Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pociąg z odpadami radioaktywnymi zmierza w kier. Krotoszyna!!!
#1
Przed godziną 17 tą w Grabownie Wielkim zatrzymał się skład ET 22 , 2 wagony osobowe pkp cargo (jakieś takie dziwne) i dwie platformy z kontenerami oznaczonymi znakami promieniotwórczymi i radioaktywnymi , na końcu zaczepiona na haku SM 42 . W okolicy stacji eskorta około 30 radiowozów opancerzonych , helikopter w powietrzu , a w peronach straż graniczna w pełnym rynsztunku z długą bronią . Około 17 tej ruszył w kierunku Bukowic Trzebnickich a za nimi eskorta 20 tu specjalistycznych radiowozów.

Zdjęcia z kolegą my zrobiliśmy , dorwali nas i spisali . Przed chwilą kolega do mnie zadzwonił , że byli u niego na chacie i zabrali mu kartę pamięci . Co tu jest grane ?
Odpowiedz

#2
A masz jakieś bardziej szczegółowe informacje, gdzie może jechać dalej? Czy w kierunku Poznania czy może w Krotoszynie odbije na Ostrów?
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
Odpowiedz

#3
Ja ma zdjęcia zrobionę moją komórką , bo znam wszystkie zakamarki w obrębie wieży ciśnień w Grabownie Wielkim . Nie widzieli nas , od początku , dopiero jak kolega wyciągnął swojego Nikona z dużym obiektywem to jeden z eskorty kontenera zwrócił na nas uwagę ii się zaczęło ..... normalnie jakbyśmy jakimiś przestępcami byli \ Od miejscowych policjantów , którzy zabezpieczali , teren dojazdu do stacji wiem , że skład jedzie z Czech do Gdyni albo do Gdańska . Nic więcej nie wiem , ale na Ostrów to on chyba nie pojedzie ?
Odpowiedz

#4
Uruchomiłem swoje kontakty też i jedzie w kierunku Ostrowa i dalej na Łódź. Czyli pewnie pojedzie węglówką.

No wiesz nie dziwię się, że zwrócili na Was uwagę, bo to jednak pociąg o bardzo podwyższonym ryzyku i chroni się go bardziej niż cokolwiek innego na torach.
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
Odpowiedz

#5
Jak będziecie wiedzieć koledzy, co tak naprawdę w nim jedzie to piszcie .
W Ostrowie to on przejedzie przez główna stację , czy można jakoś bokiem ?
Odpowiedz

#6
Jeżeli pojedzie z Krotoszyna to innej trasy nie ma. Musi jechać przez główną stację. Po prostu może ustawią szereg z jakiś wagonów i osłonią go jakoś.
Już kiedyś przez Ostrów podobny skład jechał, ale zmierzał wówczas w stronę Czech.

A wrzucisz jakieś zdjęcie?
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
Odpowiedz

#7
dawidkol napisał(a):Zdjęcia z kolegą my zrobiliśmy , dorwali nas i spisali . Przed chwilą kolega do mnie zadzwonił , że byli u niego na chacie i zabrali mu kartę pamięci . Co tu jest grane ?

Ryzyko ryzykiem, ale wydaje mi się że to już raczej inwencja własna chłopców radarowców, którzy najwyraźniej poczuli się jak w filmie o Agencie 007.

Takie przewozy to żadne halo, po prostu czasami się odbywają, i nie wydaje mi się żeby istniały jakieś zakazy fotografowania lub były uzasadnione podobnego rodzaju akcje. Robią w ten sposób tylko złą sławę atomistyce - zamiast potraktować to jako zwykły niebezpieczny transport, to robią wielką tajemnicę i... w jej efekcie - szum. W naród idzie opinia, że najwidoczniej wcale atom nie jest taki bezpieczny, skoro trzeba aż konfiskować mikolom karty pamięci...

Później takie osoby jak mikrobart i jego koledzy ze studiów dziwią się, że ludzie się boją atomu.

