Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Parowozjada 2015
#1
Już dziś zapraszamy wszystkich sympatyków starej kolei na XI Parowozjadę w Chabówce 22-23 sierpnia 2015 r. Parowozjada to największe w Polsce święto zabytkowych lokomotyw parowych z kraju i zagranicy oraz zabytkowych wagonów. W tym roku Parowozjada zamknie cykl imprez w ramach przygotowywanego przez PKP CARGO „Lata z Parowozami”.

Szczegóły: http://skansenchabowka.pl/wydarzenie/parowozjada-2015/

Wybiera się ktoś z forum? Jest propozycja żeby sobotę spędzić w Chabówce, a z soboty na niedziele ruszyć gdzieś w Polskę na Podróżniku. Co Wy na to? :-P
Odpowiedz

#2
@Adams

Ja sie wybieram . Moze to bedzie cos lepszego niz tegoroczna Parada (a wlasciwie pogrzeb) Parowozow w Wolsztynie i chociaz te 5 parowozow bedzie Smile
Co do kolka to zalezy w jakiej skali kolko : lokalnie czy bardziej w Polske ... Wstepna zgode z gory juz mam Big Grin z zastrzezeniem ze jak przywioze kolejny model lokomotywy/wagonu to spotykam sie z zona u adwokata Big Grin
Odpowiedz

#3
Rzeszowianin, jeśli chodzi o Wolsztyn, masz absolutną rację. To już nie jest to, co było kilka lat wcześniej. Chabówka też jakiegoś dużego szału nie robi, ale jednak jest minimalnie atrakcyjniej niż w Wolsztynie, choćby nawet na tamtejszy górski klimat.
Co do Podróżnika, to ja preferuję wyjazd tego typu, że noc z soboty na niedzielę spędzamy w pociągu, jadąc w jakieś miejsce, tam niedziele poświęcamy na zwiedzanie i wieczorem powrót do domu. Miejsce do którego byśmy mogli pojechać jest oczywiście do uzgodnienia, tak żeby każdy, kto pojedzie miał w miarę dogodny powrót do domu.
Odpowiedz

#4
Na mnie nie musisz patrzec jesli np baza koncowa bedzie Warszawa to ja jestem w stanie w pracy tak sobie to zorganizowac zeby zostac tam do poniedzialku zalatwic sluzbowe sprawy i wrocic czy to pociagiem czy na bogato samolotem . Jedyne co wlasciwie jest do ustalenia to trasa . Rozumiem ze podstawa to dotarcie do Krakowa a potem albo w lewo albo w gore bo w dol juz bylismy a w prawo tylko po nerwosolu moge jechac Big Grin
Co do Chabowki to szczerze mowiac jesli impreze organizuje PKP Cargo to niespodziewam sie szalu . Juz w tym roku jedna impreze Karguli zaliczylem (Wolsztyn) i do dzis pluje sobie w brode ze tak naprawde stracilem tylko czas choc to troche napisane z przesada ale takie bylo pierwsze odczucie ...
Odpowiedz

#5
Rzeszowianin, ja bardziej bym preferował jakieś miejsce atrakcyjnie turystycznie (morze, jezioro, góry itp), niż jakąś wielkomiejską aglomerację, którą mam na co dzień. Jednak tak, jak wspomniałem, miejsce, dojazd i powrót ustali się tak żeby było w miarę dogodnie dla każdego uczestnika.
W samej Chabówce chciałbym się przede wszystkim przejechać pociągiem retro w kierunku Mszany, bo wstyd się przyznać, ale tą linią jeszcze nie jechałem, a z tego co widziałem na zdjęciach jest bardzo malownicza (aż żal że nie kursują tamtędy pociągi w ruchu planowym).

Przy okazji chciałbym Wam przedstawić reportaż, który niedawno pojawił się na antenie TVP Kraków w programie "Ludzie, Sprawy, Opinie", na temat przejazdów Retro tą linią organizowanych przez Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei.
http://krakow.tvp.pl/20822318/13-vii-2015
Odpowiedz

#6
W zasadzie sam wybrał bym się do Chabówki w tym roku, ale jakoś odstraszają mnie lata ubiegłe.
Odpowiedz

#7
Może mi się uda wyrwać z pracy i pojechać. Ale zgadzam się z Przemkiem poprzednie lata jakoś mnie odstraszają od tego jak że festynu " majtek i waty cukrowej ". Jednak an jakieś kółeczko to bym pojechał dawno nigdzie nie byłem Smile
Odpowiedz

#8
Większym festynem "majtek i waty cukrowej" jest jednak Wolsztyn, ale Chabówce do takowego już wiele też nie brakuje. Jednak w Chabówce jest ten plus, że oprócz samej parady parowozów, można skorzystać z imprez towarzyszących takich jak przejazd pociągiem Retro do Mszany Dolnej, a po przejeździe i paradzie udać się na obiad do pizzerii o niepowtarzalnym, kolejowym wnętrzu ;-)
Dodatkowym atutem jest to, że tego typu imprezy są okazją do spotkań miłośników kolei z całej Polski.
Odpowiedz

#9
Jest już szczegółowy plan tegorocznej Parowozjady: http://www.parowozy.pl/parowozjada2015/

Tego typu imprezy są okazją do spotkań forumowiczów. Na dzień dzisiejszy swoją obecność zapowiedzieli @przem710, @Valcyte, @kebeka, @puma2091, a także @Coffee (administrator Platformy Komunikacyjnej Krakowa ) i moja skromna osoba. Jak ktoś się jeszcze wybiera i chciałby się spotkać to zapraszamy ;-)
Odpowiedz

#10
Rzeszowianin z czteroletnim synem specjalnie z Budapesztu przyjezdza pokazac synowi ze nie tylko na Wegrzech sa parowozy Smile
Odpowiedz

#11
Rzeszowianin, to liczę że choć na chwilę dołączysz do naszej ekipy, żeby się przynajmniej poznać. :-P
Po stricte kolejowych imprezach w skansenie, planujemy ucztę w Pizzerii "Jako" w super kolejowym klimacie ;-)
Odpowiedz

#12
Adams wpadniemy bo mamy nocleg w Chabowce a zjesc cos trzeba Wink Jak ktos chce jakies magazyny , bilety kolejowe z Wegier niech pisze to sie przywiezie bo mam do tego dostep
Odpowiedz

#13
Adams napisał(a):planujemy ucztę w Pizzerii "Jako" w super kolejowym klimacie ;-)

Miałem przyjemność stołować się tam miesiąc temu. Miejsce genialne i jeszcze lepsze jedzenie. Zadbane jest o każdy szczegół. Nawet rachunek jest nietypowy.
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

#14
Istnieje duże prawdopodobieństwo, że i ja się pojawię Smile
Odpowiedz

#15
Jeśli ktoś chce jakieś węgierskie i nie tylko kolejowe periodyki niech da znać . Trafiłem na istną kopalnię tego w Budapeszcie za wręcz śmieszne pieniądze (od 70 groszy na polskie pieniądze) więc mogę to przywieźć . Jest też możliwość kupna tam biletów kolejowych autobusowych widokówek kolejowych za naprawdę śmieszne pieniądze (jako że jedziemy autem nie będzie problemów z przewiezieniem)
Kto zainteresowany niech pisze do mnie na pw Smile
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [20/21.07.2019] Parowozjada 2019 w trzeci weekend lipca mpmazurek 0 2 896 08.01.2019, 10:46
Ostatni post: mpmazurek
  Parowozjada 2018 Adams 0 2 996 13.08.2018, 14:04
Ostatni post: Adams
  parowozjada Chabówka 2017 wlodek1956 1 2 550 22.03.2017, 21:16
Ostatni post: Dominik Piotrowicz
  X Parowozjada w Chabówce - ForumKolejowe.pl patronem medialnym imprezy mikrobart 22 8 498 13.09.2014, 14:41
Ostatni post: Leonardo
  Parowozjada 2013 w Chabówce - patronat medialny ForumKolejowe.pl mikrobart 20 9 046 23.08.2013, 20:13
Ostatni post: mikrobart

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.