• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
wjazd na tor prawy na sygnal zastepczy przy wyswietlonym w 24 ....
#1
dzien dobry co bedzie zezwoleniem na wjazd na tor prawy na sygnal zastepczy przy wyswietlonym W 24?
  Odpowiedz
#2
Na wjazd? Na wjazd z takiego toru to sygnał zezwalający, sygnał zastępczy albo rozkaz pisemny S. A jeśli chodzi o wyjazd przy wyświetlonym W24 na tor prawy to rozkaz pisemny S.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
  Odpowiedz
#3
(23.05.2019, 12:04)rustsaltz napisał(a): Na wjazd? Na wjazd z takiego toru to sygnał zezwalający, sygnał zastępczy albo rozkaz pisemny S. A jeśli chodzi o wyjazd przy wyświetlonym W24 na tor prawy to rozkaz pisemny S.

Dziekuje za pomocWink


Załączone pliki Miniatury
   
  Odpowiedz
#4
W dzisiejszej rzeczywistości, gdy maszynista stwierdzi niezgodność podanego sygnału z ustawioną drogą przebiegu (bo o takiej niezgodności traktuje pytanie), zatrzymuje pociąg i żąda komisji. Prawidłowa odpowiedź to podpunkt  d), maszynista po zatrzymaniu pociągu może przyjąć rozkaz pisemny S i jechać dalej, ale nie musi...
  Odpowiedz
#5
Maszynista komisji to sobie może żądać... Mam takie wrażenie, że psychoza doszła do takiego poziomu, że za chwilę niektórzy będą rozkazu S żądali na wyjazd na sygnał zezwalający. Wróćmy do berła, wtedy wszyscy będą pewni.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
  Odpowiedz
#6
(27.05.2019, 10:34)rustsaltz napisał(a): Maszynista komisji to sobie może żądać... Mam takie wrażenie, że psychoza doszła do takiego poziomu, że za chwilę niektórzy będą rozkazu S żądali na wyjazd na sygnał zezwalający. Wróćmy do berła, wtedy wszyscy będą pewni.
A po co ta histeria? Tą psychozę wprowadzili właśnie panowie maszyniści, nie muszę chyba przytaczać słów, wypowiadanych publicznie przez Leszka Miętka?
  Odpowiedz
#7
Lesiu sprawia wrażenie takiego przerośniętego mikola, którego kiedyś gdzieś mechanik wpuścił do elektrowozu i teraz myśli, że wszystko o pracy maszynisty wie. Niestety niektórzy traktują go poważnie, Łamanie przepisów i upraszczanie to jedno, czytanie przepisów ze zrozumieniem ich stosowanie to drugie. Skrajności rzadko bywają dobre.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
  Odpowiedz
#8
Piszesz: Niestety niektórzy traktują go poważnie. Jakoś nie spotkałem nigdzie oficjalnych protestów w środowisku maszynistów wobec działań i wypowiedzi publicznych Leszka Miętka. Więcej - jego kontrowersyjne pomysły, dotyczące pracy maszynisty spotkały się z pozytywnym oddźwiękiem (np. w komentowanej sprawie niezgodności podanego sygnału z drogą przebiegu) Od 2005 roku (czternaście lat, ile to kadencji?..) jest Prezydentem Związku Zawodowego Maszynistów Kolejowych w Polsce i nie zanosi się na zmiany... Jest twarzą tego środowiska i to jego opinie i słowa są traktowane tak przez media, jak i przez inne środowiska kolejarskie. Słowo "niektórzy" wypadałoby zamienić na "większość", a sądząc po rzeczywistości można odnieść wrażenie, że "wszyscy"...
Jeżeli jest więc mikolem (a ja uważam także, że jest), to chyba naturalne byłoby, gdyby maszyniści zmienili swojego związkowego szefa, nie?
  Odpowiedz
#9
Doskonale wiesz, że w związkach liczą się układy i wzajemne ciągnięcie lachy, a nie kompetencje, toteż Miętek trwa, trwał i trwać będzie. Przynajmniej do czasu, aż dziadki nie pójdą na emeryturę, a wszyscy młodzi zorientują się, jak są robieni w konia. Niestety w ciągu najbliższej dekady raczej się to nie stanie.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
  Odpowiedz
#10
Co racja, to racja...  Smile
  Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Sygnał Zastępczy, podg Adrian19933 2 307 11.09.2020, 07:50
Ostatni post: mikus39
  Szukam pomocy przy pisaniu pracy o srk kami1lek89 2 327 17.06.2020, 14:23
Ostatni post: rustsaltz
  Zezwolenia na wjazd do stacji lub innego post. ruchu Domio 1 1 185 11.12.2015, 00:49
Ostatni post: Paweł Piotr
  Ir-1 - pytanie o wjazd na dwa pomarańczowe tnbdisco 15 3 093 12.08.2015, 17:07
Ostatni post: Paweł Piotr
  Wstawki proste przy rozjazdach 111Marcin 0 2 560 09.11.2014, 00:58
Ostatni post: 111Marcin

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości