ludzi co po 40stce zostali maszynsistami i normalnie pracują. Pamiętaj jednak że przez 1.5 roku do 2 lat, będziesz zarabiać trochę więcej niz pensja minimalna, wielu ludzi o tym zapomina i potem przeżywa duży szok gdy przychodzi co do czego.
Odpowiedz

#3
W mojej grupie która teraz robi świadectwo w IC jest kilka osób między 35-45 lat, więc nieprawda (przynajmniej w Intercity). Teraz są takiej braki w kadrze, że biorą każdego kto spełnia wymagania zdrowotne, a wiek czy wykształcenie to już sprawy drugorzędne.
Odpowiedz

#4
Wszędzie biorą kogo popadnie, byle by zaliczył badania lekarskie. U mnie w firmie to nawet emerytów mundurowych można spotkać za nastawnikiem czy jako manewrowych,ustawiaczy lub rewidentów.
Odpowiedz

#5
OK dzięki za odpowiedz bo na różnych portalach różnie piszą o wieku w jakim można znaleźć zatrudnienie. Ze stanem zdrowia jest raczej u mnie OK, wzrok słuch ok, regularnie przechodzę badania okresowe w obecnej firmie (od 10 lat Wink, nadciśnienia brak, cukrzycy brak.
Wiem że przez pierwsze 2 lata jest trochę cienko z kasą czyli na szkoleniu u przewoźnika, będzie trzeba dokładać z oszczędności Wink
Kurs na licencje z tego co wiem są robione weekendowo, a jak długo czasowo te kursy trwają? Miesiąc ? Dwa?
Odpowiedz

#6
Do dwóch miesięcy z egzaminem się wyrobisz ale na dziennym kursie, tzn od poniedziałku do piątku. W planie masz praktycznie 300 godz. teorii
Odpowiedz

#7
Kurs weekendowy to lekko ponad 3 miesiące, pod warunkiem że po drodze nie ma świąt itp.
Odpowiedz

#8
Cargo w tej chwili szuka osób bez licencji. Wszystko Ci zrobią i jeszcze będą płacić pensje. Nie oni jedyni zresztą
Odpowiedz

#9
Hej widzę że jesteśmy w podobnym wieku i podobnej sytuacjiCzy jesteś już po badaniach?masZ już wybrany ośrodek na licencje?
Odpowiedz

#10
Ja jestem w wieku 33 lat, zrobiłem licencję, teraz jestem w trakcie kursu na świadectwo. Jeśli masz zdrowie, zaparcie i zabezpieczone jakieś zasoby finansowe to wiek nie jest przeszkodą.
Odpowiedz

#11
(24.08.2019, 16:34)MarcinKatowice napisał(a): Hej widzę że jesteśmy w podobnym wieku i podobnej sytuacjiCzy jesteś już po badaniach?masZ już wybrany ośrodek na licencje?

Badań nie zdążyłem zrobić gdyż zanim kurs się rozpoczął grupa która się zebrała rozpadła się (w sumie dwa dni przed planowanymi badaniami lekarskimi), obecnie szukam możliwości zrobienia kursu w innej miejscowości oddalonej od mojego miejsca zamieszkania o 100km (Wrocław lub Poznań) od nowego roku planuję zrobić badania i zacząć kurs tylko muszę popytać tutaj na forum  gdzie we Wrocławiu najlepiej taki kurs zacząć.
Odpowiedz

#12
CS Natura Tour ul. Boczna 12 we Wrocławiu
Odpowiedz

#13
Ottima w Katowicach startuje chyba od stycznia
Odpowiedz

#14
Co startuje od stycznia? Kurs stacjonarny czy weekednowy? Bo też chce!!!!
Odpowiedz

#15
Weekendowy, szczegóły na stronie, podobno miejsc już mało
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pytania o kurs na maszynistę w Matel Service Boomy 6 207 29.02.2024, 16:21
Ostatni post: Dudi85
  Kurs na licencję maszynisty. Oliwier_Ztrains 1 696 05.11.2023, 16:39
Ostatni post: Manio
Thumbs Up Badania na Licencję Maszynisty. Test Ishihary Mr_Perfect 86 9 1 562 15.09.2023, 15:28
Ostatni post: kempa240
  Egzamin na licencje maszynisty Utk Małymaszynita123 12 5 157 10.09.2023, 09:55
Ostatni post: Polczenkow
Wink Kurs na konduktora Karolina 2 1 515 28.05.2023, 15:42
Ostatni post: mexam

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.