Jak ktoś będzie chciał sfotografować ten pociąg ze złym zamiarem, to z całą pewnością zrobi to tak żeby panowie mundurowi nawet nie wiedzieli kiedy. No ale co tam, trzeba się wykazać, statystykę w łapaniu mikoli poprawić.
Bahnfahren ist unser Business
Odpowiedz

#8
Karty pamięci nie mieli prawa wziąć, bo na jakiej podstawie?

Ja wiem z relacji swojego taty, że takie przejazdy zawsze są z wielką obstawą. Dziś on jest w pracy, dlatego był w stanie mi to info potwierdzić i cała dyspozytura jest postawiona w stan podwyższonej gotowości.

psim, wiesz zawsze jest jakieś tam ryzyko, jednak przez takie akcje nastawiają wrogo ludzi.
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
Odpowiedz

#9
pitagoras23 napisał(a):Karty pamięci nie mieli prawa wziąć, bo na jakiej podstawie?

Polska jest krajem półdzikim: społeczeństwo słabo wyedukowane w kwestii swoich praw, prawo - często samo w sobie wewnętrznie sprzeczne lub niejednoznaczne, Policja działa uznaniowo "na czuja", nie ma żadnych sprawnych organizacji które w razie czego mogłyby wziąć obywatela pod opiekę i pomóc w sporze...
Bahnfahren ist unser Business
Odpowiedz

#10
W ogóle jakim prawem pojawili się w jego domu.... Brak słów na jakikolwiek komentarz.
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
Odpowiedz

#11
Wiadomo coś o dokładnej trasie i obecnym położeniu?
PKP jest 'spoko' - lubisz to? :)
Odpowiedz

#12
Ech, co to się na tej kolei dzieje... To, że transport się obstawia to rozumiem, ale żeby zabierać kartę pamięci, zakazywać fotografowania? Swoją drogą: wagony były oznaczone chorągiewkami?

Aż ciśnie się na usta złośliwy komentarz: postawiliby ten skład na Szopienicach Północnych i by ładunek zniknął tak szybko, że panowie mundurowi nie zdołaliby długopisu wyjąć Big Grin
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#13
pitagoras23, pojawić to się oni mogą u każdego w domu o której chcą, bez większych wyjaśnień. Po drugie przewóz materiałów radioaktywnych czy promieniotwórczych odbywa się zawsze pod ścisłą kontrolą służb odpowiedzialnych za transport oraz za zabezpieczenie drogi jak i terenu postojowego. Wszystkie osoby które znajdą się w mniejszej odległości od tego transportu muszą być niezwłocznie usunięte. W przypadku osób robiących zdjęcia jak i osób które się przyglądają służby podejmują kroki prewencyjne mające na celu usunięcia niezwłocznie takich osób. Robienie zdjęć służbom zabezpieczającym taki transport jak i robienie zdjęć ładunku który jest zaliczany do bardzo niebezpiecznych ( KLASA 7 ) jest w gruncie rzeczy zakazane. Zawsze istnieje ryzyko że takie zdjęcia trafią tam gdzie nie powinny, osoba fotografująca przewóz i ochronę takiego ładunku przeważnie z góry jest skazana na wylegitymowanie oraz jeśli są podejrzenia zatrzymana na 48h.
Polecam do przeczytania: Ustawa z dnia 19 sierpnia 2011 r. o przewozie towarów niebezpiecznych (Dz. U. Nr 227 poz. 1367 z późn. zm.), Instrukcja o Postępowaniu przy Przewozie Koleją Towarów Niebezpiecznych Ir-16[/b]
Odpowiedz

#14
Valcyte napisał(a):soba fotografująca przewóz i ochronę takiego ładunku przeważnie z góry jest skazana na wylegitymowanie oraz jeśli są podejrzenia zatrzymana na 48h.
Czy jakieś kary finansowe też mogą za to być?
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.kolejgniezno.cba.pl">www.kolejgniezno.cba.pl</a><!-- w -->
Odpowiedz

#15
jarząbek019, za dużo bym pisał polecam do przeczytania: Zakaz fotografowania gdzie i kogo dotyczy
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.