Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Związkowcy grożą blokadą torów
#1
http://www.kurierkolejowy.eu/aktualnosc ... torow.html

Szykuje się impreza? Big Grin
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#2
Kochani związkowcy Smile
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

#3
No cóż, każdy ma prawo do strajku.
Odpowiedz

#4
Napatrzyli sie na kolegow ze zachodu :-P
Odpowiedz

#5
Szkoda, że u nas nie będzie strajku, tylko jedni zastrajkują, a drudzy będą się na nich wkurzać, a na koniec media z pewnym niebieskim kołem w logo zrobią z nich oszołomów, którzy są zaściankowi, bo walczą o to, żeby nie przywracać niewolnictwa Wink
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#6
Niewolnictwo? Trzeba na to popatrzeć z innej strony i cieszyć się że ma się pracę, żyć tylko pracą, a Japonia będzie w zasięgu ręki. Natomiast temat strajku trochę by ożywił temperaturę w pracy, bo ostatnio coś nudno jest.
Na pewno o związkach zawodowych już wspominano więc pominę ten temat.
skalt
“Każdy, kto przestaje się uczyć jest stary, bez względu na to, czy ma 20
czy 80 lat. Kto kontynuuje naukę pozostaje młody. Najwspanialszą
rzeczą w życiu jest utrzymywanie swojego umysłu młodym.”
- Henry Ford
Odpowiedz

#7
skalt napisał(a):Niewolnictwo? Trzeba na to popatrzeć z innej strony i cieszyć się że ma się pracę, żyć tylko pracą, a Japonia będzie w zasięgu ręki.
Jeżeli wynagrodzenie z pracy starcza tylko na podstawowe potrzeby, to niczym się nie różni od niewolnictwa. Więc sama praca nie wystaczy.
skalt napisał(a):Natomiast temat strajku trochę by ożywił temperaturę w pracy, bo ostatnio coś nudno jest.
Nie strajkuje się z takiego powodu.
Odpowiedz

#8
skalt napisał(a):Niewolnictwo? Trzeba na to popatrzeć z innej strony i cieszyć się że ma się pracę, żyć tylko pracą, a Japonia będzie w zasięgu ręki.
W domu wszyscy zdrowi? bo sarkazmu jakoś nie wyłapałem?

Tymczasem z końcem września:
Cytat:Sejm odrzucił zmiany w Kodeksie pracy autorstwa KSS
Projekt zakładał m.in. uściślenie definicji stosunku pracy i ograniczenie zatrudnienia śmieciowego, zrównanie praw osób z umowami terminowymi, z tymi na czas nieokreślony, doprecyzowanie definicji mobbingu i rozszerzenie ochrony przed dyskryminacją wobec osób pracujących na kontraktach cywilnych.
...
Przeciwko projektowi wypowiedzieli się Pracodawcy RP. Organizacja ta złożyła w Sejmie opinię w której napisano m.in: „Nie zgadzamy się z tezą postawioną przez autorów projektu, zakładającą, że w globalnej gospodarce konieczna jest obrona osiągnięć socjalnych. Naszym zdaniem, to właśnie z uwagi na procesy globalizacyjne należy dążyć do modernizacji prawa pracy, która pozwoli zwiększyć konkurencyjność przedsiębiorstw.”
Czy dla Pracodawców RP jestem jeszcze człowiekiem?
Nasza rzeczywistość jest naszym złudzeniem, to my tworzymy ten cholerny świat. Nasza wyobraźnia nie daje nam wolności, a wolność nie istnieje, bo nie ma nas - Dezerter
Odpowiedz

#9
Cytat:W domu wszyscy zdrowi? bo sarkazmu jakoś nie wyłapałem?
A szkoda Wink

Cytat:Naszym zdaniem, to właśnie z uwagi na procesy globalizacyjne należy dążyć do modernizacji prawa pracy, która pozwoli zwiększyć konkurencyjność przedsiębiorstw
Naszym zdaniem, z uwagi na to, że nie można was wprost sprzedać na targu niewolników, jak robili to nasi przodkowie w Rzymie musimy was spieniężyć w sposób taki, aby nie wszyscy tą transakcję widzieli.
Historia kołem się toczy, a jak widać nie wszyscy znają historię ruchu robotniczego i Lenina.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#10
Giergo napisał(a):W domu wszyscy zdrowi? bo sarkazmu jakoś nie wyłapałem?

Tak w domu wszyscy zdrowi.
Kluczem jest słowo JAPONIA. Jak dobrze pamiętam, tam pracownicy nie chcą korzystać z urlopów bo praca jest najważniejsza. Japonia będzie momentem pośrednim. Lepszym porównaniem w tym wypadku będzie przyjrzenie się warunkom pracy np. w Bangladeszu. Powoli wszystko zmierza w tym kierunku.

Dowodem na to jest stanowisko pracodawców.


Cytat: Naszym zdaniem, to właśnie z uwagi na procesy globalizacyjne należy dążyć do modernizacji prawa pracy, która pozwoli zwiększyć konkurencyjność przedsiębiorstw.



Giergo napisał(a):Czy dla Pracodawców RP jestem jeszcze człowiekiem?

Wybór jeszcze należy na razie do ciebie.
skalt
“Każdy, kto przestaje się uczyć jest stary, bez względu na to, czy ma 20
czy 80 lat. Kto kontynuuje naukę pozostaje młody. Najwspanialszą
rzeczą w życiu jest utrzymywanie swojego umysłu młodym.”
- Henry Ford
Odpowiedz

#11
skalt napisał(a):Kluczem jest słowo JAPONIA. Jak dobrze pamiętam,tam, pracownicy nie chcą korzystać z urlopów bo praca jest najważniejsza. Japonia będzie momentem pośrednim.
Tak, tylko że w Japonii stopa bezrobocia nie przekracza 4%.
Z tym Bangladeszem fakt, już bardziej jest nam nam po drodze ;-)
Nasza rzeczywistość jest naszym złudzeniem, to my tworzymy ten cholerny świat. Nasza wyobraźnia nie daje nam wolności, a wolność nie istnieje, bo nie ma nas - Dezerter
Odpowiedz

#12
Podepnę się, choć wyczuwam dym:
http://www.kurierkolejowy.eu/aktualnosc ... zawie.html

Chyba najlepszym komentarzem będzie:
Cytat:Związki zawodowe muszą podjąć trud oczyszczenia własnych szeregów z patologii – powiedział przyjmując dokument Adam Purwin – Dziś przewodniczącym komisji zakładowej Solidarności w Zakładzie Południowym jest zwolniony przez nas dyscyplinarnie Józef W., przeciwko któremu w Sądzie Rejonowym w Nowym Sączu znajduje się akt oskarżenia o dokonanie oszustwa na szkodę PKP Cargo - dodał. Na te słowa Henryk Grymel odpowiedział – oczyszczenie zaczniemy od zarządów.
Wszyscy kurczę oczyszczać chcą, a szyby w maszynach nadal brudne... Że o poręczach nie wspomnę.

To też fajne:
Cytat:Prezydent Federacji Związków Zawodowych Kolejarzy Leszek Miętek zapowiedział, że będzie rozliczał rządzących spółkami kolejowym, czy rzeczywiście zachowują się względem pracowników zgodnie z zapisami „Kodeksu Etyki Grupy PKP”, którego egzemplarz dostał od prezesa PKP Cargo.
Ja bym chciał, żeby związkowcy rozliczyli się tego, co robią dla pracowników na gruncie. Nie podpowiadajcie, wiem, sprzedają złote guziki do mundurów! (których sami nie raczą włożyć, bo widać mundur albo w oborze potrzebny, albo w Bądziniu... WROĆ na allegro przehandlowali)

Cytat: To jest zbyt mało, ale i tak zgadzamy się na tą propozycję – powiedział prezydent Miętek. – Napisaliśmy w petycji do pani minister Wasiak, że to rząd jest autorem ustawy o usamorządowieniu Przewozów Regionalnych, która zrodziła patologię, z którą mamy do czynienia dziś.
Ten sam pan M. mówił chwilę temu, że mianowanie pani Wasiak to dobry wybór...

Cytat:Nieefektywność przewozów wojewódzkich, gdzie w każdym regionie jest do utrzymania zarząd i rada nadzorcza, a spółki są ograniczone granicami województw uniemożliwiają transport podróżnych.
Nieefektywność przewozów spowodowana przerostem zatrudnienia i administracji uniemożliwiają transport w ogóle. Takie coś to może pan F. napisać na pewnej stronie albo w pewnym miesięczniku, związkowiec mógłby coś ambitniejszego zauważyć.

Cytat:Wspólne zakupy i finansowanie poprzez budżet państwa, a nie budżety marszałków, bo to się nie sprawdziło.
Panie Prezydencie, a Koleje Mazowieckie, SKM Warszawa, SKM Trójmiasto?

Cytat: Jesteśmy na strajk przygotowani i będzie on trwał do skutku – ostrzegł prezydent FZZK.
Srutututu...

Człowiek sobie czyta takie coś i od razu gęba się śmieje Wink
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#13
rustsaltz napisał(a):Ten sam pan M. mówił chwilę temu, że mianowanie pani Wasiak to dobry wybór...
Mogę prosić o dokładny cytat tej wypowiedzi?
rustsaltz napisał(a):
Cytat:Wspólne zakupy i finansowanie poprzez budżet państwa, a nie budżety marszałków, bo to się nie sprawdziło.
Panie Prezydencie, a Koleje Mazowieckie, SKM Warszawa, SKM Trójmiasto?
A co tam niby się sprawdziło?
Odpowiedz

#14
http://www.rmf.fm/au/?a=wsd&p=olo

Felieton z dzisiaj 7.11.2014. Posłuchajcie, bo warto.

Cały mój komentarz Smile
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

#15
Mariusz W. napisał(a):Mogę prosić o dokładny cytat tej wypowiedzi?
Teraz nie mogę znaleźć

Cytat:A co tam niby się sprawdziło?
To, że jeżdżą i ludzie chcą tym jeździć?
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.