Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TLK Karkonosze
#1
Cześć, wracam po dłuższej przerwie spowodowanej napiętym grafikiem.

Na początek chciałbym zacząć dyskusję o TLK Karkonosze który od 15 marca ma kursować nieco dziwną trasą - przez Sosnowiec Południowy, przynajmniej tak pokazuje Rozkład.
W efekcie czas przejazdu wydłuży się o 50-60 minut gdyż czas przejazdu między Sosnowcem Południowym a Zawierciem ma wynosić 1:15-1:25h.
Być może to błąd a być może odcięcie Sosnowca od jedynego dobrego połączenia do Lublina - jeśli ktoś ma się w Lublinie przesiadać.
Nie sądzę aby ktoś chciał ryzykować życie aby dojść na pociąg - wszak okolice dworca Południowego nocą to miejsce niezbyt bezpieczne.
No i nie wiem czy komuś chciałoby się użerać z niskim peronem a potem kupnem biletu u konduktora - szczególnie osobom starszym czy z małym dzieckiem.
Pozdrawiam.
Odpowiedz

#2
Karkonosze jeżdżą tak trochę dłużej niż od 15 marca. Spowodowane to jest nocnymi zamknięciami.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#3
Jeszcze kilka dni temu patrzałem to jeździł normalnie Big Grin
No nic, trudno, gaz na niedźwiedzie w łapę i trzeba będzie pójść jak będzie się miało jechać.
Odpowiedz

#4
Na przykład w dniu dzisiejszym też jedzie przez Sosnowiec Płd.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#5
Tak wiem, w sumie to zobaczyłem że coś jest tak gdy czekałem 3-3:15 w oknie aby zobaczyć z jakich wagonów składa się pociąg a tu nic.
Ogółem jednak wszystko idzie w dobrym kierunku - Dziennik Zachodni pisze:
" Na 2018 r. planowana jest całkowita modernizacja linii Będzin - Zebrzydowice - granica państwa. Wówczas stacja Sosnowiec Główny zostanie całkowicie przebudowana. Powstanie tu wówczas nowy, trzeci peron."
Tylko raczej przed tą przebudową wypadałoby coś zrobić na Południowym i zrobić rewitalizacje linii z Południowego do Zawiercia, bo jeśli ma być "przebudowana" to z pewnością pociągi będą kierowane okrężną drogą.
Odpowiedz

#6
Akurat linia 62 też ma być sztukowana, mam nieodparte wrażenie, że stanie się to równolegle. 133 jest zrobiona, a na 171 to już chyba nic mnie nie zaskoczy. No i równie dobrze można objechać przez Mysłowice i Maczki Big Grin
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#7
O to to, dodatkowo jeszcze wprowadzić postój na Jęzorze ;-) , a tak na poważnie to by było najlepsze rozwiązanie porównując do tłucki między Sosnowcem Płd a Dańdówką, a także na odcinku między Kozłem i Okradzionowem a Łazami.
Bajka o czasie.
Odpowiedz

#8
A to to nie jedzie potem na Ząbkowice od Doroty?!
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#9
Z tego co słyszałem od znajomego to jedzie przez D.G. Wschodnią i tam zjeżdża na L171 w stronę podg Kozioł.
Bajka o czasie.
Odpowiedz

#10
No to faktycznie lipa, bo tam 30 od Kozła jest...
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#11
Frekwencja ma być poniżej 50%, oby gniazdka były w przedziale Tongue
Bo w bezprzedziałowym jest Smile
Odpowiedz

#12
Meaz napisał(a):oby gniazdka były w przedziale
Z tego miejsca mogę Cię zapewnić że Karkonoszach brak gniazdek w przedziałach.

Meaz napisał(a):Bo w bezprzedziałowym jest Smile
Zgadza się, wagon nr 16 - 111Arow Smile
Niech nas łączy honor i więź zawodowa!

Kiedyś zawód maszynisty to był szacunek, teraz wstyd.

Zestawienia pociągów
Odpowiedz

#13
Jechałem 14 marca z Sosnowca PŁD do Warszawy i nie byłem sam na peronie - razem 6 osób - pociąg nie jedzie Dorotą / D.G. Południową tak jak myślałem, tylko przez Sosnowiec Kazimierz / D.G. Wschodnią... szkoda, bo czas byłby lepszy.... jednak czuć różnicę po letniej naprawie w 2014 roku od Dańdówki do Strzemieszyc - pociąg wyraźnie przyspiesza na tym odcinku. A od dzisiaj wszystkie pociągi w kierunku Olkusza/ Sędziszowa/ Kielc na tej linii są kierowane przez Dorotę, ciekawe czy Karkonosze też?

[ Dodano: 2015-03-15, 11:26 ]
W sumie Regio Orlik jedzie od dzisiaj objazdem przez Mysłowice / Katowice / Sosnowiec, więc na Dąbrowie Południowej też są jakieś zamknięcia.
Odpowiedz

#14
Orlik jedzie przez Katowice z powodu rewitalizacji sieci gdzieś na Maczkach.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#15
TRISTEN86 napisał(a):A od dzisiaj wszystkie pociągi w kierunku Olkusza/ Sędziszowa/ Kielc na tej linii są kierowane przez Dorotę, ciekawe czy Karkonosze też?
Z tego co patrzę na rozkład jazdy to "Karkonosze" w stronę Warszawy na odcinku Sosnowiec Płd. - Zawiercie jadą o 9 minut krócej niż w przeciwną stronę, wygląda więc na to że trasują je przez Dorotę zamiast przez Strzemieszyce.
Swoją drogą ciekawe jak długo "Karkonosze" będą tamtędy jeździć, chętnie bym je złapał gdzieś w tamtych rejonach, ale do tego jest mi potrzebny najdłuższy dzień w roku, a boję się że do 21 czerwca przywrócą ten pociąg na starą trasę.
Bajka o czasie.
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.