• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Linia 104
#1
Jeszcze w zeszłym roku linia kolejowa 104 Chabówka - Nowy Sącz została przeznaczona do likwidacji (fizycznej) - teraz będą ją modernizować...
http://wiadomosci.onet.pl/podhale/rusza ... ego/rb35nv
  Odpowiedz
#2
Oby nie po to, by zmodernizowaną zamknąć Tongue
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
  Odpowiedz
#3
No, skoro mówi się poważnie o budowie nowej linii kolejowej Podłęże - Piekiełko, to linia 104 jest integralną częścią tego planu prostowania jazdy pociągów (w kierunku Nowego Sącza i Zakopanego) - w tym drugim przypadku pociąg z Krakowa Głównego do Zakopanego ani razu nie zmienia swego czoła (teraz robi to trzy razy). Łącznica Zabłocie - Krzemionki (ominięcie Krakowa Płaszowa) i łącznica omijająca Suchą Beskidzką to zaledwie zysk około 30 minut. Zostaje Chabówka...
  Odpowiedz
#4
O Piekiełku poważnie mówi się poważnie od lat, a wiesz jak to na kolei jest Wink Dodatkowo, żeby ludzie chcieli jeździć to musi być cywilizowana oferta.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
  Odpowiedz
#5
https://sadeczanin.info/gospodarka/b%C4 ... b%C3%B3wka
  Odpowiedz
#6
I takie newsy lubię :-). Ale czy wiadomo coś więcej? W artykule jest informacja o ruchu turystycznym, ale nie wierzę żeby PLK wydało milion tylko dla ruchu turystycznego więc pytanie kto to finansuje i jakie są plany ewentualnego rozwoju a także możliwości przywrócenia ruchu planowego na tej trasie?

Pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
  Odpowiedz
#7
http://goral.info.pl/aktualnosci/item/2 ... ernizowana
  Odpowiedz
#8
sm31-131 napisał(a):W artykule jest informacja o ruchu turystycznym, ale nie wierzę żeby PLK wydało milion tylko dla ruchu turystycznego

:-) Akurat dla PLK milion to tyle ile dla Ciebie koszt hot-doga na stacji beznyznowej. :-) Za ponad tysiąc takich milionów ma być budowana łącznica w Krakowie. :-) A tak poważniej, PLK to instytucja państwowa i to decyzje polityczne powodują gdzie jest reemont, a gdzie nie. Ktoś wysoko powie, że ma tam byc remont to będzie. Tak samo jak ktoś wymyślił, zeby we Włoszczowej zrobić nową stację... :-)
  Odpowiedz
#9
sm31-131 napisał(a):I takie newsy lubię :-). Ale czy wiadomo coś więcej? W artykule jest informacja o ruchu turystycznym, ale nie wierzę żeby PLK wydało milion tylko dla ruchu turystycznego więc pytanie kto to finansuje i jakie są plany ewentualnego rozwoju a także możliwości przywrócenia ruchu planowego na tej trasie?
W drugim artykule na końcu pojawia się informacja, że oprócz pociągów retro czynione są starania by na te tory powróciły szynobusy. Zobaczymy co z tego będzie. Póki co małopolskie SA109 i 133 maja zostać na Pomorzu do 2019 roku. Niedawno popisano umowę w tej sprawie.
  Odpowiedz
#10
http://inforail.pl/linia-chabowka-nowy- ... 81250.html

http://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci ... 74303.html
  Odpowiedz
#11
Jest to jedna z piękniejszych linii w klimatach Retro. Dodatkowo jest skansen Chabówka utrzymujący czynne parawozy. Podjęcie ekonomicznej decyzji o zamknięciu było by barbarzyństwem. Dlatego cieszę się, że zostaną wydane te pieniądze. Mieszkam w Małopolskim bez Chabówki to by nie było to samo.
Mám rád Českých Drah.
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości