• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Praca dyplomowa - rewitalizacja nieczynnej linii kolejowej Jarocin-Czempiń
#1
Szanowni Państwo!

Piszę pracę dyplomową na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu nt. rewitalizacji nieczynnej linii kolejowej Jarocin( Mieszków) - Czempiń ( a właściwie budynków dworcowych i stacji zlokalizowanych na obszarach wiejskich) i poszukuje informacji z zakresu kto projektował budynki na tej linii, czy zachowały się może jeszcze ich plany itp. Linia ta była zawsze peryferyjna i w literaturze przedmiotu poza datami otwarcia poszczególnych odcinków linii, nie wiele można znaleźć.
Mam pytanie do osób, które w swoich zbiorach posiadają książkę Roberta Kromy "Koleje żelazne w Wielkopolsce i na Ziemi Lubuskiej", czy w/w pozycji znajdują się jakieś informacje, czy zdjęcia dotyczące w/w linii?? Nadmieniam, że w poznańskich bibliotekach ta akurat pozycja pana Kromy nie jest dostępna i nie mam możliwości z nią zapoznać, dlatego ośmielam się prosić Państwa o pomoc w tym względzie.


Mam jeszcze jedno pytanie - Czy ktoś z Państwa posiada może książkę Mafreda Bergera "Historische Banhofsbauten" cz. IV z 1996 r, obejmującą min. tereny Wielkopolski??? Jedyny egzemplarz tej książki w Polsce był w Bibliotece Uniwersyteckiej UAM ale kiedy chciałam go wypożyczyć okazało się, że zaginął. Z literatury przedmiotu, wiem, że jest tam wiele cennych dla mnie informacji i byłabym niezmiernie wdzięczna za użyczenie mi skanów rzeczonej pozycji.

Z poważaniem,

Joanna Siebert
  Odpowiedz
#2
O plany i schematy należy pisać bezpośrednio do PKP PLK. Jeżeli będziesz miała problemy to daj znać na PW. ;-)
PL-PKPIC | Zapraszam - *Baza Wagonów Kolejowych*
  Odpowiedz
#3
Dziękuję za info :-) ale czy PKP będzie miało takie archiwalne, pruskie plany???? Mnie interesują tylko projekty budynków - jest mi to potrzebne do zrobienia planu koncepcyjnego zagospodarowania terenu wokół takiej stacji, samej stacji i jej wizualizacji. No i dzwoniłam już do tego czegoś, co mieści się w budynku po Dyrekcji Kolei w Poznaniu ale to jakieś nieporozumienie - nikt nic nie wie i tylko mnie przełączali po kolejnych spółkach.....Prawdę mówiąc, chyba prędzej bym się dogadała w niemieckim archiwum ale to jest tylko praca dyplomowa, a nie doktorat :-). Ktoś mi kiedyś mówił, że takie rzuty tych budynków stacyjnych, można podobno znaleźć na jakichś niemieckich stronach w sieci ale na razie nie mogę nic znaleźć :-(
  Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  ELEKTRYFIKACJA LINII KOLEJOWEJ nr 71 RZESZÓW – OCICE mirmur2 0 242 01.11.2019, 14:32
Ostatni post: mirmur2
  Ścieżka rowerowa na linii kolejowej nr 115 Tarnów -Szczucin skalt 9 2 426 07.03.2018, 16:54
Ostatni post: Dominik Piotrowicz
  Modernizacja linii kolejowej nr 18 na odcinku Kutno-Toruń krankeze 1 733 13.06.2017, 03:02
Ostatni post: vulcan
  Rewitalizacja linii 61 Kielce - Fosowskie Adams 88 17 451 03.06.2016, 15:25
Ostatni post: SCZ
  Likwidacja linii Bojanowo - Góra. Ruch drezynowy szansą na uratowanie linii? mikrobart 82 17 731 14.04.2015, 21:14
Ostatni post: sm31-131

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości