• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[GOP] Tramwaje Śląskie
#1
http://www.wnp.pl/wiadomosci/121159.html

Zaczynam powoli mieć wrażenie, że polityki zwijania ciąg dalszy po wyborach :/
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
  Odpowiedz
#2
To chyba największa sieć tramwajowa w Polsce, a mimo wszystko chyba jedna z najbardziej zaniedbanych, nie rozumiem co jest nie tak najwyraźniej góra nie dba o to aby było lepiej.
  Odpowiedz
#3
Tak jedna z największych sieci i chyba najbardziej zaniedbana i niedoinwestowana Undecided . Jeśli nic się nie zmieni w finansowaniu TŚ to niedługo zostaną one historią. Zostanie co najwyżej parę linii. To jest bardzo szeroki i bardzo niewigodny dla niektórych temat. :roll:
Jeśli macie ochotę wgłębić się bardziej w temat TŚ to zapraszam na stronę wpk.katowice.pl, tam wszystko macie opisane i to naprawdę obiektywnie przez chłopaków znających się na tym temacie. Zapraszam.
Jeśli masz pytania odnośnie GKW to napisz do nas na gg: 31183487 - odpowiemy na pytania :))
  Odpowiedz
#4
Coś się jednak zaczyna ruszać w w temacie naprawy infrastuktury tramwajowej na Śląsku i Zagłębiu. Plan jest dosyć optymistyczny, oby został zrealizowany.
Oto szczegóły: http://infotram.pl/text.php?from=search ... 9#maintext
  Odpowiedz
#5
Każdy plan jest optymistyczny ;-) Nie czytajcie portalu podanego w wyżej wymienionym poście. Jeśli już to wpk.katowice.pl
Pozdrawiam ;-)
  Odpowiedz
#6
@Mika mógłbyś podać jakieś konkretne powody dlaczego mamy nie czytać portalu infotram.pl?
Portal wpk.katowice.pl zajmuje się jedynie bieżącymi sprawami dotyczącymi komunikacji na Śląsku i w Zagłębiu, a nie inwestycjami które będą miały miejsce w przyszłości.
  Odpowiedz
#7
Według mojej opinii niektóre informacje tam umieszczane są przedwcześnie umieszczane i z planów raczej nic nie wynika. Prowadzi to do zamętu i niepotrzebnych nadziei.

===================================================
EDYCJA 16.08.2011
Zmian ciąg dalszy.
Od dziś wchodzi w życie rewolucyjny dla Zagłębia rozkład jazdy. Przewiduje on ograniczenie o połowę liczby kursów na linii 26. Z solówek co 10 minut przerzucono się na składy co 20 minut. Oczywiście w ferie i wakacje jeden z sześciu pociągów będzie obsługiwany solówką.
Ponadto na linii 27 zmniejszono pojemność taboru ze składu na solówkę na dwóch z sześciu pociągów obsługujących tę linię i to w każdy dzień roboczy. Teraz mimo że składy są zatłoczone w godzinach szczytu pojedzie solówka.
Z lepszych informacji to to że linia 27 w soboty 'targowe' do południa pojedzie do Będzina, linia 28 wróci na swoją starą trasę Zajezdnia-Gołonóg. No i także wzrośnie częstotliwość w niedziele i święta na zagłębiowskich liniach od południa tramwaje będą kursować co 20 minut nie jak do tej pory co 30 minut.
Jeśli idzie o 26 to chciałbym prosić o podpisanie się pod petycją. http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=7692
Pozdrawiam ;-)
  Odpowiedz
#8
Znalazłem w sieci dwa, moim zdaniem bardzo wartościowe historyczne filmy przedstawiające komunikacje miejską na Śląsku w latach 1990 i 1992. Myślę że mieszkańców tego regionu one zainteresują (zwłaszcza @MK_ŚLĄSK :-P )  Odpowiedz
#9
Przedsiębiorstwo komunikacyjne zajmujące się wykonywaniem przewozów tramwajowych na terenie Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego ogłosiło przetarg na zakup 30 nowych, niskopodłogowych wagonów tramwajowych.

Więcej: Kurier Kolejowy
  Odpowiedz
#10
Przetarg na modernizację 45 sztuk wagonów typu 105Na wygrało konsorcjum firm z Poznania i Łodzi. Niewiele do zwycięstwa brakowało firmie PROTRAM z Wrocławia.
http://www.tram-silesia.pl/www/wp-conte ... izacja.pdf
Pozdrawiam ;-)
  Odpowiedz
#11
Ooo, to słit Moderusiki będą hasać po GOP-ie :-D Będą chętni na Bety, czy Alfy?
  Odpowiedz
#12
Chętni są na standardowe wagony wysokopodłogowe. Wcale nie muszą to być Moderusy.
Pozdrawiam ;-)
  Odpowiedz
#13
Mika napisał(a):Wcale nie muszą to być Moderusy.
A czemu nie? Skoro Modertrans wygrał przetarg to trudno mówić, że nie będzie to Moderus. Bo MPK Łódź tramwajów chyba nie produkuje. A Modetrans ma już praktycznie gotowy projekt, tylko wprowadzić ewentualne zmiany i jest.
  Odpowiedz
#14
Ale "żelazka" są z Łodzi. I TŚ bardziej podoba się design "żelazek" niż Moderusów w wersji śląskiej. Nie ma co gdybać. 1,5 miesiąca od wysłania pierwszej partii wagonów wszystko powinno być jasne.
Pozdrawiam ;-)
  Odpowiedz
#15
Chęć udziału w przetargu na zakup 30 nowych tramwajów potwierdziło (złożyło wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu) 6 firm: CAF, Newag, Pesa, Skoda, Solaris, Stadler.

Więcej: Rynek Kolejowy
  Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [Olsztyn] Tramwaje przem710 29 10 538 02.08.2018, 12:40
Ostatni post: ET40
  Do Cieszyna nie wrócą tramwaje kazio 3 1 665 21.04.2018, 12:46
Ostatni post: Adams
  Tramwaje podmiejskie w Łodzi Obleśny Szczur 3 3 360 07.04.2018, 07:48
Ostatni post: ET40
  [Elbląg] Tramwaje ET40 0 1 038 17.05.2017, 14:29
Ostatni post: ET40
  [Azerbejdżan, rok 1999] Tramwaje w Sumgajcie ET40 0 918 24.03.2017, 14:16
Ostatni post: ET40

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości